Відомі випускники школи

 

Підлужний Степан Степанович

Коротка біографічна довідка:

  

Я, Підлужний Степан Степанович, народився 30 січня 1954 року в с. Бунові Яворівського району на Львівщині.

Маючи проблеми з зором, я все ж закінчив 5 класів місцевої восьмирічної школи, після чого мене перевели у Підгірцівську, що на Стрийщині, спецшколу-інтернат для слабозорих дітей, яку я закінчив у 1970 році. Середню освіту здобув у Львівській школі-інтернаті для сліпих дітей, по закінченні якої у 1972 році став робітником Львівського навчально-виробничого підприємства УТОС.

З лютого 2003 року я працюю у Львівській спецбібліотеці ім. Т.Г.Шевченка Українського товариства сліпих на посаді бібліотекаря. Заочно у 2005 році закінчив місцеве училище культури і мистецтв.

Я одружений, маю дочку.

Вірші почав писати ще навчаючись у Підгірцях. До цього спонукала чудова природа Передкарпаття, поезії Сергія Єсеніна і напівлегального тоді Василя Симоненка. У моїй творчості переважає пейзажна та інтимна лірика, вірші-роздуми на духовні та філософські теми. На цей час маю чотири поетичні збірки. Редагую літературний альманах-щорічник «Нащадки кобзарів», авторами якого є незрячі поети України. Це видання виходить шрифтом Брайля.

Нам важко уявити, що людина може не мати зорових образів. Але якщо вона народилася у цій стихії, то очевидно, не страждає від браку кольорів. І якщо ця людина поет, то вона відчуває серцем.

Я належу до групи людей, які втратили зір у зрілому віці. У мене в уяві, в пам’яті збереглося просторове бачення предметів, кольори, десь, може, півтони, щось таке розмилося, але на загал в мене збереглося світосприймання зрячого. От тому мені трошки легше, мені не треба, щоб хтось розповідав, який все це має вигляд, адже я це можу відтворити в уяві.

Народився 30 січня 1954 року – як казала моя мама, зима тоді була сувора, та не думаю, що від того я став суворий. Народився я у мальовничому селі Бунові на Яворівщині.

Закінчив 5 клас, і тодішня директор школи Софія Іванівна Мальована побачила, що важкувато мені вчитися – все ж таки добиратись до школи, особливо в пізні осінні місяці, важко. Вона потурбувалася, щоби мене прийняли в спецшколу для слабозорих дітей в Підгірцях – це на Стрийщині, по дорозі на Дашаву. Підгірці – гарне, мальовниче село, природа Передкарпаття.

Саме там, в Підгірцях, написав свого першого вірша. Мабуть, у класі дев’ятому, – я тоді ще бачив писати, мав блокнотик. Оця школа для слабозорих дітей була розташована у дуже цікавому будинку – колишньому панському маєтку. Там дуже гарна природа: як я писав в одному вірші – ностальгійна. Наче зійшлося два світи: з одного боку дороги польової – пагорби, порослі лісом, чагарниками ( а це восени дуже гарно, таке розмаїття кольорів); з правого боку – низовина, долина річки Стрий, стави, очерети. На стику цих двох світів існувала наша школа. Це перше (я взагалі люблю контрасти спостерігати). І друге, як не дивно, під впливом (тоді радянські часи були) – Єсєніна, Пушкіна. Пізніше увійшов в моє життя Василь Симоненко – то вже, мабуть, у школі для сліпих у Львові; вже геть пізніше – Ліна Костенко.

 

Кулинич  Ярослав Петрович

Кулинич Ярослав Петрович народився 23 лютого 1955 року у с. Довге -Гірське Дрогобицького району Львівської області в сім'ї робітників.

Початкову освіту він отримав у Довжанській середній школі.

У 1969-1970 pp. продовжив навчання у Підгірцівській спецшколі - інтернаті, а завершив шкільне навчання у Львівській спецшколі-інтернаті № 100.

У 1977 році закінчив механіко-математичний факультет Львівського державного (нині - національного) уні­верситету ім. Івана Франка. Відтак зв'язав свою долю з провідною науковою установою України - Фізико-механічним інститутом ім. Г.В.Карпенка НАН України, де пройшов шлях від інженера до старшого наукового співробітника.  

     Кандидат технічних наук з 1997 р.

 

Лазірко Орест Тадейович

Заступник начальника Головного управління

Міндоходів у Львівській області

Державний службовень 9 рангу.

Заслужений економіст України.

Народився у 1957 році. У 1974 році закінчив Підгірцівську спецшколу-інтернат, у 1978 р. - Львівський фінансовий технікум, у 1984 році – Тернопільський фінансово-економічний інститут. За освітою – фінансист, економіст.

Трудову діяльність розпочав у 1978 році ревізором-інспектором Кримського облфінвідділу. В податкових органах з червня 1990 року – заступник начальника ДПІ по Республіці Крим – начальник відділу податків з населення (м.Сімферополь). З серпня 1992 року до липня 2004 року працював на керівних посадах в ДПА у Львівській області. З липня 2004 року до березня 2005 року – голова ДПА у Вінницькій області. З лютого 2009 року – начальник ДПІ у м. Львові.

15 грудня 2010 року його призначено на посаду заступника голови ДПА у Львівській області – начальника Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові.

22 лютого 2012 року наказом ДПС України призначений на посаду заступника голови ДПC у Львівській області.

11 жовтня 2013 року наказом Міністерства доходів і зборів України призначений на посаду заступника начальника Головного управління Міндоходів у Львівській області.

 

Кучик Олександр Сергійович

      Народився 1968 року у м. Львові.

У 1986 році закінчив Підгірцівську середню школу Стрийського району Львівської області. Після завершення навчання розпочав трудову діяльність.

      У 1994 році закінчив історичний факультет    Львівського    державного

університету імені Івана Франка за спеціальністю історія. Кваліфікація - історик. Викладач історії.

     У 1994-1998 роках навчався в аспірантурі при Львівському національному університеті імені Івана Франка за спеціальністю "Історія України". У 2002 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук. Тема дисертації "Україна в зовнішній політиці Антанти 1917-1920 pp." З 1992 працює на факультеті міжнародних відносин. З 1997 року на кафедрі міжнародних відносин і дипломатичної служби, а з 2002 року на посаді доцента кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби Львівського національного університету. Одружений. Проживає у Львові.

     Сферою наукових зацікавлень є: зовнішньополітична діяльність держави; теорія і практика діяльності міжнародних організацій; етнополітична конфліктологія, геополітика. Забезпечує викладання на кафедрі навчальних курсів: Зовнішня політика України; Україна в міжнародних організаціях; Міжнародні відносини; Основи наукових досліджень; Зовнішня політика держави.

      Автор низки публікацій з історії і теорії міжнародних відносин та зовнішньої політики держави. Автор монографії та кількох навчальних посібників (Міжнародні організації. За ред. О.С. Кучика. - Київ, 2007; Кучик О.С., Заяць О.А. Зовнішня політика України. - Київ, 2010.). Співавтор низки навчальних посібників (Україна в міжнародних відносинах XX століття. За ред. В. Трофимовича. - Львів, 1994; Міжнародні відносини: Історія. Теорія. Економіка. Право. За ред. М.З. Мальського, Ю.М. Мороза. - Київ, 2010.) та Українського дипломатичного словника (Київ, 2011.). Загалом автор понад 40 публікацій. Відповідальний секретар редколегії Вісника Львівського університету. Серія Міжнародні відносини та збірника наукових праць «Міжнародні відносини. Теорія і практика».

     У 2010 році нагороджений Почесною грамотою Центральної виборчої комісії України.

 

Загороднюк Тетяна Миколаївна

Місце і рік навчання – 1996-1998 – навчання в Підгірцівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті для дітей зі зниженим зором.

1998-2003 навчання в Кам'янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка, соціально-педагогічний факультет.

2003-2005 – магістратура.

2003-2007 – аспірантура.

Вища освіта за спеціальністю - "Дефектологія. Практична психологія". Кваліфікація – вчитель-дефектолог, практичний психолог закладів освіти;

викладач спеціальної педагогіки та психології.

У листопаді 2011 захистила кандидатську дисертацію на тему «Виховання почуття корисності для іншого як моральної цінності підлітка».

      Посада – практичний психолог.

     Місце роботи - СЗОШ-інтернат № 2 для дітей з вадами розумового розвитку м. Києва.

 

Мазур Володимир Зеновійович

Освіта:

10.2004 - 11.2006   Національний Університет «Львівська політехніка».

Інститут післядипломної освіти.

Спеціальність: інформаційні управляючі системи і технології; кваліфікація: аналітик комп'ютерних систем.

09.1999 - 06.2004 Львівський національний університет імені Івана Франка, біологічний факультет, кафедра біофізики; спеціалізація: математичне моделювання біологічних систем магістр біології, викладач біології і хімії.

 

Досвід роботи:

05.2008 - дотепер - заступник начальника з питань розвитку та експлуатації ЦТЕ МПД

Львівської філії ВАТ «Укртелеком»:

- координація проектів з розвитку та модернізації, організація процесів експлуатації МПД;

05.2007 - 05.2008 - начальник сектора абонентських мереж ЦТЕ МПД Львівської філії ВАТ«Укртелеком»:

- організація роботи з обслуговування мережі абонентського доступу; 12.2004 - 05.2008  - інженер з комп'ютерних систем ЦТЕ МПД Львівської філії ВАТ

«Укртелеком»:

- обслуговування обладнання доступу та абонентських підключень;

07.2004 - 12.2004 - інженер-електронік сектору адміністрування МПД та загальносистемного програмного забезпечення ЦІТТЗ Львівської філії ВАТ «Укртелеком».

Додатково:  - викладач РВ№2 м Львів Філії ЦПО ВАТ «Укртелеком»:

2007 - 2010 pp.  курс «Адміністрування та експлуатація мережі VPN на базі ADSL»

 

Додаткова освіта:

12.2004  Навчання на базі СП "MONIS" - «Керування, адміністрування і обслуговування системи SI2000 ГР DSLAM», м. Харків.

Навчання із підвищення кваліфікації в Філії ЦПО ВАТ «Укртелеком»

06.2006 «Система широкосмугового доступу МА5300/5303 - навчання інженерів», м.Київ;

11.2006   «Обладнання та технічна експлуатація мультисервісної мережі доступу із використанням мультиплексорів DSLAMip», м. Київ;

06.2008 «Реалізація та технічний супровід послуги ОГО - Quickstart», м. Київ;

04.2009 «Розробка та інтеграція інформаційних систем на основі СУБД», м. Київ;

05.2010 «Управління проектами з використанням MS Project 2007», м. Київ; 10.2010  «Забезпечення готовності телекомунікаційних мереж та об'єктів».

ВАТ «Укртелеком» до роботи в екстремальних умовах при виникненні надзвичайних ситуацій», м. Львів.

 

Особисті якості:

Креативність, комунікабельність, вміння доступно пояснювати.

Знання мов:

Українська - рідна; російська - вільно; англійська - розмовна + intermediate tech.

Інтереси:

Психологія, художня література, музика.

 

Савінська  Надія Іванівна

майстер спорту міжнародного класу

    Народилася 23.09 1975 року в м. Стрию. З 1983 по 1993 рік навчалася у Підгірцівській спецшколі-інтернаті. Під керівництвом вчителя фізкультури Ях Івана Андрійовича займалася настільним тенісом. Після 10 класу вступила до Стрийського технікуму механізації на спеціальність електрика.

 

       Результати, досягнені у змаганнях з настільного тенісу серед інвалідів:

1993-2001 рр. – 8-миразова чемпіонка України

02-07. 08. 1997 р. – Чемпіонат Європи. Стокгольм( Швеція): 2-е місце в парі, 3-е місце особисте.

24-31. 10 1998 року – Чемпіонат світу. Париж ( Франція): 3-е місце особисте.

24-31. 09.1999 р. Чемпіонат світу. Лісабон (Португалія). 2-е місце особисте.

25-30.09. 2000 р. Параолімпійські ігри. Сідней (Австралія). 4-е місце особисте.

Випускники школи завітали на 60-річчя спецшколи-інтернат у 20 році. Багатьом з них наша школа стала основою для подальшого професійного зростання.

Войтків Софія Кирилівнавипускниця 1966 року. Закінчила Ужгородський Державний університет. Працює вчителем початкових класів Львівської ЗОШІ № 100.   Спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, старший вчитель, відмінник освіти України.

Із виступу Войтків С.К. : « Минуло вже більше, ніж 40 років, як я закінчила цю школу, але її тепло зігріває мене дотепер. Слова сердечної вдячності і шани я хочу сказати мудрим, терпеливим і благородним вчителям, які вивели мене в освітянський світ. Ви віддавали нам частинку свого серця, доброту своєї душі впродовж усіх років нелегкої вашої праці. Невтомні сіячі мудрого, доброго і вічного! Нехай ваша освітянська нива заколоситься добрими знаннями ваших учнів. Здоров’я вам, щастя, радості, творчих злетів».

Загороднюк Тетяна Миколаївна, випускниця 1998 року.

Із виступу Загороднюк Т.М. : « Хочу усіх вас привітати з величним святом нашої школи. А найбільша моя вдячність іде до вчителів. Бо саме ними живе і процвітає наша школа. Слово

«вчитель» таке всім рідне як слово «мама», «тато», « Батьківщина», бо це воно добро плідне, з якого виросте людина. І, коли ви побачите в очах ваших вихованців одухотвореність красою і благородством – знайте, що це сяє відображення вашої душі, яку ви вкладали по частинах довгі роки шкільного життя».

Мазур Володимир Зіновійович – випускник 1999 року.

Із виступу Мазура В.З. : « Мені дуже приємно бути присутнім на цьому святі. Та набагато приємніше бачити ці знайомі обличчя людей, які були зі мною від початку мого навчання.

Пригадую один момент: відбувся останній дзвоник, і я ще не зовсім усвідомив, що я вже випускник. Пам’ятаю, як приходжу я під школу, всі учні і вчителі вже розійшлися. І тут я зрозумів, що школа – це не приміщення, а ті люди, які є в ньому. Школа – це ті педагоги, які там працюють. І коли сьогодні кажуть, що сьогодні свято 60-річчя школи, то я хочу наголосити на тому, що це ваше свято, свято тих людей, які постійно у цій школі і саме тих людей, які можуть називатися цією школою

Я хочу вам побажати, щоб ви справді зрозуміли, наскільки багато ви даєте тим людям, яких виховуєте.

Говорять, що школа постійно сниться. Я це підтверджую. І саме школа така, як наша, де педагоги стають батьками. Пам’ятаю, коли я втікав з дому до школи, щоб тут залишитись.

І тому я хочу в цей день побажати всім вам здоров’я, величезного натхнення, яке ви насправді маєте, та розуміння від дітей».