Вітаю Вас, Гість

19.04.2016

16 квітня учні КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» брали  участь у прибиранні  та впорядкуванні парку - пам’ятки садово-паркового мистецтва 19 століття  у с. Підгірці. Учасниками акції були студенти Львівського лісотехнічного університету, Стрийського аграрного коледжу, культурно-просвітницького центру ім. К. Макушинського, ГО «ВелоКлуб Стрий-Ровер-Сіті». Діти підготовили територію та висадили поляну нарцисів, саджанці дерев, побачили виставку виробів лозоплетіння, які виготовляли польські та українські майстри під час міжнародного пленеру на базі «Підгорецького палацу». 

*******************************************************************

19.04.2016

16 квітня учні КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» брали  участь у змаганнях з важкої атлетики, які проходили у Підгірцях.  Відзначились Гевко Роман, Дауров Віктор, Буй Василь, Мигович Назар, Лучків Володимир, Сидор Юліан, Гоба Василь, Цяпко Ярослав, Гога Євген, Сидорак Вячеслав, Гордій Руслана та інші, які отримали медалі та почесні грамоти. Тренери З. Максимів та його вихованка- кандидат у майстри спорту С. Жумік, які працюють у Підгірцях, прикладають чималі зусилля для виховання майбутніх чемпіонів. Учні школи охоче відвідують заняття з важкої атлетики, люблять своїх тренерів, допомагали в обладнанні залу. 

******************************************************************

19.04.2016

   15 квітня у КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» завітали бажані гості – брат Роман  - молодіжне товариство «Діти Христа» (благодійна організація «Фонд розвитку шкільництва «Софія») з благочинною акцією «Діти моляться за мир, діти – квіти України» за участю Звенигородської дитячої музичної школи (філіал с. Давидів), ансамблю танцю «Перлина» (Пустомитівська СШ №2), ансамбль танцю «Перлина» (СШ № 102. М. Львів). З учнями школи гості малювали Великодні композиції учасникам АТО, співали, танцювали, молилися за мир і спокій в Україні.

******************************************************************

19.04.2016

14 квітня у КЗ ЛОР “Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.” вихователями: Телефус Н.Я.,Бучинська Н.В.,Струк І.І.,Гладій О.А. було проведено виховне заняття “Доброта і милосердя – два крила, на яких тримається людство” для учнів 5-7 класів.

   Мета: формування уявлення про доброту, вчити робити правильний моральний вибір, поважати людей, які творять добро, виховувати у дітей бажання бути милосердними,. співчутливими, робити добрі справи.

 На цьому занятті діти більше дізналися про такі поняття як добро,милосердя,чуйність.

 Кожен вихованець отримав пам'ятку доброї дитини.

Школярі запалили вогник доброти. Цікавою для всіх присутніх стала зустріч з сестрами-монахинями зі Стрийської Єпархії.

******************************************************************

19.04.2016

У КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернатІ-ІІІ ст" психологом Щих М.Б.було проведено розвальні завдання : «Цей чарівний світ кольору» з використанням великої мазаїки . Учні складали різні фігурки з орієнтацією на зразок. Велику роль у цьому занятті відігравало розвиток дрібної моторики та відображення зорової пам'яті . Після складання фігурок вони немов оживали і діти починали рольові ігри з ними.

З ученицею із синромом Дауна проводилася гра «Ми пішли за продуктами у магазин»  за допомогою спеціального лото на липучках . Психолог показував картинки з продуктами, Христинка їх називала і поміщала у свою корзинку. Пізніше готувала з куплених продуктів їжу. З допомого психолога розповідала, які продути до якої страви підходять. Така гра допомагає добре орієнтуватися у домогосподарстві.

******************************************************************

15.04.2016

8 квітня учні КЗ ЛОР «Підгірцівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст.» брали участь у реколекціях на парафіях сіл Підгірці та Верчани Стрийського району, які провадив отець Володимир Вірста. Духовні вправи розпочалися у Підгірцівській школі-інтернаті зустріччю з учнями школи, в часі якої, на прикладі зустрічі Христа з митарем Закхеєм, реколектант наголосив на важливості прагнути зустріти Господа у своєму житті. Того ж дня, в храмі села Підгірці відбулася Хресна дорога, розважання на якій читала місцева молодь.

У суботу, 9 квітня після Божественної Літургії отець Володимир відвідав хворих та недужих людей у їхніх домівках, підтримуючи їх духовно та уділяючи Святих Таїнств Покаяння та Євхаристії. Реколекції завершилися в неділю 10 квітня Божественними Літургіями в обох храмах, де звертаючись до вірних зі словами проповіді реколектант виголосив науку про покаяння. Того ж дня, відбулася хресна хода вулицями села Верчани, яку провели семінаристи Львівської духовної семінарії Святого Духа. Такі зустрічі  допомагають молодим людям віднайти сенс і місце у християнській спільноті, знайти нових друзів. Цьому сприяє атмосфера, в якій знаходиться молодь впродовж тих днів.

********************************************************************

15.04.2016

11 квітня у КЗ ЛОР «Підгірцівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст.» відбулася зустріч з отцем Романом. Кожен із нас потребує часу, в якому ми можемо по-особливому, по-новому поглянути на себе і розпізнати наші відносини з Богом. Учасники реколекцій мали змогу через науки, тишу, приватні розмови  краще пізнати себе, зблизитися з Богом. Отець Роман також читав молитви зцілення над кожною дитиною з особливими потребами.

 Такі зустрічі мають за ціль наголошувати на суттєві речі духовного життя, та закликати вірних до щирого покаяння та навернення, як приготування до Великодніх Свят.

*************************************************************************************

15.04.2016

13 квітня у КЗ ЛОР «Підгірцівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст.» відбулася зустріч з Николаїшин Марією – працівником  Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. У разі потреби, можна захистити свої права, скориставшись  послугами центру. Безоплатна вторинна правова  допомога  включає  такі  види правових послуг: захист, здійснення  представництва інтересів осіб,  котрі мають право на безоплатну вторинну правову допомогу,  в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складення документів процесуального характеру. Центр забезпечує доступ до безоплатної правової допомоги у цивільному та адміністративному процесах для цілої низки соціально незахищених категорій громадян, в тому числі і дітей школи:

- інвалідів,  які  отримують  пенсію  або  допомогу,   що призначається  замість  пенсії,  у  розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб,  - на всі види правових послуг, передбачені частиною другою статті 13 цього Закону;

-  дітей-сиріт,  дітей,  позбавлених  батьківського піклування, безпритульних діти,  дітей,  які можуть  стати  або  стали  жертвами насильства  в  сім'ї,  - на всі види правових послуг,  передбачені частиною другою статті 13 цього Закону;

    Учні 9-12 класів мали можливість отримати відповіді на різні запитання щодо забезпечення прав інвалідів, забезпечення житлом дітей сиріт, пільг при вступі у навчальні заклади.

****************************************************************

10.04.2016 

2 квітня  у КЗ ЛОР  «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» пройшла акція на підтримку  дітей з аутизмом «Діти дощу. Запали синім»:

«Все просто, вдягніть будь-яку деталь одягу синього або блакитного кольору, наприклад синій светр, куртку, шапку, блакитні кеди, пофарбуй на синє нігті, а в цьому році ще візьми з собою блакитну парасольку. Адже символом цьогорічної акції ми обрали саме блакитну парасольку! Чому?! По-перше, дітей з аутизмом іноді називають «Діти дощу», таку назву вони отримали після виходу фільму «Людина дощу». Дощ як символ особливості».

Вчитель біології Валюх Г.Д. підготувала разом з учнями  виступ волонтерських бригад по класах, які розповіли про дітей-аутистів.2 квітня 2008 року Генеральна Ассамблея ООН проголосила Всесвітнім днем розповсюдження інформації про людей з аутизмом. В 2005 році американською організацією AutismSpeaks ("Аутизм говорить") була проведена акція "Запали синім". В її рамках  цей день будівлі освітлюються синім кольором. Це робиться в знак солідарності з людьми з аутизмом та їх сім’ями, а також з метою привернення уваги політиків та простих громадян до проблем людей з аутизмом.

Блакитний - це міжнародний колір людей з аутизмом, чи як їх ще називають - дітей дощу

*******************************************************************

10.04.2016

Учні КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» брали участь у Чемпіонаті Львівської області з важкої атлетики серед кадетів до 17 років. Курілець Юлія зайняла 3 місце, Буй Василь - 3 місце, Цяпко Ярослав – 2 місце. Вітаємо їх, бажаємо нових перемог.

******************************************************************

10.04.2016

5 квітня учні КЗ ЛОР«Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.»відвідали благодійний концерт «За життя Дмитрика Николишина», де виступали «Піккардійська терція», Олена Корнєєва, Павло Табаков, Андріана, Назар Савко, Ірина Доля та інші артисти.Завдяки небайдужим українцям 138 дітей з Брюхович, Роздолу, Підгірців та Львова змогли побачити це дійство.        Приголомшила, перевернула серце ... мить зустріч брата і сестри, що живуть у різних інтернатах,  які змогли побачитись вчора на концерті... Навіть заради цього варто було організовувати його. ДОБРО ЗАВЖДИ ПОРОДЖУЄ ДОБРО!

*******************************************************************

10.04.2016

Учні КЗ ЛОР«Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.»долучилися до акції ГО «Центр розвитку краю» щодо відновлення  флори дендропарку с. Підгірці, засадивши поляну червонокнижною рослиною – рябчик великий. Внаслідок діяльності людини рідкісні рослини парку зникають, відходять у вічність. Зараз тут ростуть такі представники Червоної книги, як підсніжник звичайний, цибуля ведмежа, любка дволиста, модрина польська.

*******************************************************************

10.04.2016

Протягом останніх 5 років учні КЗ ЛОР«Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» доглядають за поляною жовтих  нарцисів, висаджених з вчителем біології Валюх Г.Д. Кожного року цвіт  квітів милує око, піднімає настрій у весняну пору. Жовтий колір квітів на зеленому фоні трави сприяє корекції зорових відчуттів, виховує естетичні смаки, відчуття прекрасного, любов до природи рідного краю.

*******************************************************************

10.04.2016

6 квітня у КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» відбулася зустріч із представниками Стрийської поліції за участю керівника кримінальної Стрийської міської поліції у справах неповнолітніх Любомира Гудзуватого.  Було проведено індивідуальні бесіди з дітьми, схильними до правопорушень, які мають пропуски занять без поважних причин, порушують дисципліну. Учням подана інформація про особисту відповідальність  та їх батьків за  дії такого характеру. Зустріч проведена у рамках роботи ради школи із профілактики правопорушень.

*******************************************************************

1.04.2016 

23 березня у  КЗ ЛОР« Підгірцівська спецшкола інтернат I – III ст.» відбулось засідання методичного об`єднання вчителів  початкових класів.

1. Обговорювали відкритий  інтегрований урок у 2 класі з природознавства і образотворчого мистецтва на тему:  « Весна прийшла. Ознаки весни. Весняні місяці.»  Провела вчитель початкових класів Берездецька С.М.

2. Прослухали доповідь « Трудове навчання в початкових класах шкіл сліпих і слабозорих ». Доповідала вчитель початкових класів Когут А.І.

3. Огляд педагогічної преси

******************************************************************

1.04.2016 

1 квітня у КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» вихователем Пилипів У.М. було проведено майстер-клас з учнями 2ЗПР, 4, 4ЗПР класів по виготовленню квітів з паперу. Діти з особливими потребами, виконуючи роботи такого виду, розвивають дрібну моторику, почуття прекрасного, сприймання і відчуття кольорів. Вироби дітей прикрасили спальні та класи.

*******************************************************************

1.04.2016 

29 березня  у КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» вихователем Пилипів У.М. було проведено екскурсію в шкільний музей народознавства для дітей 3, 4, 4 ЗПР класів. Тут учні познайомилися з житлом, предметами побуту наших предків, вишивками. Особливо цікавою та змістовною була розповідь про будівництво житла нашими пращурами, виготовлення глиняного посуду, одягу, меблів. Діти побачили скриню, бамбетль, праник, праски, колиску, старі образи, різні рушники та багато іншого. Такі екскурсії сприяють пізнанню історії, культури і традицій українського народу, виховують повагу до історичного минулого нашого краю. 

********************************************************************

1.04.2016

26 березня  у КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» завітали бажані  гості з Мальтійської служби. Представники цієї організації допомагають школі в облаштуванні душових, а також часто привозять одяг, солодощі, ігри та іграшки. Діти радіють спілкуванню з волонтерами, які не тільки подарунками, а й відвертими розмовами, бесідами  вселяють впевненість у свої сили, віру у подальше життя поза школою кожної дитини з особливими потребами.

*****************************************************************

1.04.2016 

У КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» вчителем образотворчого мистецтва Стасівим М.М. була проведена виставка малюнків до Шевченківських днів у школі. Діти малювали ілюстрації до творів генія українського народу, намагалися передати за допомогою малюнку почуття від прочитаних поезій Т.Г. Шевченка. Найкращі малюнки були відзначені призами.

*******************************************************************

28.03.2016 

22 березня у КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» відбулася педрада «Психолого-педагогічний супровід дітей з особливими потребами в умовах спецшколи-інтернату». Заступник з виховної роботи Вовщук Л.В. у доповіді звернула увагу на значення супроводу дітей з аутизмом, розумовою відсталістю, із синдромом Дауна, ДЦП, ЗПР та вадами мовлення, які навчаються у школі. Було підкреслено особливості різних нозологій, вказано шляхи  корекції вторинних відхилень цих категорій дітей. У презентації окремі слайди висвітлювали значення психолого-педагогічного супроводу, принципи, прийоми, мета, значення шкільного Центру ранньої корекції дітей з особливими потребами для батьків та дітей. Директор школи Сенько Я.П. розказав про сучасний стан освіти для дітей з особливими освітніми потребами, пріоритетні напрямки державної політики в цій галузі, роль громадських організацій та місцевого самоврядування у вирішенні шляхів реалізації освітніх процесів. Було показано ролики, створені Шевчик Л.В. по даній темі. Також присутні мали можливість переглянути презентації педагогів, які атестуються у 2015-2016 н.р.: Сушинської І.Т., Бучинської М.І., Сікори І.М., Романчук Г.М., Щурко М.І., Купранець М.С., Костюк Л.Ф., Сепик О.В., Сенько Л.Я., Ониськів М.С., Берездецької С.М., Костів Н.М.

 ******************************************************************

28.03.2016 

 У четвер, 24 березня у  КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» відбулося засідання атестаційної комісії І рівня щодо прийняття ухвал про атестацію педагогічних працівників. На засіданні  комісії І рівня була присутня  Сівокозова Л.А. – головний спеціаліст департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації.

     Згідно графіку у 2015 – 2016 н.р. проатестовано 30 педагогів. Більшість педагогів молодих спеціалістів (11) атестувалися вперше та  два психологи:  Зуб О.В., Щих М.Б.

  Було висунуто пропозицію нагородити Ониськів М.С., Сепик О.В. грамотами департаменту освіти і науки ЛОДА за плідну працю та вклад у покращення навчально-виховного процесу школи, а також клопотати перед комісією ІІІ рівня №1 про присвоєння Костюк Л.Ф., Сушинській І.Т.  педагогічного звання «вчитель-методист», Романчук Г.М., Купранець М.С. – педагогічного звання    «старший вихователь», Берездецькій С. М., Сенько Л.Я. – педагогічного  звання «старший вчитель».

   Сівокозова Л.А. ознайомилася з матеріалами атестації, презентаціями педагогів, відзначила їх високий рівень, побажала педагогам кар’єрного росту, успіхів у подальшій роботі, благополуччя у шкільній родині, мирного неба над Україною.

******************************************************************

28.03.2016

23 березня у КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» відбулося засідання методоб’єднання вихователів. Було розглянуто питання про атестацію педагогів у 2016 році, а також напрямки, проблеми  виховної роботи школи. Атестуються 16 вихователів, з них вперше – 9 педагогів, на присвоєння звання «старший вихователь» претендують Купранець М.С., Романчук Г.М., на підтвердження звання «вихователь-методист» - Ониськів М.С., на підтвердження попередніх категорій – Купранець Л.М., Щурко М.І., Бучинська М.І., на встановлення кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» - Сікора І.М. Вихователі поділилися досвідом роботи, молоді педагоги розповіли про проблеми, з якими стикаються у процесі роботи з дітьми з особливими потребами, запропонували провести круглий стіл, анкетування серед учнів та педагогів на тему покращення навчально-виховної роботи, визначення номінацій «Учень року», «Вчитель року», «Група року», «Керівник року» та інші.

*******************************************************************

15.03.2016

У КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» відбувся концерт Славка Святинчука. Приїхав до школи разом із дружиною та місіонером греко-католицької церкви Романом Ривком. Духовно-просвітницька програма вразила і захопила всіх учнів школи. Пісні про віру в свої сили, досягнення поставленої мети, надія на Бога у кожну мить свого життя, а також розповіді з власного життя місіонера Романа про небезпеку тютюнопаління, вживання алкоголю заставляють кожного задуматися, змінитися, стати кращим, рухатися далі, з Богом у душі і серці.

*******************************************************************

10.03.2016

Заступник з виховної роботи КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І –ІІІ ст.» Вовщук Л.В.  була учасником науково-практичної конференції «Правові, освітні та соціальні аспекти інклюзії дітей з особливими потребами». На пленарному засіданні виступили Олександра Небожук- директор департаменту освіти і науки ЛОДА, Тетяна Симоненко-начальник відділу освіти дітей з особливими потребами МОН України, Катерина Острозька- доктор психологічних наук, Юлія Рибак- заступник директора навчально-реабілітаційного центру «Довіра», Христина Хемптон- арт-терапевт, яка розповіла про досвід США у супроводі  дітей з обмеженими можливостями. Прийнята резолюція конференції щодо аспектів інклюзії в Україні, проблеми і перспективи її впровадження.

 

**********************************************************************************************************

9.03.2016

У КЗ ЛОР «Підгірцівська загальноосвітня спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.»  було проведено МО вчителів трудового навчання.

Тема: "Педагогічна майстерність вчителів як умова успішного формування в учнів предметних компетенцій

**********************************************************************************************************

9.03.2016

У КЗ ЛОР «Підгірцівська загальноосвітня спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» відбулася лінійка на підтримку Надії Савченко, яку в Росії судять вже тривалий час. По всьому світу проходять акції, коли українська військова та народний депутат України Надії Савченко оголосила сухе голодування і відмовляється від отримання медичної допомоги. У суді Надія вимовила останнє слово, показавши середній палець суддям, заспівавши гімн України і пообіцявши Майдан в Росії. Директор школи Сенько Я.П. зазначив актуальність і важливість таких спільних  дій, запропонував написати звернення колективу школи до Президента України. На завершення акції всі присутні виконали  Гімн України.

**********************************************************************************************************

9.03.2016

У КЗ ЛОР «Підгірцівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст.» була організована тематична виставка.9 березня у  КЗ ЛОР «Підгірцівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст.» була організована тематична виставка, присвячена 202 річниці від дня народження великого кобзаря Тараса Григоровича Шевченка. Виставку оранізували  учителі української мови та літератури, а також долучилися учні школи.

**********************************************************************************************************

У КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» було проведено виставка малюнків учениці 11 класу Мойко Олесі. Юна художниця представлятиме Стрийський район на обласному конкурсі образотворчого мистецтва у Львові 16 березня. ЇЇ роботи на шкільних виставках, конкурсах малюнків серед учнів школи займають призові місця та вражають неповторністю, графічним зображенням актуальних проблем сучасності. Передаючи в такий спосіб свої думки та переживання, вона змушує кожного з нас поринути на деякий час у світ прекрасного.

**********************************************************************************************************

7.03.2016

Учнівське самоврядування КЗ ЛОР «Підгірцівська