Вітаю Вас, Гість

 

14 грудня у КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст" вчителем фізики Гладій З.Л. було проведено організаційно-просвітницьку годину до Дня ліквідатора на ЧАЕС "Чорнобильський дзвін... За ким же б'є він?". Метою даного заняття було пригадати дітям про аварію на ЧАЕС, розкрити  причини та висвітлити її наслідки. Було запрошено на зустріч героя-ліквідатора, мешканця с. Підгірці: Кухтія Івана Михайловича, яким поділився із дітьми тими сумними спогадами із важкої сторінки свого життя.

Нині, ми низько схиляємо голови перед усіма, хто пішов тоді у ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті. Схиляємо як перед тими, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав за нас своє життя у ядерному котлі, так і перед тими, хто засвідчував на своїх обличчях і транспарантах радість, кидаючись назустріч смерті. Усі вони гідно сповнили свій найвищий синівський обов'язок перед рідною землею і перед рідним народом - зупинили розповсюдження катастрофи, унеможливили її переростання у глобальний винищувальний смерч для всіє планети.  Ми всі, які живемо нині, вам безмежно вдячні...

*******************************************************************

7 грудня у КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст"  вихователями: Гладій З.Л. та Чижмар О.П. було проведено відкритий виховний захід  до Дня інваліда "Життя як диво".  Метою даного заходу було показати дітям як треба правильно ставитися до життя, подарованого нам Богом,  до своєї особистості, розвивати у дітей духовну сферу, життєві цінності; націлювати дітей на те, що потрібно намагатися  побачити і якомога більше реалізувати себе, розкривати всі  свої таланти, здібності. Під час даного заходу учні мали можливість подивитися відеоролики про людей із особливими потребами, які досягли значних успіхів у своєму житті завдяки сильній волі, вірі у себе і у Боже милосердя. Також  для учнів проводився практичний тренінг, гра "Перстень талантів", діти прикрашали "дерево життя" плодами  успіхів і досягнень. Впродовж усього заходу у класі панувала тепла, домашня обстановка, діти співали, декламували вірші, брали активну участь у проведенні свята.

*******************************************************************

7 грудня у КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст" вчителем інформатики Гладій З.Л. було проведено відкритий урок-діалогову гру на тему:  "Подорожуємо країною текстового процесор Word". Метою даного уроку було узагальнити і систематизувати набуті знання учнів із даної теми, навчитися працювати у групах, командах, розвивати творчі здібності та критичне мислення, застосовувати свої знання на практиці. Під час уроку діти активно працювали як у командах так і в індивідуальній формі роботи: розгадували кросворди, проходили електронні тестові завдання, відповідали на запитання, проводили конкурс "Таємнича скринька". Під час проведення уроку усі діти були активними, показали хороші результати.

******************************************************************

Цього тижня у КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст" вчителями інформатики та фізики: Гладій З.Л. та Сушинською І.Т. було проведено майстер-коас для вчителів по темі: "Робота у середовищі текстового процесора Word", "Створення презентації у середовищі MS PowerPoint". Метою даного заходу було підвищити  рівень користування комп'ютерними технологіями педагогів школи. 

********************************************************************

Традиційно кожної зими учні КЗ ЛОР « Підгірцівська ЗОСШІ І-ІІІ ст.» беруть активну участь у природоохоронній акції «Годівничка», спрямованій на допомогу зимуючим птахам нашої місцевості. Учні 3 класу під керівництвом вчителя Берездецької С.М. та вихователів Іванків С.В., Луціва З.М. розвісили на деревах біля школи годівнички, які виготовили спільно з батьками. Було проведено вікторину «Наші пернаті друзі» з метою розширення знань молодших школярів про зимуючих птахів. Діти декламували вірші, відгадували загадки, ребуси. Педагоги звернули увагу дітей на необхідності щодня підгодовувати  зимуючих пернатих у складний для них зимовий період.

*******************************************************************

У КЗ ЛОР «Підгірцівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст.» відбулась звітна фотовиставка гуртка “Юних медіа аматорів”. На виставці були представленні найкращі дитячі роботи. До виставки були оформлені стенди та зроблена композиція.

******************************************************************

Проводився ярмарок До дня волонтера в КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат". Учні торгували печивом, солодощами, домашньою випічкою, виробами ручної роботи. Зібрали 2421 грн, які разом з продуктами передали в ГО "Майдан Стрийщини". Проведено у цей день виховний захід Сафіяник Галиною та Паком Назарієм "Ангели добра", на який запросили волонтерів "Майдану Стрийщини" Галину Горін та Ольгу Собей.

********************************************************************

6 грудня проведено лінійка «На варті незалежності» Бабій С.Л., Брич Л.Т. Це урок-подяка тим, хто захищав нашу землю від ворогів у минулому і хто її захищає сьогодні. Кожен клас отримав на домашнє завдання підготувати одну з патріотичних пісень – козацьку, стрілецьку чи повстанську. Також згадали учасників АТО-випускників школи: Кухара Івана, Микитіна Василя, Берездецького Володимира, Павлія Мар’яна.

********************************************************************

Практичні психологи Зуб О.В. та Щих О.В. провели в КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола -інтернат " виховний захід ""Через терни до зірок" за участю дітей-інвалідів закладу. У школі навчаються 49 діток-інвалідів. Кожен з них особливий і дорогий нашому Господу, Всі гуртом виконували пісні Славка Святинчука, який тепер є частим гостем у нашій школі і ми вдячні йому та Роману Ривку за підтримку саме таких дітей. Завдяки Оксані Василівні, яка знайшла спонсорів: спортивнийі клуб FIT CURVES та всі жінки, які долучилися до цього та магазин "Шик" (власник Вовчина Павло та Зоряна), кожна дитина отримала подарунок у цей день. Тож будьмо милосердні до тих, хто поруч, до ангелів з одним крилом, допоможім їм літати разом з нами.

*******************************************************************

Всеукраїнський конкурс з англійської мови «Гринвіч» 2016 відбувся  у КЗ ЛОР «Підгірцівська спеціальна загальноосвітня школа- інтернат І-ІІІ ст». Учні 5-12 класів взяли участь у конкурсі, де показали жагу до знань, наполегливість та успіхи у вивченні англійської мови. Конкурс дав можливість їм випробувати власні сили в англійській мові.

 Завдання  конкурсу відображали різні напрямки та аспекти вивчення англійської мови, спрямовані на виявлення рівня досягнення знань учнів з означеного предмету. Цей конкурс дає можливість школярам показати здобутки своїх знань.

Бажаємо їм перемоги та терпіння в очікуванні результату конкурсу.

*******************************************************************

У рамках відзначення дня сина в КЗ ЛОР «Підгірцівська ЗОСШІ І-ІІІ ст.» педагогами: Білінською О.С. та Берездецькою С.М. проведено виховну годину  на тему:«Спасибі сину за турботу». І хоч історія появи цього свята невідома, проте Всесвітній день синів встиг завоювати любов у людей, адже виховувати хлопчика – це величезна відповідальність. У ході виховного заходу відчувалась щира гордість за рідних і шкільних дітей, усіх синів які своєю жертовністю демонструють щире прагнення українців жити у вільній державі. 

******************************************************************

30  листопада 2016 р з метою співпраці та привернення уваги державних, громадських організацій та проблем творчо обдарованих дітей та молоді з функціональними обмеженнями та допомоги їх адаптації в умовах сучасного життя, Львівським ОЦСССДМ спільно з ЛОДО «Галицьке коло» було проведено обласний фестиваль для творчо обдарованих дітей з функціональними обмеженнями «Повір у себе і у тебе повірять інші» у м. Жовква.
Учні КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат I-III ст.» взяли участь у вищезазначеному заході де виконали такі твори: Бойко Е. «Every night in my dreams», Герга О. «Україна – це країна моя».
Також було організовано виставку малюнків та прийом частуванням. Після концерту організовано екскурсію містом та місцевим замком.
Усі учасники нагороджені призами та солодощами.
Поїздку було організовано М'яновським О.Я.

*******************************************************************

27 листопада  учні, КЗ ЛОР " Підгірцівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст", прощалися з осінньою порою і відбувся "Осінній бал".Участь взяли учні старших класів. Виконували різноматітні завдання: танцювали, співали, жартували, проявили силу і винахідливість. Учасники подарували собі та присутнім позитивні емоції та хороший настрій.

******************************************************************

25 листопада у КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» було проведено відкриття шкільного Євроклубу «Крок у Європу». Захід провели Костюк Л.Ф., Вовщук Л.В., М’яновський О.Я., Газда Л.М. Усі присутні ближче познайомилися з країнами Європейського Союзу, їх культурою, дізналися про завдання, мету створення  Євроклубу, побачили відеоролики про різні країни.  Учні з педагогами підготували концерт та тематичну дискотеку. 

*******************************************************************

15 листопада у КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст" вихователями: Щурко М.І. та Загородною О.М. було  проведено конкурс-виставку малюнків:"Приміряла осінь вишиванку, українські барви одягла" . Мета: розвивати творчі здібності, естетичні смаки, фантазію, уяву, зосередженість. Показати багатство і щедрість осінньої пори. Допомогти відчути яскраву красу осінніх барв та їх змін. Виховувати любов до своєї землі, свого народу.8  листопада у КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» учні 2 класу разом із класним керівником Кулик О.М. провели акцію «Розчисть джерело – потече струмок».

*******************************************************************

8  листопада у КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» учні 2 класу разом із класним керівником Кулик О.М. провели акцію «Розчисть джерело – потече струмок». 

Метою даної  акції було виховання екологічної компетенції учнів. Під час акції класний керівник  ознайомила дітей із проблемами  ресурсозбереження води рідного краю,  вчила учнів бережливого ставлення до джерел, які є в нашій місцевості.

Під час цієї акції учні розчистили джерело у місцевому дендропарку. Обклали його камінчиками, а береги укріпили декоративним плотом із ліщини. Цими діями в учнів виховувалося любов до природи  рідного краю та бережливе ставлення до навколишнього середовища.

*******************************************************************

14 листопада організована виставка малюнків «Франкова казка очима дітей».
Підготував вчитель малювання: Стасів М. М.
А також тематична виставка «Цікаві факти про Франка», метою якої: ознайомити учнів з маловідомими фактами про життя і творчість письменника, викликати захоплення особою митця.
Підготували вчителі української мови та літератури.

******************************************************************

15 листопада було проведено літературну годину «Мандрівка у казку», присвячену 160-ій річниці від дня народження І. Я. Франка.
Мета свята: поглибити знання  учнів про дитинство Івана Франка, продовжити знайомство школярів із казками письменника, розвивати творчу уяву, виховувати бажання творити добро.
Учасниками заходу були учні 6,6Вм,7ЗПР,5ЗПР класів.
Підготували свято вчителі української мови та літератури: Кукляк М. Я. та Романів О. В.

*******************************************************************

12 листопада, у КЗ ЛОР « Підгірцівська СЗОШІ  І-ІІ ст.», бібліотекарем Чижмар Л. С. було проведено перегляд літератури « Цариця вервиці», з метою сприяння духовному зростанню вихованців.

*******************************************************************

11 листопада, у КЗ ЛОР « Підгірцівська СЗОШІ  І-ІІІ ст.», бібліотекарем Чижмар Л. С., вихователем Чижмар О. П.  та учнями 2 класу було виготовлено стінгазету присвячену всесвітньому Дню доброти. Мета: розповісти школярам про нове свято, популяризувати  його.

********************************************************************

10 листопада, у КЗ ЛОР « Підгірцівська СЗОШІ І-ІІІ ст.», вихователем Чижмар О.П. було проведено майстер-клас  з опалого листя « Троянди почуттів» для учнів 2 класу. Мета: навчити дітей створювати художні вироби з підручних матеріалів; розвиток дрібної моторики рук; розвиток уяви.

******************************************************************

10 листопада, у КЗ ЛОР « Підгірцівська СЗОШІ  І-ІІІ ст.», бібліотекарем Чижмар Л.С. було проведено годину духовності «Життя святих» для учнів 6 класу. Мета:  у простій, доступній формі розповісти учням про християнських святих; сприяти духовному розвитку школярів; ознайомити дітей з книгою « Життя святих»

*******************************************************************

8 листопада, у КЗ ЛОР « Підгірцівська СЗОШІ  І-ІІІ ст..» бібліотекарем Чижмар Л.С. було проведено презентацію навчально-довідкової літератури « Україно – ти для мене диво». Мета: ознайомити дітей з новими енциклопедіями по культурі та історії України.

*******************************************************************

7 листопада, у КЗ ЛОР « Підгірцівська СЗОШІ  І-ІІІст.», бібліотекарем Чижмар Л. С. було проведено День інформації . Мета: ознайомити педагогів з новими випусками  педагогічної преси: журналами « Шкільний світ», «Позакласний час», « Дефектолог», « Розкажіть онуку», « Шкільна бібліотека».

*******************************************************************

11 листопада у У КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола- інтернат І-ІІІ ст.» була організована виставка листівок, виготовлених учнями 6 класу до Дня писемності та мови.
Мова— основа єдності держави. Дана виставка проводилась з метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови як духовного потенціалу, виховання мовної культури.

******************************************************************

Цього тижня  у бібліотеці КЗ ЛОР «Підгірцівська СЗОШІ І-ІІІ ст.», було проведено тематичний огляд літератури « Все для вчителя». Мета: звернути увагу читачів на публікації педагогів нашої школи на сторінках педагогічної преси « Шкільний світ», « Позакласний час» ,» Дефектолог», « Розкажіть онуку», « Шкільна бібліотека».

Також  було проведено посвяту в читачі  « Книга – добрий, мудрий друг» для учнів 2 класу. Мета: розкрити значення книги в житті людини; ознайомити дітей з правилами користування книжками; виховувати бережливе ставлення до книг, бажання більше читати.

*******************************************************************

7 листопада у КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» завітали волонтери, які подарували школі телевізор від німецької діаспори. Колектив школи вдячний за подарунок Олександру Петкову та українцям з м. Франкфурт-на–Майні. Дякуємо за доброту і милосердя, сподіваємося на подальшу співпрацю і взаєморозуміння.  Бажаємо Вам усіляких благ, здоров'я, процвітання. Колектив та вихованці висловлюють Вам і Вашій славної команді глибоку подяку за  благодійну допомогу, за людську сердечність і милосердя.

********************************************************************

1 листопада 2016р. у КЗ ЛОР «Підгірцівська ЗОСШІ  І – ІІІ ст.» відбулося засідання методичного об`єднання  вчителів початкових класів.

Слухали:

  1. Заступника директора по навчальній частині Гладія О.М., який ознайомив вчителів початкових класів із орієнтовними вимогами до контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи.
  2. Вчителя Когут  А.І.,яка прочитала доповідь на тему: « Розвиток особистості в процесі фізичного виховання дітей з порушеннями зору».
  3. Обговорили план роботи на листопад і грудень 2016р.

*******************************************************************

3 листопада у КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.»  було проведено методоб’єднання вихователів.  Доповідь про психологічні аспекти навчання і виховання учнів з вадами зору підготував «старший вихователь» Щурко М.В.  Заступник з виховної роботи Леся Володимирівна розповіла про стан виховної роботи у школі, запропонувала проект планування виховної роботи вихователя: щоденного та річного,   акцентувала на завданні і подальшу роботу виховного процесу школи. Голова методоб’єднання вихователів Романчук Г.М. у виступі наголосила на роботі з молодими педагогами, роль наставництва. Гладій З.Л. внесла пропозиції щодо покращення роботи сайту школи.

*******************************************************************

2 листопада у КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» заступником директора школи з виховної роботи Вовщук Л.В було проведено екскурсію для гостей-представників міжнародної організації «Мости віри». Леся Володимирівна розповіла про історію села, архітектурну пам’ятку - замок панів Бруніцких та Підгірцівський дендропарк. Всі мали можливість побувати всередині споруди, де на даний час ведуться роботи по реконструкції завдяки ГО «Центр розвитку краю», послухати історію про власників замку та прогулятися алеями осіннього парку.

 *******************************************************************

 1 листопада у КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» було проведено педраду на тему «Реалізація прав дитини на практиці у роботі спецшколи-інтернат». З доповіддю виступила заступник директора школи з виховної роботи Вовщук Л.В., яка підкреслила, що кожна дитина може бути щасливою, успішною, маючи на це право. Захист прав дітей є дуже важливим завданням для української держави, адже піклування про дітей, повага до їх прав, гідності є проявом гуманності, цивілізованості суспільства. Велике значення при цьому має політична воля нашої влади. Було названо основні нормативні документи, наведено приклади захисту прав дітей школи, особливо учнів соціально незахищених категорій. Виступ доповнений презентацією, відеороликами (Шевчик Л.В.) Педагоги школи Бабій С.Л., М’яновський О.Я., Зуб О.В., Шовдрук Л.П.,  Михайлишин У.П., Білінська О.С. наводили приклади захисту прав дітей у своїх групах та класах, внесли пропозиції щодо покращення роботи із захисту дітей у школі. Директор школи Сенько Я.П. підсумував результат роботи, запропонував проводити більше зустрічей з представниками правоохоронних органів, виготовити стенди на правову тематику.

*******************************************************************

 З 31 жовтня по 4 листопада у КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» завітали гості з Америки. Представники Міжнародного благодійного фонду «Мости віри» займаються з учнями школи: проводять бесіди, залучають до розважально-комунікативної програми, грають у баскетбол, футбол, показують фільми, заохочують до вивчення англійської мови, проводять практичні заняття. Учні та гості за короткий час подружилися, з нетерпінням чекаючи нових зустрічей.

******************************************************************

 

Цього тижня у  бібліотеці КЗ ЛОР « Підгірцівська СЗОШІ І-ІІІ ст..», бібліотекарем школи Чижмар Л.С. було проведено бесіду для вчителів біля оновленої книжкової виставки «Від сторінки до сторінки презентуємо новинки», з метою ознайомити вчителів- предметників з новими надходженнями  навчальної літератури для учнів 8 класу. Бібліотекар представила літературу, що надійшла  у вересні-жовтні 2016 року, і яка буде використовуватися у цьому навчальному році.

******************************************************************

З 27 жовтня у бібліотеці КЗ ЛОР « Підгірцівська СЗОШІ І-ІІІ ст..» бібліотекарем школи Чижмар Л.С. було проведено перегляд літератури «Слово Боже – наймолодшим». Мета заходу: у простій, доступній формі розповісти дітям про бога, починаючи від створення світу, через усю історію Спасіння – аж до наших днів. Діти мали змогу ознайомитися з журналами видавництва « Свічадо» ; «Ангелятко», « Зернятко», «Сто талантів».

******************************************************************

26 жовтня, у бібліотеці КЗ ЛОР «Підгірцівська СЗОШІ І-ІІІст.» бібліотекарем школи Чижмар Л.С.  проведено огляд літератури для класоводів 1-4 класів «Підручники для 1-4 класів для дітей зі зниженим зором. Мета:ознайомити класоводів з навчальною літературою випущеною на протязі останніх років видавництвами: « Либідь», «Освіта», « Літера». «Алатон», «Основа».

*******************************************************************

24 жовтня, у КЗ ЛОР «Підгірцівська СЗОШІ І-ІІІ ст..» вихователем Чижмар О.П. було проведено заняття з арт-терапії для учнів 2 класу «Малесенькі долоньки», з метою допомогти дітям подолати почуття агресивності, страху і невпевненості у собі.

*******************************************************************

13 жовтня народний депутат України Дмитро Лубінець разом із головою райради Лубінцем В.Д. та заступником голови райради Демченко С.В. завітали на відкриття навчально-виховного комплексу села Анадоль. У НВК повністю замінили вікна та дах, тепер діточки можуть навчаться у нормальних умовах. Коли ведуча оголосила в