Вітаю Вас, Гість

***************************************************************************************************

У невичерпній спадщині духовної культури українського народу є особлива, винятково важлива її частина – вишивка. КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» долучилася до проведення Дня вишиванки. Українську вишивку називають «молитвою без слів», а сорочка-вишиванка – є головним оберегом людини. У результаті конкурсу на кращу вишиванку переможницею стала Марущак Л.С. Від Стрийської ГО "Жінки Батьківщини" (голова-Мирослава Майковська) Вовщук Л.В. нагородила Лідію Степанівну книгою"Село моє - Підгірці" про природу, історію, звичаї нашого краю.

*******************************************************************

17 травня у КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола -інтернат І-ІІІ ст." проведено День відкритих дверей, День вишиванки та святковий концерт до Дня матері. Батьки, гості мали змогу ознайомитися із школою, помилуватися та зробити світлину у фотозоні, створеній Марущак Л.С.,проведена учнями Кулик Ольгою та Щурко Вікторією екскурсія для гостей у шкільному музеї народознавства, конкурс на кращу вишиванку та прекрасний Святковий концерт для батьків та колективу школи, який підготували і провели Ципук І.О., Пеза Н.М., Притула М.В. Зворушливі, теплі слова звучали для матерів у відеопривітаннях дітей, піснях та віршах.

Мама! Найдорожче слово в світі
Де б не був ти, що б ти не робив.
Назавжди вона твій шлях освітить
Ніжним серцем відданим тобі
Дякуємо творчим педагогам, учням за справжнє свято для всіх, родинну атмосферу, батькам наших діток та гостям.

 

 

**************************************************************************

 З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи. Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана. День Європи це - перш за все свято єдності в Європі. У КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст." 2 роки діє Євроклуб під керівництвом педагогів Костюк Л.Ф.. Вовщук Т.М.,Вовщук Л.В. де учні мають можливість ближче пізнати країни Європи. вдосконалити знання з англійської мови. До Дня Європи проведено підсумкове засідання Євроклубу з вікторинами, музичними перервами, відеофільмами та солодким столом для учасників шкільного Євроклубу.

**************************************************************

У травні, коли прокидається від сну природа, коли дзвенить у блакиті пташиний спів,теплий весняний вітер приносить свято Матері.
Мати, мамочко,матуся! Одне слово, а як багато значить для нас! Скільки в ньому ніжності, ласки, доброти. Немає друга ближчого і ріднішого, ніж мама. Всі наші радості і печалі,мрії і прагнення—разом з нею, бо все розуміє ніжне материнське серце.
Учні 4зпр класу разом із вихователями Купранець М.С. та Романчук Г. М. підготували для матусь цікаве свято « Мамо рідна, хай святиться ім’я твоє».
Найніжніші, найсокровенніші, найкращі слова подяки дарували діти своїм матерям за недоспані ночі, за добрі і ласкаві руки, за найвірніше і найчутливіше серце в якому ніколи не згасає любов і яке ніколи не залишається байдужим. А на очах у матусь бриніли сльози, але це були сльози радості
Я зроблю для тебе,мамо, 
Все, що здужаю зробити.
Буду завжди тебе,мамо,
Ніжно, сонячно любити.

**************************************************************

КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст."висловлює щиру вдячність ГО "Спілка автомобілістів Львівщини", зокрема координатору проведення Благодійної акції СЛУШНЯКУ Володимиру, представникам поліції та всім небайдужим людям за придбані канцелярські товари, м'ячі, глобус для діток школи, проведену бесіду про правила дорожнього руху, профілактичні бесіди щодо тютюнопаління та вживання алкоголю школярами. Директор школи Сенько Я.П. висловив подяку та вручив грамоти нашим гостям.

 

*****************************************************************

Оголошення про набір дітей на 2018-2019 н.р.

****************************************************

*********************************************************************************

У травневі дні, коли в повітрі витає ніжний запах квітів, напередодні Дня матері церковний дзвін сповіщає нам про урочисту подію – свято Першої Сповіді та урочистого Причастя дітей нашої шкільної сім'ї. Невинні і очищені серця наших діток увійшли у храм і стали на дорогу служіння Богові, прийнявши св.Тайни Покаяння та Євхаристії, що є перепусткою в світ життя з Богом, духовного збагачення. Свято урочистого Причастя — це ще й привід об’єднати всю родину. З піднесеним настроєм красуні-дівчатка у білосніжних сукнях з віночками на голівках, хлопчики у вишиванках прибули до храму Зіслання Святого Духу с. Підгірці разом з батьками і хресними, бабусями й дідусями та всіма запрошеними. До своєї Першої Сповіді діти старанно готувались як до першого іспиту. І в цьому їм допомагали о.Богдан Дмитрів та катехит Галина Дмитрівна Свистун, вчителі та вихователі. Всі присутні, затамувавши подих, слухали дитячу присягу на вірність Богу та молитви, атмосфера піднесення та духовності панувала у храмі. Дякуємо учасникам дитячого хору та О.Я.М'яновському, Н.М. Пезі,А.М. Монаршук, батькам, педагогам - Плаксі Г.М.. Берездецькій С.М.,Галанюк Г.Я., Купранець М.С., Романчук Г.М.. Білінській О.С., Луціву З.М., Газді Л.М. і всім, хто долучився до Першого Причастя дітей школи-інтернату . Тож бажаємо першопричасникам, щоб у їхніх чистих дитячих серцях завжди палав вогник великої святої Божої любові.

**************************************************************

Сьогодні, 10 травня, на запрошення вихователя Щурка М.В в КЗ ЛОР "Підгірцівська ЗСШІ I -IIIст" побував з концертною програмою музикально інструментальний ансамбль "Галицькі мотиви",педагоги Дашавської музичної школи ім.Ф.Колесси.
Скрипка, сопілка, кларнет, баян, барабан, гітара і вокал звучали у залі в живому виконанні. Учні,викладачі та працівники закладу мали можливість послухати чарівну українську музику.Тепла, весняна атмосфера панувала в залі. Виступ ансамблю тепло приймали слухачі. Своїми оплесками вони дякували виконавцям за їх майстерність.
М'яновський О.Я., висловив слова подяки від колективу школи.

*************************************************************

Сьогодні у цей весняний сонячний день до нашого навчального закладу КЗ ЛОР "Підгірцівська спеціальна загальноосвітня школа інтернат I -IIIст" завітали позитивні, енергійні,талановиті молоді люди з молодіжної організіції "Спілка української молоді". Це люди, які працюють під гаслом блаженнішого Любомира Гузара: "Ціль свободи-робити добро".
Дякуємо за розваги, щирість та за смаколики. Учням було дуже цікаво, вони завжди радо зустрічають гостей. 
Будемо раді новим зустрічам!

**************************************************************

Частим гостем і другом нашої шкільної сім'ї є Діана Мачоган - президент Великодідушицької школи. Дякуємо за зустрічі із нашим самоврядуванням, спільні банси. квести, ігри. Молода людина, яка вбачає своє майбутнє у служінні людям, завжди готова допомогти у проведенні дозвілля дітей школи.

***************************************************************

Сьогодні мала можливість відчути разом із дітьми 9- го класу, що таке справжня родина, материнське тепло. Адже всі разом за відвертими розмовами ласували смаколиками, приготовленими самими дітьми та їх наставником Монаршук А.М. Дякуємо також нашим кухарям, зокрема Галанюк І.Ф., за допомогу та надану можливість трішки покуховарити. Андріана Михайлівна зуміла подарувати дітям найдорожче - материнську турботу, та разом з тим, розуміння та ціну домашнього вогнища, відверто поговорити про проблеми та стан душі кожної дитини класу, адже серед них 3 дитини-сироти, є напівсироти. Цим дітям так потрібно відчуття стабільної, безпечної, люблячої родини. я щиро вдячна усім, хто віддає тепло і ласку своїх сердець нашим діткам. Запах квітки вітер переносить в одну сторону, а ваша доброта відчутна навкруги і діти це тонко відчувають.

 

21-22 квітня на FESTrepublic було проведено Фестиваль освіти у Львові: Вчителі Майбутнього. 700 учасників з 10 областей країни, багато корисних і нестандартних тем, "10 відвертих питань до МОН", сонячна і обнадійлива атмосфера. Такі речі давно потрібні вчителям на початку шляху змін в освіті. Подія зібрала близько півтисячі вчителів з одинадцяти областей України. Організатори сподіваються, що такі фестивалі можна буде проводити кілька разів на рік, адже вже зараз є попит на саме такий - сучасний формат освітніх івентів. 

Самі вчителі могли обирати собі лекції на різні теми від 29 спікерів. Окрім досвідчених спікерів, з освітянами на фестивалі поспілкувались мер Львова Андрій Садовий, заступник мера Андрій Москаленко, заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей, співзасновниця «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка та інші.

*****************************************************************

12 квітня 2018 року у КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат» проведено духовно- просвітницьку годину «Великодній рушник - багатство ниток, сплетених любов'ю і розумом, символ людської чистоти» для учнів старших класів. Світле свято Великодня має свої традиції, які встановлювалися поступово протягом багатьох століть. Це свято наповнене радісними звичаями: писанням писанок, веденням гаївок, а одним з найважливіших серед них є освячення продуктів великоднього кошика.який накривали вишитим рушником. Великодній рушник  став обов’язковим елементом цього свята.

  З давніх-давен рушник вважався одним з етнічних символів української землі. Йому надавалося не лише традиційно-побутове значення – він відігравав також важливу роль в християнстві. Існує думка, що хліб, як символ Бога, потребував шанобливого ставлення, тому його ніколи не клали на «голу», не покриту рушником поверхню. Саме тому вишитими рушниками вкривали  паски, несучи їх до церкви на освячення.

   Про магію Великоднього рушника розповіла учням 10  класів вихователь Хомин Світлана Степанівна. Розкрила його красу; описала, яку енергетику несуть кольори, магічні знаки та символи; розказала про особливості орнаменту вишивки різних регіонів України. Орнаментація рушників на Україні надзвичайно різноманітна. У кожному локальному центрі склалися свої традиційні мотиви, особливості їх композиційної побудови, колірна гама. Особливу увагу приділено рушникам Галичини і тим, котрі взяті  з бабусиної скрині.

 У ході заходу було проведено мастер- клас «Вишитий бісером рушник», де  кожен бажаючий пробував сучасну техніку вишивання бісером.

  Діти розширили свої знання про святкування Великодніх свят, відродження звичаїв та обрядів нашого народу, навчилися свято шанувати та примножувати його традиції.

 

Свято українське Великоднє

Вишию на білім полотні,

Все візьму для цього і сьогодні

Розкажу на нім про світлі дні,

 

Ось на рушнику - духмяна паска,

А круг неї – писанки.

Уділи нам, Боже, ласки…

На всі дні, на Всі віки.

Верба красна розцвітає,
Про Великдень сповіщає
І Спасителю під ноги
Стеле гілочки розлогі.

Тут бринять і пахнуть квіти,

Хай почує Божий рай,

Як на землі радіють діти

І звеселяють рідний край.

 

Немала шкільна  родина,

Та молитва всіх єдина:

Хай розквітне Україна,

Як в погожі дні – весна.

**********************************************************

Ми щиро вдячні Українському відділенню МГО "Товариство Євангелізації Дітей» за Пасхальну розважально-комунікативну програму для дітей школи.Такі зустрічі дають можливість ближче пізнати Бога, його любов до кожного з нас. Це імпульс для всіх учасників дійства задуматись над своїм життям. Також вдячні за солодощі,канцтовари, медикаменти для дітей школи. Воістину, все добре зароджується у світлі Господньої Пасхи! Христос Воскрес!

Світлина від Лесі Вовщук.

Світлина від Лесі Вовщук. Ð¡Ð²Ñ–тлина від Лесі Вовщук.

************************************************************

Одне з найвеличніших християнських свят - Воскресіння Христове для колективу та вихованців Підгірцівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату почалося зі своєрідної духовної підготовки - сповіді та причастя, яке організував для колективу школи парох церкви Зіслання Святого Духа о. Богдан. Діти разом з наставниками поставились до цього відповідально... Спасибі велике отцю Богдану Дмитріву за науки, підготовку та постійну опіку над нашими дітьми. Божого благословення вам!!!     

 Ð¡Ð²Ñ–тлина від Лесі Вовщук.

Світлина від Лесі Вовщук.

*************************************************************  

Режим роботи спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату установлюється школою з урахуванням особливостей організації навчально-виховного процесу відповідно до контингенту вихованців. Багато пропозицій, цікавих змін щодо вдосконалення роботи школи прозвучало на педраді «Виконання режимних моментів у роботі спецшколи-інтернату як умова успіху навчально-виховної та корекційної діяльності із дітьми з особливими освітніми потребами» Працюючи із учнями з особливими потребами, важливе місце слід приділяти кожній дитині, достукатися до її серця та пам'ятати:
Якщо вчитель став другом дитини, якщо ця дружба осяяна благородним захопленням, поривом до чогось світлого розумного, у серці дитини ніколи не з’явиться зло
Василь Сухомлинський.

Світлина від Лесі Вовщук.

Світлина від Лесі Вовщук.

*************************************************************

 Наскільки креативно, просто, неймовірно цікаво створити писанки за технікою канзаші відчули учні 7-х класів КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст" на майстер-класі, який провела Кащук Наталя Володимирівна. З особливою старанністю та теплотою дитячих рук було виготовлено до Великодня дві писанки, оформлені квітами- лілеями та тюльпанами. Дуже приємно, що ці прекрасні вироби прикрасять Великодній кошик дітей-сиріт, для яких яскраве світло цього великого свята осяє їх серця, подарує надію, радість і щастя. Дякуємо учасникам майстер-класу за чудовий подарунок для школи.

Світлина від Лесі Вовщук.  Ð¡Ð²Ñ–тлина від Лесі Вовщук.

Світлина від Лесі Вовщук.  Ð¡Ð²Ñ–тлина від Лесі Вовщук.

***************************************************************

З метою розширення знань учнів про  багатство та красу української  мови, високої культури з 26 лютого по 2 березня у КЗ ЛОР «Підгірцівська ЗОСШІ  І – ІІІ ст.» проходив «Тиждень української мови у початкових класах»

1 день  Понеділок 26 лютого

Відкриття Тижня української мови. Оголошення змісту Тижня. Завдання по класах.

Відкритий урок «Спостереження за роллю дієслів у мовленні» - 2 клас проводила Костів Н.М.

Конкурс малюнків «Наша мова солов`їна» Плакса Г.М.

2 день Вівторок 27 лютого

Виховний захід «Бринить – співає наша мова, чарує, тішить і дзвенить» підготовчий клас проводили Ципук З.Я., Хомин С.С.

3 день Середа 28 лютого

Виховний захід «Чарівна мова України » 2 – 4 класи проводили Хомин ,О.Б., Стасишин М.І.

Інсценізація казки на сучасний лад «Рукавичка» 2 клас проводила Когут А.І.

4 день Четвер 1 березня

Відкритий урок «Переказ тексту за планом та опорними словами. Джерело це взимку» 3 клас проводила Кулик О.М.

5 день П`ятниця 2 березня

Вікторина «Що ти знаєш про Україну і рідну мову» 2- 4 класи провели Хомин О.Б., Плакса Г.М.

Підсумки проведення  Тижня української мови . Нагородження переможців. Голова методичного об`єднання вчителів початкових класів Берездецька С.М.

**************************************************************

14 лютого – День Святого Валентина.

У цей день (або напередодні) у багатьох школах влаштовуються святкові заходи для дітей різного віку. У нашій школі свято складалося з двох частин: святковий концерт та конкурси. Для проведення конкурсів учні готувались  заздалегідь: виготовляли подарунки – сувеніри. Ці вироби були використані у ході проведення розважальної програми.

********************************************************************

Вшановуючи пам'ять загиблих Героїв Небесної Сотні, учні 4 зпр класу КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст" долучилися до Всеукраїнської акції "Ангели пам'яті". Діти власноруч з білого паперу виготовили ангелів на згадку про тих, хто віддав своє життя за нас і за наш мир. Ці янголи- ніби обереги нашого життя сьогодні тут, на цій землі та віра у наше світле майбутнє, у завтрашній день.

*************************************************************

З цікавістю і творчістю учні 4 ЗПР класу   КЗ ЛОР "Підгірцівська СЗШІ I-III ст " працюють  над створенням ігрового лепбуку .

Лепбук – новітній спосіб організації навчально-виховної діяльності.

Саме поняття «лепбук» нещодавно з’явилося на нашому інформаційному просторі,але досить швидко починає набувати популярності.

Що таке лепбук? Це слово утворене із двох англійських слів: леп-коліно,бук-книжка.

Тобто,книга на колінах,або наколінна книжка,яку дитина може зручно розкласти у себе на колінах і переглянути весь її вміст.

Частіше всього, лепбук має вигляд саморобної папки або книжки – розкладачки  з внутрішньої сторони якої наклеєні конвертики,кишеньки ,віконечка. В них знаходиться матеріал ,який допомагає отримати та закріпити знання. Процес запам`ятовування проходить легше і швидше. В залежності від призначення лепбуки  бувають:навчальні,ігрові,вітальнісвяткові.

  

***************************************************************

21 лютого у КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернет І-ІІІ ст" учні під керівництвом вчителів украхнської мови та літератури Романів О.В. та Козак З.І. підготували проект "Мова- серце нації".

"Слово до слова - зложиться мова". Для нас українців рідною є українська мова. чим глибше людина пізнає тонкощі рідної мови, тим активніше сприймає серце красу слова.

метою проекту було: розвивати вміння працювати у команді; виразно читати поетичні та прозові твори; виховувати пошану до рідної мови.

*********************************************************************

Випробовуємо нові методики навчання дітей. Сьогодні провели інтегрований урок "Канада та українські канадці"(географія, історія, англійська мова) - Вовщук Л.В., Бабій С.Л., Костюк Л.Ф. за моделлю «перевернутий клас» з використанням прийому «скрайбінг-фасілітація». Скрайбінг-фасілітація – супроводження розповіді малюнками, графіками, у даному випадку на спеціальній тканині для фасілітації. Також усі присутні мали можливість поспілкуватися з представником української діаспори в Канаді п. Галиною, яка поділилася своїми враженнями, відповіла на запитання учнів та педагогів та побажала миру, втілення задумів та процвітання України, яку ми всі любимо, незважаючи на місце проживання.