Вітаю Вас, Гість

КЗ ЛОР"Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст." разом з Анадольською школою Волноваського району Донецької області працювали над відеопроектом "Читаємо Шевченка разом, втілюючи проект "Схід і Захід разом". Це вже третя спільна робота цих закладів освіти. Попередні- "Святкуємо різдво разом" та "Схід і Захід обмінюється серцями". До Шевченківських днів учні читали поезії Шевченка. Такі акції об’єднують молоде покоління в любові до Кобзаря та до неньки України, показують, що творчість генія українського народу не знає меж і є актуальною у складні для нашої країни дні.

https://www.facebook.com/665369063612124/videos/777202699095426/

**************************************************

16-18 лютого 2017 року учні КЗ ЛОР «Підгірцівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів» Герга О. і Будзяк М. взяли участь у змаганні з вільної боротьби, приурочені пам’яті Сергія Нігояна, яке відбулося у м. Калуші. Тренер – вчитель фізичного виховання Рудник С. Т. У змаганні брали участь представники різних країн та національностей.
Наші учні зайняли призові місця:

Герга Оксана – ІІІ місце;

Будзяк Микола – І місце.

У нашій школі активно пропагується залучення до здорового способу та заняття спортом, у тому числі й власним прикладом.

********************************************************************

Педагоги КЗ ЛОР "Підгврцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст." Валюх Г.Д. та Вовщук Л.В. відвідали Вигодський навчально-реабілітаційний центр для налагодження співпраці між закладами для дітей з особливими освітніми потребами та обміну досвідом.Разом з представником ГО при Департаменті освіти Львівщини Вархолик Галиною сторони обговорили проблеми, які стоять перед спеціальною освітою, провели екскурсію у стінах закладу, уклали договір про співпрацю.

  

*******************************************************************

КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст." просить випускників надіслати фото для флешмобу до 70-річчя школи (Лілі Шевчик чи Вовщук Лесі )

***************************************************************************************

У КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст."до річниці Небесної Сотні було проведено о. Богданом Дмитрівим панахиду за померлими на Майдані та лінійка-реквієм "Небесна Сотня дивиться на нас", яку підготували педагоги Бабій Світлана, Ципук Ілона, Пеза Наталія. У ході проведення лінійки звучали пісні, вірші, присвячені подіям на Майдані. Всі згадали хвилиною мовчання Героїв Небесної Сотні, запалили свічки "Слава героям" та виконали Гімн України

  

 

******************************************************************

 На запрошення ГО "Майдан Стрийщини" та КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст" на Різдвяні свята приїхали гості із школи с. Анадоль Волноваського району Донецької області. Вдячні Богу за знайомство із прекрасними людьми:Тамілою Василівною-директором школи та її учнями, надіємося на співпрацю у рамках програми "Схід і Захід разом". Сім'ї педагогів школи Притули Мар'яни, Пилипів Уляни, Ципук Ілони, Кулик Оксани поділилися теплом родинних вогнищ, було проведено екскурсію у школі, замку та дендропарку, Голова сільської ради Бердник М.В. подарував гостям книгу "Село моє_ Підгірці", директор школи Сенько Я.П., заступник з виховної роботи Вовщук Л.В. та педагог Пилипів У.М. вручили подарунки на пам'ять про цю дійсно зворушливу зустріч, яка показала, що Схід і Захід разом, Україна- єдина, у ній живуть прекрасні люди.

Хай ангел торкнеться Вас ніжно крилом,

зігріє вам сердце Різдвяним теплом.

Хай радість, кохання наповнять ваш дім,

оселяться щастя та спокій у нім!

Христос ся рождає! Славімо його!

  

https://www.facebook.com/665369063612124/videos/767286003420429/

********************************************************************

У рамках проекту «Схід і Захід разом»  КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.»  спільно із школою с. Анадоль Волноваського району Донецької області провели спільні акції «Святкуємо Різдво разом» та «Схід і Захід обмінюється серцями».  Щирі привітання Підгірцівській школі-інтернату від учнів Анадольського НВК у рамках проекту "Схід і Захід обмінюються серцями" « Україна -це я!Україна -це ти!Україна - це ми!!!» разом з валентинками і відеороликом було надіслано від друзів із Сходу. Учні нашої школи виготовили валентинки школярам та створено відеоролики Шевчик Л.В. та Вовщук Л.В. «Святкуємо Різдво разом» та «Схід і Захід обмінюється серцями».  Щира подяка педагогам Чижмар О.П., Стасіву М.М., Романів О.В., Купранець М.С., Струк І.І., Пезі Н.М. за допомогу учням у виготовленні подарунків для наших друзів.

https://www.facebook.com/665369063612124/videos/767283233420706/

******************************************************************

8 лютого в КЗЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» було проведено виховний захід «Безпечний інтернет» приурочений Міжнародному дню безпечного інтернету в 7-8 класах класними керівниками Костюк Л.Ф. та Сушинською І.Т.. Мета проведення заняття поглиблення та закріплення розуміння учнями небезпек, що чекають на кожного, хто мандрує мережею Інтернет; формування вміння аналізувати інформацію, помічати закономірності та, використовуючи різні засоби захисту, забезпечити безпечну роботу з комп’ютером та мережею Інтернет.

 

********************************************************************

14 лютого учні КЗ ЛОР  "Підгірцівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат I -III ст " взяли участь у святкуванні Дня святого Валентина. В актовому залі відбулось свято "Цей прекрасний дар кохання". Учні  удосконалювали навички роботи в команді, в парі. Проводилась корекція і конкретизація понять "любов","кохання ","свято Валентина". Під час свята діти проводили різноманітні конкурси, ігри, розваги, співали пісні, розказували вірші, виготовляли "валентинки" та дарували їх одне одному. Свято підготували: педагог-організатор Пеза Н. М, Ципук І.О.

********************************************************************

Цього тижня у КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІст" вихователями було проведено акцію " Подаруй серце солдату". Мета акції: прищеплювати любов до Батьківщини, виховати патріотичну свідомість на прикладах подвигів героїв АТО, розвивати бажання стати гідними громадянами України. Корекційна мета: формування національної свідомості й самосвідомості;вихов, власної національної гідності; розвивати творче мислення та навички співставляти, аналізувати, робити висновки.

******************************************************************

9 лютого у КЗ ЛОР «Підгірцівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів»  вихователями Брич І.М., Гладій З.Л., Чижмар О.П., Чижмар Л.С. було проведено  свото прощання з колядою "Вістку радісну несем". У святі брали участь діти 2 класу. Метою даного заходу було прищеплювати дітям любов до традицій рідної Батьківщини, шанувати та примножувати їх. Розвивати у дітей творчі здібності, естетичні смаки,  розкривати таланти, уміння. Під час свята діти колядували, щедрували, розказували віншівки, проводили конкурси, інсценізовані дійства. Усі учні були активними, охоче брали участь у підготовці свята, що в результаті породило теплу, радісну та святкову атмосферу у залі. Після закінчення Коляди учасники свята мали Різдвяні частування: смакували домашніми пампушками, солодощами, фруктами.

*******************************************************************

1 лютого 2017 року у КЗ ЛОР «Підгірцівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів» відбувся спільний урок з природознавства у 4 і 4 ЗПР класах на тему: «Рослинний і тваринний світ Африки» (учителі: Ципук З.Я. і Хомин С.С.).
Метою уроку було продовження ознайомлення учнів із найспекотнішим материком Землі – Африкою, вчити визначати його на карті світу, ознайомити із рослинним і тваринним світом Африки, вдосконалювати вміння працювати на контурній карті, сприяти розвитку пам’яті, спостережливості; виховувати інтерес до дослідження материка.
Корекційна мета: розвивати просторове орієнтування на карті, конкретизація і корекція понять «пустеля», «вологі тропічні ліси», «савани».
Учні були дуже активними на уроці. Вони позначали на контурній карті межі материка, найбільші ріки, озера, острів Мадагаскар. Розповідали про тварин різних зон, дивились відео, працювали з підручником. Найбільше дітям сподобалось складати пазли із зображенням тварин, що живуть у Африці.

*******************************************************************

 

КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» щиро дякує ПП Половинкіній Вікторії за курточки для наших дітей. У школі 8 дітей-сиріт, 50 дітей-інвалідів, 80% дітей із малозабезпечених сімей. Норми, які діють по забезпеченню дітей одягом 1 куртка на 3 роки, взуття-2 роки. Завдяки таким людям, як Ви, Мальтійській службі та всім небайдужим наші дітки забезпечені всім необхідним, а головне, відчувають милосердя, підтримку, піклування про них. Одна із притч Піно Пелегріно розповідає:

Двоє монахів вирощували троянди. Один із них втішався спогляданням їхньої краси та аромату. А другий зрізав квіти і роздавав їх перехожим.
Одного дня перший монах дорікнув своєму братові:
- Як ти можеш позбавляти себе краси й аромату троянд?
А другий відповів:
- Троянди залишають чимало пахощів на руках того, хто їх дарує!
Приказка каже:
Коли береш - наповнюються руки, коли даєш - наповнюється серце.

*******************************************************************

13 грудня у КЗ ЛОР « Підгірцівська СЗОШІ  І-ІІІ ст..», вихователями Чижмар О.П. та Загородньою О. М. було проведено майстер-клас з виготовлення новорічних прикрас « Ланцюжки добра» для учнів 2 та 5 зпр класів. М ета: розвиток  дрібної моторики рук ; розвиток естетичних почуттів учнів.

********************************************************************

16 грудня у КЗ ЛОР « Підгірцівська СЗОШІ І-ІІІ ст.», вихователем  Чижмар О.П. та бібліотекарем Чижмар Л. С.  було проведено виставу лялькового театру «Завітала в гості казка» для учнів 2, 2зпр класів.  Мета: навчати дітей спостережливості, допитливості; розвиток уяви та фантазії; навчати дітей співпереживати.

********************************************************************

7 грудня  у КЗ ЛОР « Підгірцівська СЗОШІ І-ІІІ ст.», бібліотекарем Чижмар Л. С. та вихователями: Гладій З.Л., Чижмар О.П. було проведено літературне чаювання для учнів 8-12 класів, під час якого було презентовано книгу Ніка Вуйчича « Життя без обмежень». Мета: сприяти самоствердженню учнів, спонукати їх прийняти і полюбити себе, навчити не втрачати віри і надії.
 

********************************************************************

6 грудня  у КЗ ЛОР « Підгірцівська СЗОШІ І-ІІ», вихователем Чижмар О. П. було проведено майстер–клас  з учнями 2 класу. Під час заняття діти разом з вихователем виготовляли звіряток для лялькового театру. Мета: розвиток уяви, мислення, дрібної моторики рук, сприяння згуртуванню дитячого колективу.

********************************************************************

Зима.. Грудень… Сніжно-морозна загадкова ніч на 19 грудня. На небі ангели розстеляють біленькі хмаринки так, щоб утворився велетенський килим. Із нього срібними ножицями витинають легкі, але пружні сходинки і складають їх аж до самісінької землі. Тоді Святий Миколай одягає золоті ризи і йде тими сходами на землю. За ним ангели несуть мальовані скриньки з подарунками, до яких долучилися небайдужі люди. Ми щиро вдячні за подарунки учням школи на Свято Миколая: директору поліграфічної фірми ТОВ «Видавничий дім «Укрпол» п. С. Ковальчуку, генеральному директору заводу «LEONІ» п. Штефану Шмідту, освітньому центру «Політехнік-Еколен», директору ПП «СМіО» (ТМ «Стрийські делікатеси») п. М.П.Сороці, генеральному директору швейної фабрики «Стрітекс» п. Я. Коколюсу, народному депутату України Андрію Коту, спортивному клубу FIT CURVES та магазину "Шик" (власник Вовчина Павло та Зоряна), ПП Тетяні Гладій «Моршинська вежа», гіпермаркету "Епіцентр К", Мальтійській службі, яка кожний рік робить для наших діток справжнє свято. Творіть дива! І нехай до Вас обов'язково завітає Святий Миколай!
Після такої пильної роботи, роздавши всі до останньої цукерки, Святий Миколай повертається у свій надхмарний палац. Легенький вітерець одразу ж розкидає білі сходинки по всьому небі… А на землі вже панує святковий настрій.

*********************************************************************

Напередодні свята Миколая у КЗ ЛОР «Підгірцівська ЗОСШІ І-ІІІ ст.» вчителем Когут А.І. було організовано виставку малюнків під назвою «До нас іде Святий Миколай». Метою цієї виставки було викликати в дітей позитивний емоційний настрій; поглиблювати знання учнів про свято Миколая; ознайомити дітей із традиціями й обрядами рідного народу; пригадати пісні про Святого Миколая; виховувати любов і повагу до традицій та обрядів рідної України; створити  атмосферу добра і дружби; виховувати в учнів чуйність, доброту, доброзичливість, увагу, милосердя, вдячність. 

*******************************************************************

Відповідно до річного плану роботи школи на 2016/17 н.р. , з метою вияву рівня ерудиції, активності, самостійності та творчого потенціалу, підвищення інтересу до вивчення  зарубіжної літератури у школі з 13 по 16 грудня 2016 року був проведений Тиждень зарубіжної літератури. Учителі зарубіжної літератури Нагорняк Тетяна Володимирівна та Гнатів

Наталія Юріївна з метою виховати повагу до літературних та культурних традицій народів світу; навчити самостійно аналізувати текст, працювати з додатковою літературою; використовувати міжпредметні зв’язки;  висловлювати та відстоювати власну думку; формувати естетичні смаки,  спланували ряд заходів, в яких брали участь учні 6-12 класів.

12.12 - Тиждень зарубіжної літератури було розпочато з Шкільної Олімпіади із даного предмету між учнями 6, 8 та 9 класів. 

Учні активно приймали участь у Олімпіаді . Кращих учнів було нагороджено грамотами.

Вихованці нашої школи показали хороші результати  знань зарубіжної літератури.

Мульт- перерви. Перегляд екранізацій світових творів.

13.12 – виставка сучасної літератури « Книги , що вчать мислити»;

 Шкільна Олімпіада між учнями 7, 10,11 та 12 класів.

14.12- перегляд фільму присвяченого 195 річчю від дня народження  Ф . Достоєвського;

Для учнів 9 – тих класів було проведено відкритий  узагальнюючий урок- гру «Найуважніший читач» до теми «Доба Відродження». Учні проявили свої знання , творчі здібності, вміння самостійно знаходити та підготовлювати матеріал для гри , а також розвивали свої ораторські вміння. Найбільше відзначились Уманець Андрій , Гнатів Назар, Ципук Софія та Герга Оксана.

16.12- перегляд екранізації трагедії В. Шекспіра « Ромео і Джульєта ».

Учні нашої школи проявили свій акторський потенціал декламуючи уривки з творів В. Шекспіра.

Виконали поставленні перед ними завдання вчителів, а саме передати почуття головних персонажів творів.

В рамках тижня зарубіжної літератури та тижня англійської мови було проведено спільне виховне заняття із англійської мови та зарубіжної літератури « В. Шекспір – титан Доби Відродження» . Провели Костюк Л.Ф. (вчитель англійської мови ) та Гнатів Н.Ю. ( вчитель зарубіжної літератури ).

 У понеділок ( 12.12) всі учні  мали можливість ознайомитися із планом проведення Тижня зарубіжної літератури. Кожну перерву протягом першого дня учні насолоджувалися  переглядом улюблених   мультфільмів на казки байки відомих світових письменників. Всі учні мали можливість показати свої знання із зарубіжної літератури в Шкільній Олімпіаді. У четвер був проведений квест, який на практиці довів дітям , як зарубіжна література пов’язана з іншими науками.       

Загалом Тиждень зарубіжної літератури був цікавим та пізнавальним. Варто зазначити, що завдяки таким заходам школярі починають краще готуватися до уроків, активніше беруть участь у літературних бесідах, більше і, головне, якісніше читають, цікавляться новинками зарубіжної літератури. А вчителі відчувають радість творчості, професійного зростання й духовної реалізації.

*******************************************************************

14 грудня в КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат I-III ст.» вчителем історії та права М'яновським О.Я. та вихователем Білінською О.С., було проведено відкритий урок-зустріч  до Всеукраїнського тижня права на тему: «Закон, порядок, право, норма – це все стосується життя».

У заході взяли участь учні 9-А та 9-Б класів.  На уроці були присутні педагоги школи та запрошені гості: інспектор ювенальної превенції СППП Стрийського ВП ГУНП у Львівській області старший лейтенант поліції Федькович Ольга-Марія Іванівна, та провідний спеціаліст Стрийського районного центру соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді Андріїв Ірина Ярославівна.
Учням була надана інформація про права дітей, також наводились приклади життєвих ситуацій, в яких порушуються права дітей, а діти, в свою чергу, визначали які права дитини у цих ситуаціях були порушені. Була відзначена важлива роль сім'ї у вихованні дитини. Діти повинні усвідомити, що закон обов’язковий для всіх, не зважаючи на стать, майновий стан, місце проживання.
На уроці учні закріпили вивчений розділ теми і засвоїли знання не лише про свої права, але й про обов’язки.

********************************************************************

15 грудня в КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат I-III ст.» вчителем образотворчого мистецтва Стасів М.М було організовано виставку дитячих малюнків на тему: «Конвенція ООН про права дитини очима дітей». 
********************************************************************

З 5 по 10 грудня у КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст"  вчителем інформатики Гладій З.Л. було  проведено тиждень інформатики. 

Програма тижня:

№ п/п

Дата

Назва проведеної роботи

Хто проводить

1

5.12.2016

Тестування «Internet-залежність» (для учнів 8-12 класів)

Гладій З.Л.

2

5.12.2016

Конкурс малюнків

«Світ комп’ютерів очима дітей».

Гладій З.Л.,

Стасів М.М.

3

6.12.2016

Виготовлення та демонстрація стінгазети на тему : «Мій безпечний електронний світ».

Гладій З.Л.,

учні 12 класу

4

6.12.2016

Анкекування учнів 5-7 класів «Ідентифікація комп’ютерній ігровій залежності».

Гладій З.Л.

5

7.12.2016

Відкритий урок (10 клас)

Урок-діалогова гра на тему: «Подорожуємо країною текстового процесора  Word».

Гладій З.Л.

6

8.12.2016

9.12.2016

Майстер-клас для вчителів

  • «Створення презентації у середовищі PowerPoint»;
  • «Робота з текстовим процесором Word».

Гладій З.Л.,

Сушинська І.Т.

7

10.12.2016

  • Підведення підсумків тижня.
  • Висвітлення результатів тестування та анкетування учнів.
  • Поради батькам «Безпечний та небезпечний Internet», «Як позбутися ігрової залежності у дитини».

 

Гладій З.Л.

5 грудня стартував конкурс малюнків "Світ комп'ютерів очима дітей" участь в якому взяли учні 9-х  класів .

Виготовлення та демонстрація стінгазети на тему: "Мій безпечний електронний світ":

Анкетування учнів 5-7 класів на тему:  "Ідентифікація комп'ютерній ігровій залежності",   тестування 8 - 12 класів на тему: "Інтернет-залежність"

Висвітлення результатів тестування: