Вітаю Вас, Гість

                                  Бачити - бути щасливим...

      Як це, жити у світі темноти? Людям без вад зору – це не зрозуміти... Заплющіть очі. Скільки ви протримались, секунду, десять?.. Це страшно, так це дійсно дуже страшно. Страшно не бачити усього того до чого ми так звикли. Що ми перше робимо коли прокидаємось? Відкриваємо очі. Для того, щоб зустріти перше проміння сонця, зустріти дощ за вікном, зустріти новий день.
       Ви бачите навколишній світ? Ви просто – щасливі. Багато людей у світі втратили зір, або ж народились сліпими. Таких людей не можна викидати на узбіччя, їм потрібна наша увага, наша любов. Ми маємо їм допомагати. Для того, щоб сліпа дитина більш менш повноцінно розвивалась, батьки, або ж вчителі мають навчати її читанню, так як і звичайних дітей, ось тільки за спеціальними книжками. В Україні, за неофіційними даними, живе понад 100 тисяч дітей з вкрай слабким зором, з них понад 1 тисяча – тотально незрячі.

 

 Поради Батькам дітей із вадами зору                                                           

 

 

 

ДОПОМОЖІТЬ МЕНІ!

 

1. Я потребую більшої допомоги, ніж інші діти. Мене треба вчити робити такі речі, які інші діти просто переймають, дивлячись на батьків. Мене необхідно вчити користуватися руками, слухом, почуттями смаку і нюху.

2. Будь ласка, розмовляйте зі мною, бо мені треба знати, що ви поруч.

3. Попереджайте мене, перш ніж доторкнутися або зробити щось несподіване, так як я, не можу бачити, як ваші руки рухаються до мене.

4. Завжди будьте правдиві і чесні зі мною. Я повинен довіряти тим, хто допомагає мені. Мені потрібно чути ваш сміх, коли ви граєте зі мною, так як я не бачу вашої посмішки.

5. Я такий же, як і інші діти, і люблю грати з іншими. Не надто турбуйтеся, якщо я отримаю пару синців.

6. Розкажіть мені, що означать лякаючі шуми, і, будь ласка, тримайте мене за руку при цьому, щоб вселити в мене впевненість.

7. Розповідайте мені, що ви робите, і що відбувається навколо мене. Радіо - хороша річ, але з вами не порівняти.

8. Виводите мене на вулицю грати в будь-яку погоду. Будь ласка, не закладайте мені вуха. Вони мені необхідні, щоб дізнаватися напрямок.

9. Навчіть мене самостійно роздягатися і одягатися.

10. Проводьте дії, тримаючи мене за руки, так як я не можу навчатися їм, дивлячись на вас.

11. Коли ви граєте зі мною, кличте мене до тих пір, поки я не знайду вас.

12. Дозволяйте мені «допомагати» на кухні. Я дізнаюся багато за допомогою пальців і носа. Але не забудьте повернути ручки всіх каструль і сковорідок в сторону і вжити інших заходів обережності (мається на увазі плита), так як я не бачу небезпеки.

 

13.У міру зростання мені необхідно пізнавати великий світ. Давайте мені чіпати якомога більше предметів навколишнього середовища (овочі, фрукти, листя, шишки ...).

14. Коли ви граєте зі мною, кличте мене до тих пір, поки я не знайду вас.

15. Проводьте дії, тримаючи мене за руки, так як я не можу навчатися їм, дивлячись на вас.

16. Навчіть мене самостійно роздягатися і одягатися.

17. Допоможіть мені навчитися чистити зуби, умиватися і витиратися.

18. Покажіть мені, що знаходиться навколо мене в кімнаті: столи, полиці, стеля, двері, меблі. При перестановці меблів заздалегідь попереджайте мене про це.

19. Привчайте мене до ходьби по сходах, але, коли я вчуся ходити, обов'язково стежте, щоб на сходах були перила (загородки).

20. Виводите мене на вулицю грати в будь-яку погоду. Будь ласка, не закладайте мені вуха. Вони мені необхідні, щоб дізнаватися напрямок.

21. Я такий же, як і інші діти, і люблю грати з іншими. Не надто турбуйтеся, якщо я отримаю пару синців.

22. Дозволяйте мені допомагати сповивати дитинки. Це хлопчик чи дівчинка? А я хлопчик чи дівчинка? Важливо, щоб я знав різницю.

23. Якщо мені необхідно носити окуляри, стежте, щоб я неухильно виконував припис лікаря.

24. Якщо крім мене в сім'ї ще хто-небудь носить окуляри, стежте, щоб я носив свої власні і дізнавався їх.

25. Якщо окуляри мені необхідні, то обов'язково майте запасну пару.

26. Якщо мої лінзи круглі, переконайтеся, що вони не обертаються.

27. Перевіряйте, щоб мої окуляри були мені зручні, я можу «вирости» з них. Слідкуйте, щоб дужки щільно чіплялися за вуха і окуляри не зсковзували.

28. Коли окуляри зняті, переконайтеся, що вони не лежать лінзами вниз, так як легко можуть подряпатися і зіпсуватися.

29. Брудне скло викликають напругу зору, так що слідкуйте, щоб воно було чистим. Коли протираєте скло,  використовуйте м'який матеріал, який не дряпає поверхню лінз (пластикові лінзи безпечніше, але вони легше дряпаються).