Вітаю Вас, Гість

14 лютого у КЗ ЛОР " Підгірцівська СЗОШІ І -ІІІ ст." вчителем історії Чижмар О.П. для учнів 6 класу було проведено урок-проект "Валентинка видатному греку"

*************************************************************

15 лютого у КЗ ЛОР " Підгірцівська СЗОШІ І -ІІІ ст." вихователем Чижмар О.П. та бібліотекарем Чижмар Л.С. було проведено акцію та майстер-клас для учнів 3, 3ЗПР та 6 класів "АНГЕЛИ ПАМ'ЯТІ" приурочено до Дня вшанування Героїв Небесної Сотні

Біля пам`ятника Тарасу Шевченко відбулась всеукраїнська тиха акція «Ангели памʼяті». Діти створили понад 300 паперових ангеликів, які символізують Героїв Небесної Сотні. Ангелів діти розвісили на деревах, які ростуть на площі біля сільської ради.

************************************************************

12 лютого у КЗ ЛОР " Підгірцівська СЗОШІ І -ІІІ ст." вихователем Чижмар О.П. та бібліотекарем Чижмар Л.С. було проведено майстер-клас для учнів 3, 3ЗПР класів " Валентинка для солдата"

************************************************************

Тиждень безпечного Інтернету в школі

В останні роки у віртуальний світ все частіше заглядають діти. Скоро всі українські школи будуть підключені до інтернету. В той же час, далеко не всі дорослі усвідомлюють потенційну загрозу спілкування підростаючого покоління з електронною машиною. Діти легко «підсаджуються на голку» інтернет-розваг, часто-густо зовсім не призначених для них. Більш того, дитина через незрілість психіки не в змозі адекватно оцінити отриману, за допомогою Глобальної мережі, інформацію. З позицій закону багато інтернет-погроз не є протиправними, але вони явно неприпустимі з позицій моралі. Тому в даному випадку актуальною стає допомога самого суспільства. З проблем безпеки дітей в мережі  у КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст" вчителем інформатики Гладій З.Л. було проведено тематичний Тиждень безпечного Інтернету: інформаційну годину "Небезпеки у Інтернеті та як їх уникнути" (9-12 класи), заняття-тренінг "Я - за безпечний Інтернет!" (5-8 класи), урок-казка "Мандрівка країною Інтернет" (2-4 класи). Разом із дітьми було виготовлено інформаційні колажі "Правила безпечного Інтернету", проведено анкетування учнів.

 

 

 

 

 

*************************************************************

День святого Валентина – найромантичніше свято. Це чудовий спосіб сказати про свою любов рідним, друзям та, звісно, коханим. Гарно і романтично відбулося свято у нашій школі: конкурс Валентинок, змагання пар, виконання пісень, скринька для вітань, чудовий сценарій англійською та українською мовою - таким був сьогоднішній день. Завдячуємо Пезі Н.М., Костюк Л.Ф., М'яновському О.Я.. Притулі М.В. та, звичайно, активним. талановитим, найкращим дітям школи, які були чудовими артистами та глядачами. Кохання, любові, бажання зробити кращими людей, які поруч з вами, пам'ятаймо, не шукаймо любові назовні - вона у кожного у серці.

 

*****************************************************************

Довгий шлях від школи аж до університетської мантії, а чи вдало підібрані курси самоосвіти, формальна чи неформальна освіта визначають рівень нашого успіху в сучасному світі?
ДивенСвіт ініціював серію дискусійних зустрічей про якість освіти, бо саме вона визначає якість життя.
4 лютого 2018 р. педагоги КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст" Гладій З.Л., Загородна О.М. та Чижмар О.П. долучилися  до обговорення із неординарним активістом, тренером, фасилітатором, експертом з неформальної освіти Volodymyr Sokolovskyi, практикуючим психотерапевтом, філософом, тренером курсів про мистецтво стосунків, національним лектором Української Академії Лідерства Volodymyr Chuprin та отцем Ростислав Пендюк, головою Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ, студентом LvBS УКУ. Модератором виступила  головний редактор ДивенСвіту, філолог-богослов, письменниця Tetyana Trachuk.

Світлина від ДивенСвіт.

***************************************************************

КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст." дякує за плідну співпрацю з Марійською дружиною парафії с. Підгірці, зокрема о. Богдану Дмитріву та Аллі Іванівні Дмитрів. Ми побачили виставу "Блудний син" у церкві та школі, танцювали банси та провели Молебень за здоров'я Максима Стасіва та Марічки Ходовицької. Сьогодні 2 роки, як Максим з мамою відлетіли в Індію та досі очікують на операцію. З Божою опікою та нашими спільними молитвами все буде добре.

Світлина від Лесі Вовщук.

Світлина від Лесі Вовщук.

Світлина від Лесі Вовщук.

***************************************************************

25 січня 2018 року учні КЗ ЛОР «Підгірцівська ЗОСШІ І-ІІІст.» завітали до своїх колег із села Загірне. Це уже друга поїздка з концертною програмою у Загірненську загальноосвітню школу. Діти із школи-інтернату підготували з допомогою педагогів Сафіяник Г.М., Пака Н.І., Пези Н.М., М’яновського О.Я. театралізоване різдвяне дійство, у якому були переплетені сучасність і вікові традиції коляди та вертепу. Пилипів О.В., завуч Загірненської загальноосвітньої школи, подякувала від імені учнівського та педагогічного колективу «за змістовний виступ і актуальну сьогодні тему повернення наших рідних з АТО, яких так чекають у рідних домівках на Рідзвяні свята.» Метою поїздки було продовження налагодження співпраці між школами, збереження національних традицій, прославлення народження Спасителя. Національне, культурне та духовне виховання є невід’ємними частинами навчально-виховного процесу у нашій школі

**************************************************************

Сьогоднішній день багатий враженнями та гордістю за наших молодих людей, які виступали перед особливою публікою - нашими захисниками. Хвилювання дітей і дорослих, які вперше побували у військовій частині міста Стрия, атмосфера свята, театралізоване дійство Різдвяного вертепу, колядки та пісні, вітання і побажання, подяка за мир і спокій,мирне небо над нами, екскурсія в музей- все це можна побачити було сьогодні. А юні артисти були неймовірні, старалися і показали прекрасний вертеп. Ми щиро вдячні Вікторії Володимирівні Коцур, командуванню військової частини за можливість подякувати нашим захисникам, відчути підтримку, шану, повагу, доторкнутися до сердець дитячими вустами, а також Сафіяник Г.М., Паку Н.І., Пезі Н.М.. М'яновському О.Я., Ципук І.О. за організацію прекрасного дійства.

 

*************************************************************

Тільки разом з батьками , спільними зусиллями ,

вчителі можуть дати дітям велике людське щастя .

В. А. Сухомлинський
Важливою ланкою навчально - виховного процесу у школі для дітей з особливими освітніми потребами є робота з батьками. На батьківських зборах у КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст." обговорювалися питання щодо розвитку та підтримки партнерства батьків дітей, підвищення педагогічної грамотності, допомога батькам в оволодінні системою умінь, необхідних для організації діяльності дитини. У виступах директора школи Сенька Я.П., заступників- Гладій О.М., Вовщук Л.В. озвучувалися сильні сторони роботи школи, піднімалися проблеми у навчанні та вихованні учнів, ознайомлено із основними напрямами, задачами, підсумками роботи. Вихователь-методист Ониськів М.С. провела батьківський всеобуч для всіх присутніх. Класні керівники продовжили обговорення актуальних питань по класах. Дякуємо батькам за співпрацю та розуміння, адже батьки і педагоги - вихователі одних і тих же дітей, і результат виховання може бути успішним тоді, коли вчителі та батьки стануть однодумцями.

 

******************************************************************

Україна – єдина країна.
Нероздільна, як мати й дитя.
Твердо вірю в майбутнє своєї країни.
Такої, як вона, в світі більше нема.

Сьогодні перед нами знову стоїть питання єдності та незалежності. 22 січня у КЗ ЛОР "Підгірцівська загальноосвітня спецшкола -інтернат" проведено лінійку.
Присутні виконали Національний Гімн України.
Вчитель історії М'яновський О.Я зробив невеличкий екскурс у минуле. Учні розповіли про події далекого і близького 1919-го…А учениця 10 -Б класу виконала патріотчну пісню. Також було продемонстровано відеоролик, в якому діти побачили акцію 'Ми єдина країна", яку було проведено між учнями нашої школи та школи с.Анадоль Донецької області присвячену Дню Злуки.

*************************************************************

Учні школи разом з наставниками Марущак Л.С., Бабій С.Л., Романів О.В., Монаршук А.М., Брич Л.Т., Козак З.І. готують страви на другий Свят-вечір.

 

*****************************************************************

Швидко пролетіли дні перебування наших гостей із Запорізької школи "Орієнтир"для дітей із порушенням зору. Слова подяки, плеск емоцій, стан душі, враження, подарунки. відвідання Служби Божої в храмі села. де співав дитячий хор. екскурсія школою та музей народознавства з Олею Кулик, знайомство з новим другом школи - учасником АТО Сергієм Бондаренком. слова та авторський вірш якого не залишили байдужими нікого з нас.Такий був сьогоднішній день. На жаль, Західна Україна зустріла гостей дощовою погодою, але тепло наших сердець, вогник Різдвяної атмосфери, Дідухи на згадку довго будуть зігрівати оселі наших гостей в Запоріжжі. Якщо серце Ураїни - Хортиця, то душа, джерело духовного натхнення саме в нас, на Галичині. Від душі дякуємо команді Підгірцівської школи-інтернат, Стасів Ірині за пряники для гостей, працівникам школи, в адресу яких лунали щирі слова дітей та педагогів із Запоріжжя.

 

*****************************************************************

Різдво – це родинне свято, і нам надзвичайно приємно в ці святкові дні розділити радість народження Ісуса Христа з нашими друзями - педагогами та дітьми із Запоріжжя. У рамках проекту "Молодь єднає Україну" ми намагаємося відкрити гостям нашу Західну Україну, показати природу, культуру, традиції, звичаї та побут. Екскурсія в Карпати, вечеря в родинах педагогів,відвідання місцевої церкви на Різдво, проведення квестів та спільне виконання бансу, концертна програма,- все це було за ці два дні. Справжньою радістю було дивитися в очі дітей, бачити в них захоплення. Висловлюємо щиру подяку сім'ям Щурка М.В., Костюка М.З., Ципук З.Я.,Шовдрук Л.П., Гірняк І.З., Стасишин М.І. за теплий прийом, гостинність, Сафіяник Г.М., Паку Н.І. за прекрасний вертеп, нашим учням за чудовий виступ, Стасишин М.І., М'яновському О.Я., Пезі Н.М, учнівському самоврядуванню, зокрема Ципук Софії - президенту школи, батькам і педагогам за сьогоднішній день- цікавий. незабутній, креативний. А завтра-екскурсія парком і в замок, у шкільний музей народознавсва, колядки, круглий стіл та чекання наступних зустрічей та нових проектів.
Переконана, що наші гості на галицькій землі відчули дух патріотизму, особливу атмосферу Різдва, позитивні емоції та енергетику, яка ще довго буде у їхніх серцях.