Вітаю Вас, Гість

Владика Богдан освятив новозбудований храм у с. Підгірці 

20 червня 2016 року, в Понеділок Святого Духа, Преосвященний владика Богдан (Манишин), єпископ-помічник Стрийської єпархії, звершив чин освячення новозбудованого храму Святого Духа в с. Підгірці Стрийського району, після чого очолив Архиєрейську Божественну Літургію. При вході до храму, вітаючи найкращими словами та побажаннями, Архиєрея зустріла численно зібрана парафіяльна громада на чолі з адміністратором о. Богданом Дмитрівим та запрошеними на урочистості священнослужителями.

 

Святкове богослужіння розпочалося з освячення храму і престолу. Перед освяченням, владика Богдан, разом зі священиками, обмив престіл водою з милом, червоним вином та рожевою водою. Потім, помастивши його миром, єпископ заклав всередину престолу мощі блаженного священномученика Йосафата Коциловського, єпископа Перемишльського.

Звертаючись до присутніх з проповіддю та розважаючи над роллю Святого Духа в житті християн, владика Богдан зазначив: «Наша туга за Богом розвіюється через зішестя Святого Духа, прихід третьої особи Божої, про якого ми так мало розважаємо, якого так мало просимо, але саме Він проводить нас через ціле наше життя. Бог Отець об'являє нам себе через свого Сина, але уприсутнює Сина Святий Дух, який сходить - хліб стає Тілом, вино Кров'ю Христовою, Дух Святий сходить на священиків, вінчає молодят, Він чинить ту переміну, до якої ми всі покликані».

«В Зелені Свята ми прикрашаємо наші храми, доми. "Ви є храмом Святого Духа", каже нам Господь через апостола Павла. І сьогодні Господь хоче увійти в цей храм, чистий, прибраний, заквітчаний, а тим храмом має бути передусім наше чисте серце. І цей новозбудований храм - нехай буде місцем взаємного служіння, місцем, де всі ми станемо одною християнською родиною. І це наше служіння нехай нас робить відкритими на молитву до Бога, але також - відкритими на проблеми наших ближніх», - продовжив Архиєрей.

  

Завершуючи проповідь, владика Богдан сказав: «У цьому храмі буде приноситись безкровна Жертва, будуть народжуватися з висот ті, які будуть вінчані Святим Духом, тут будемо проводжати в останню путь наших братів і сестер, будемо пізнавати Триєдиного Бога, який живе в нутрі кожного з нас. Але сьогоднішній день хай буде для нас знаком, що ми повинні будувати храм наших душ. І цей храм, який є знаком того, що Дух Святий приходить і освячує нас, нехай зробить усіх нас щасливими».

Урочистість закінчилися врученням грамот жертводавцям та доброчинцям новозбудованого храму за активну участь у його спорудженні, співпрацю, підтримку та сприяння розвитку релігійно-культурного життя єпархії.

«Матері в молитві» с. Підгірці  відсвяткували 10-ту річницю від заснування

У неділю, 9 жовтня 2016 року, в храмі Зіслання Святого Духа с. Підгірці біля Стрия, відбулося святкування десятої річниці від заснування місцевої парафіяльної спільноти «Матері у молитві». На свято прибули численні матері з інших парафіяльних спільнот. Святкування розпочалися традиційною молитвою матерів, яку очолила координатор спільнот Стрийської єпархії п. Анна Форостина. В часі молитви багато членкинь спільноти мали нагоду приступити до Святого Таїнства Покаяння, а після молитви було освячено хоругву, яку виготовили матері з с. Підгірці.

   

Святкову Божественну Літургію очолив о. Михайло Глов’як. Йому співслужили: о. Михайло Нанівський з с. Миртюки, о. Михайло Підлубний з с. Загірне, та о. Богдан Дмитрів – адміністратор храму Зіслання Святого Духа. Розважаючи над євангельським читанням притчі про таланти під час проповіді, о. Михайло наголосив, що покликання - бути християнкою-матір’ю, є талантом. Коли батьки вірні і добрі, то і діти будуть брати з них приклад. Також, проповідник вказав на Богородицю, як приклад для наслідування кожній матері, бо саме Божа Мати вчить усіх нас любити, бути покірними, ревно і побожно молитися.

Після короткого обіду, матері молилися вервичку до Божого Милосердя у капличці школи-інтернату, а відтак акафіст до Святого Духа у старому храмі.

В особі слугині спільноти Людмили Чизмар було нагороджено подячною грамотою підгірцівську спільноту за молитовне служіння протягом 10-ти років. Деякі матері давали свідчення. Наприклад: чотирьох чоловіків забрали на передову на війну, жінки щодень збиралися на молитву, через рік всі повернулися додому. Наприкінці, присутні помолилися за щасливу дорогу і добре служіння о.Михайла, який має виїжджати у Францію.

Всі учасниці свята щиро дякують адміністратору храму о. Богдану Дмитріву за створення привітної, благодатної для молитви атмосфери та добрі, повчальні Слова Божі.