Вітаю Вас, Гість

Однією з найбільших людських чеснот була і є любов до свого роду, своєї землі. Знати історію свого народу, своєї маленької Батьківщини -

обов'язок кожної людини.

 

 

Вважається, що село має назву Підгірці  тому, що перші його оселі були під горою на ставищі.

 

Перша згадка про с. Підгірці належить до 1467року. Перші жителі селилися під горою, де тепер ставки, городи іде була джерельна вода. Хоча пізніше село розбудувалося на горі, назва збереглася. Загальна площа - 982 га, налічується 242 обійстя, населення близько тисячі осіб. Село розташоване на віддалі 8 км від м. Стрий, над рікою Жижавою, що пропливає через північно-західну околицю села.

 

Близьке розташування до Стрия, перехрестя важливих доріг, різноманітні природні ландшафти дають Підгірцям перспективу розвитку в майбутньому. Тут проходить вододіл між річками Стрий і Свіча. Підземні води села живляться за рахунок Свічі. Є безліч джерел, які багаті мінеральними солями, особливо кремнієм. Кремнієм збагачуються і овочі, які вирощують на городах, що відіграє важливу роль для загального здоров'я всього людського організму.

 

Історія села Підгірці тісно переплітається з історією виникнення тутешнього замку і його власниками.

 

Духовною скарбницею і гординею села є церква Святого Духа, історія якої сягає 1810 року.

У 2007 р. почали зводити стіни нової церкви.

 

А ще у Підгірцях є дендропарк, заснований у 1880 році тодішнім власником маєтку Станіславом Броніцким. Перші екзоти тут з'явилися у 1892 році. Територія парку займала 55 гекторів і була розділена на сад, дендрарій і розарій.


 

Сьогодні територія парку становить 7,5 га, ще є 10 га саду, ставок. У підгірцівському парку ростуть платан, капальпа бігнонієвидна, кипариси, тюльпанове дерево, гінкго, сумах пухнастий, дугласія голуба та ще багато інших екзотів.

 

 

З історії нашої школи...

 

 

 

У травні 1947 року була створена Підгірцівська міжобласна спецшкола-інтернат для дітей, які втратили зір під час війни. Тут навчалося85 учнів з усієї України.

З 1956 року діє інтернат для слабозорих дітей. З 1988 року директором школи працює Ярослав Сенько. Дбає про навчально-виховний процес і про побут учнів, про матеріальну базу школи. Піклується і про вихованців школи і після того, як вони закінчують школу. Тут працюють цілі педагогічні династії, для дітей вони і вчителі, і батьки...