Вітаю Вас, Гість

**********************************************************************************************************

2.03.2015

2 березня у КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст" відбувся відкритий урок з української мови та літератури в 11 класі: "Живи наша мово, живи!", який провели учитель української мови Брич Л.Т. та вихователь Берездецька М.І.
Під час уроку діти декламували власні вірші, а також зачитували вірші українських письменників про нашу солов'їну мову, про Батьківщину, демонстрували свої презентації на дану тему, співали пісень. Впродовж уроку між дітьми панувала радісна, тепла атмосфера та піднесений патріотичний настрій...

 

**********************************************************************************************************

12.02.2015

12 лютого в КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» було проведено виховну годину для 6 класу: «Я українець, і я цим пишаюсь», яку провела вихователь Михайлишин Уляна Петрівна.
Ми пишаємося, що ми – українці, а наша Батьківщина – Україна. Щасливі ми, що народилися на такій чудовій, багатій, мальовничій землі! Тут жили наші діди і прадіди, тут живуть наші батьки, тут корінь роду українського, що сягає сивої давнини. Нема життя без України, бо Україна – це мати, яку не вибирають, бо Україна – це доля, яка випадає раз на віку, бо Україна – це пісня, яка вічна на цій землі.
Участь у виховній годині взяль учні 6-А та 6-Б класів. Діти брали активну участь в святі, співали, розказували вірші, розповідали легенди та доповнювали рядки з віршів. Виконували практичне завдання «Обійми Україну теплом своїх долонь», де на долоньках писали слова підтримки всім, хто зараз захищає нас в зоні АТО. А на стікерах у вигляді серця, написали за що вони люблять Україну і все це розмістили довкола карти України.

**********************************************************************************************************

24.02.2015

24 лютого до Підгірцівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ст. для дітей зі зниженим зором знову завітав поважний гість - президент LionClub м. Львова Тарас Кіцмей.
До дня святого Миколая дітям школи було подаровано цією організацією по гарній парі зимового взуття та символічний чек на суму 3300 євро.
Сьогодні школа отримала два нових ноутбуки для покращення навчально-виховного процесу. Основною сферою діяльності LionsClub є проведення різних соціальних проектів і заходів для літніх людей, дітей, людей з обмеженими можливостями у сферах охорони здоров’я, освіти, саморозвитку.
Основні програми LionsClub спрямовані на збереження зору, слуху та мовлення людей, боротьбу з діабетом, допомогу дітям, розвиток молодіжних організацій та інші. Крім того, клуб влаштовує благодійні заходи з метою збору коштів на встановлену мету.
Для того, щоб придбати подарунки та кошти українським дітям, члени Lions Club провели благодійний марафон, який розтягнувся на понад 600 км - з Гданська (Республіка Польща) до Берліна (Німеччина).

**********************************************************************************************************

11.02.2015

11 лютого у КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст" відбувся усний журнал: "Пісня - душа народу", в якому взяли участь учні 3 - 6 класів. Захід провели вихователі: Ципук І.О та Ткач М.М.
Мета: збагатити знання учнів про народну пісню, вчити дітей слухати і співати українські на­родні пісні.
Відроджувати звичаї, традиції та обряди нашого народу.
Вихову­вати любов до народної творчості, гордість за український народ, який має славне героїчне минуле і багату творчу спадщину.
Під час свята учні співали українські народні пісні, декламували вірші, пригадували прислів'я та приказки нашого народу. Також брали участь у вікторині, де згадували українські пісні, які розпочиналися словом "Ой...".
Впродовж всього заходу у класі панувала тепла і радісна атмосфера, дітям подобається відтворювати звичаї, обряди рідного краю, співати пісень...

**********************************************************************************************************

5.02.2015

5 лютого у КЗ ЛОР "Підгірцівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст" відбувся відкритий бінарний урок з української мови та літератури на тему: "Речення як комунікативна одиниця". Брали участь учні восьмого класу. Урок провела Монаршук А.М. - вчитель української мови та літератури.
Мета уроку:поглибити знання учнів про речення як комунікативну одиницю, систематизувати й узагальнення знання учнів з даної теми; удосконалювати вміння знаходити у реченні звертання, вставні слова, правильно розставляти розділові знаки; розвивати усне та писемне мовлення; коригувати культуру зв’язного мовлення, спілкування; удосконалювати навички виразного читання; виховувати любов до усної народної творчості, звичаїв та обрядів.
Під час уроку діти бавилися у лінгвістичну гру "Сніжинки", яка активізувала мислення, розвивала увагу, пам'ять. Наводили приклади народних приказок у відповідь на запитання : "Як у тебе сьогодні справи?" Під час фізхвилинки проводилася релаксація, діти милувалися зображенням та звуками природи. Також цікаво було поставлено інсценізацію сценки "Водіння кози". Діти із захопленням ставляться до відтворення українських народних звичаїв та обрядів.

**********************************************************************************************************

4.02.2015

4 лютого у КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст" Валюх Г.Д. провела відкритий урок у 12 класі з біології на тему: «Генетика людини. Спадкові хвороби. Генетичне консультування».
Діти мали випереджуюче завдання підготувати повідомлення на теми: «Расизм і Євгеніка», «Найпоширеніші спадкові захворювання», «Медико-генетична консультація».
З усієї величезної маси матеріалу вибрали те, що найцікавіше і найактуальніше. Багато інформації учні почули вперше, змогли розібратися в питаннях причин і наслідків захворювань, для чого і коли проводять медико-генетичне консультування, особливо в наш час, коли ведеться війна і, нажаль, є випадки, коли лише аналіз ДНК може допомогти ідентифікувати загиблих наших воїнів.
На уроці старшокласники визначали, що потрібно для того, щоб народжувалися здорові діти, які є шляхи до подолання причин дитячих вад і захворювань.
Всі присутні на уроці одержали Пам’ятку про здорове харчування, активний спосіб життя, перспективи розвитку генетики.

 

**********************************************************************************************************

2.02.2015

2 лютого у КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» відбулося засідання шкільного методичного об’єднання предметів природничо-математичного циклу.
План засідання.
Обговорення відкритих уроків і позакласних заходів, проведених протягом І семестру. Відзначено активну роботу педагогів: Валюх Г.Д. – 2 відкриті уроки і відкрите заняття, Вовщука М.І. – відкритий урок, Сушинської І.Т. – відкритий урок, Вовщук Л.В. – відкритий урок. Рекомендовано послати розробки уроків і виховного заняття для друку у предметні газети видавництва «Шкільний світ».
Визначення результатів комплексної шкільної міжпредметної олімпіади. Прийнято рішення провести відбіркову олімпіаду серед переможців для присвоєння звання «Найрозумніший».
Затвердження матеріалів для випуску інформаційного бюлетня за І семестр.
Накреслити завдання і перспективи на ІІ семестр з урахуванням пропозицій і побажань.

**********************************************************************************************************

29.01.2015

29 січня у КЗ ЛОР "Підгірцівська загальноосвітня спецшкола-інтернат І-ІІІ ст." класним керівником Сушинською І.Т. було проведено виховний захід у 6-а класі на тему: "До Дня пам'яті героїв Крут".
Метою проведення виховної години було розповідь дітям історичних подій 1919 року, які відбувалися на території нашої країни в умовах жорсткої боротьби українського народу за незалежність держави. Для кращого розуміння та уявлення школярами тих подій, вони переглянули відеофільм «До Дня пам’яті героїв Крут».

**********************************************************************************************************

23.01.2015

23 січня у КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат для дітей зі зниженим зором І-ІІІ ст" відбулося МО вихователів, на якому обговорили проблематичне питання: "Діагностика, як психолого-педагогічний ключ до розуміння особистості учня та колективу".
План роботи методичного об'єднання:

- круглий стіл "Діагностика виховного процесу в групі"

- доповідь "Діагностика як спосіб вироблення моделей роботи з дитячим колективом"

- виступ психолога "Самодіагностика особистості та професійної діяльності вихователя"

**********************************************************************************************************

22.01.2015

21 та 22 січня 2015 р. у КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат для дітей зі зниженим зором І-ІІІ ст" відбувся спецсемінар на тему: "Навчання та виховання дітей із особливими потребами", в якому взяли участь вчителі та вихователі школи.
Під час семінару до обговорення запрошувалися педагоги школи із наступними темами доповідей:
"Сучасні діти, які вони?" Попович В.М.
"Особливості трудової діяльності, вибору професії та профорієнтації осіб із порушенням зору" Марущак Л.С.
"Затримка психічного розвитку у дітей: поняття, причини, типологія" Хомин О.В.
"Сучасні проблеми виховання старшокласників" Яцура З.М.
"Умови адаптації дітей із аутизмом до довкілля та навчання" Ципук З.Я.
"Національне виховання ідеалу людини в українській народній пісні" Щурко М.В.
"Мета та завдання виховання дитини із вадами зору" Вигінний І.С.
"Екологічне виховання на уроках біології засобами етнопедагогіки" Валюх Г.Д.
"Розвиток соціально-комунікативної активності як чинника корекції затримки психічного розвитку дитини" Гладій О.А.
"Виховання в учнів молодших класів бережливого ставлення до природи. Форми й методи емоційно-ціннісного виховання" Мазур Н.Б.
"Взаємодія сім'ї та школи щодо виховання моральних почуттів у дітей зі зниженим зором" Берездецька М.І.

**********************************************************************************************************

5 січня 2015 року у КЗ ЛОР «Підгірцівська згальноосвітня спеціальна школа-інтернат І-ІІІ ст.» було проведено засідання вчителів трудового навчання.
З доповіддю «Психолого-педагогічні умови забезпечення корекційної спрямованості трудового навчання учнів зі складними вадами розвитку» виступила Чихрій О.О. Педагоги, які атестуються у 2015 році ( Марущак Л.С., Чихрій О.О. ), представили презентацію своєї роботи у міжатестаційний період. За останні роки за участю вчителів трудового навчання у школі створено хатину –музей народознавства, альпійську гірку та клумби біля школи, проведено ярмарку-продаж, виготовлено сітки та обереги для учасників АТО, проводяться у музеї виставки до Пасхи та Різдвяних свят. На засіданні було зроблено підсумок роботи за І семестр і затверджено план роботи на друге півріччя. З 11.05. по 16.05. 2015 року проводитиметься тиждень учителів трудового навчання, кожний педагог працює над розробкою особистого електронного портфоліо, а також вчителі та учні готуються до звіту школи у травні місяці.

**********************************************************************************************************

18.12.2014

18 грудня у нашій школі було проведено традиційне свято"В ніч чарівну, в добрий час, Миколай іде до нас", яке підготували вихователі Гірняк І.З., Грима О.П. та Вигінний І.С. У святі були залучені діти молодшого та середнього шкільного віку.
Метою даного заходу було: розширити та поглибити знання учнів про свято Миколая; виховувати в учнів повагу та любов до українських традицій, до духовної спадщини нашого народу.
Під час свята діти читали вірші, брали участь у театралізованих сценках, танцювали та співали пісень. Хороший та святковий настрій у стінах школи панував до пізньої ночі. Діти завжди із великим нетерпінням очікують на цей день, бо саме сьогодні вони отримують такі бажані подарунки, про які уже традиційно дбають представники Мальтійської служби.
По завершенні свята діти із піднесеним настроєм мали змогу побувати на розважально-концертній програмі у ресторані м. Срия "Козацький двір" та скуштувати смачних страв. Організатором і спонсором поїздки був пан Семенко В'ячеслав Володимирович.

**********************************************************************************************************

20.12.2014

З 15.12.2014 до 20.12.2014 у КЗ ЛОР «Підгірцівська загальноосвітня спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» відбувалася акція «Захистимо країну разом». Взяли участь учні старших та молодших класів.
У цей складний час кожна дитина розуміє, що її праця (малюнок, листівочка, віршик) зігріває наших воїнів у ці холодні дні, додає їм сил та захищає від зла. Щодня вихованці школи разом з педагогами моляться у шкільній капличці за мир та спокій в державі, читають вервичку до Божого милосердя за Україну. З ініціативи учителя трудового навчання Марущак Л. С. було організовано благодійний ярмарок. Учні школи на ярмарку продавали свої вироби працівникам школи, батькам, збирали солодощі учасникам АТО . На виставку-продаж було представлено дитячі вироби з бісеру, паперу, тканини, дерева, вишиті картинки, листівки, а також смаколики. Діти разом з вчителями трудового навчання, класними керівниками зібрали благодійну допомогу від продажу виробів. Особливо слід відзначити учнів 12 класу: Кащук І., Романик А., Кецун В., Турчак А.,Михайлишин Н., Семенову К.,Полюганич Л., Гордінець М., які разом з вчителем трудового навчання Марущак Л.С. організували акцію, виготовляли та продавали вироби, а також плели захисну сітку. Приємно здивували учні Свинюх Богдан (5 клас), Свинюх Євгенія (7-а клас), Капець Максим (5 клас), Кошіль Марія (5 клас), котрі разом з батьками напекли солодощів, які залюбки купували діти та дорослі.
У ході акції було зібрано 1100 грн. Разом із захисною сіткою, цукерками, листівками зібрані кошти учні передадуть воїнам.
Такі акції гартують наших дітей, приєднують їх до світового волонтерського руху, сприяють морально-патріотичному вихованню національно свідомого громадянина України. Ми знаємо: добро переможе! Хай Бог береже усіх захисників Батьківщини. Висловлюємо щиру подяку всім 
учасникам акції і дякуємо за тепло Ваших сердець та безмежне милосердя . Пам’ятаймо: в єдності - сила народу.

**********************************************************************************************************

17.12.2014

Учні 5, 6-х , 8 класів та учні зі складними вадами розвитку брали участь у майстер-класі з виготовлення новорічних листівок, який провели львівські майстри Мар’яна Філіпчук, Мирослава Дума, Олеся Янішевська та Ярослав Білевич.
Діти із великою любов'ю виготовляли листівки, старанно підбирали форму, кольори, декорації, адже робили їх для наших славних воїнів, захисників, вірних синів України.Класні керівники провели виховну годину "Подаруй воїнам свято. Конкретна допомога потребує конкретних зусиль". Волонтерські групи учнів 12 класу виступили в кожному класі "Не залишаймося байдужими"
.

*********************************************************************************************************

15.12.2014

15 грудня у КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат" пройшла зустріч дітей 5-12 класів із гінекологом Мицик І.Я., яку організували вихователі Хомин С.С та Галанюк Г.Я. Темою зустрічі була: «Збереження власного здоровя – обовязок кожної дівчини».
Мета: формувати у свідомості дівчат ідеал дівчини в дусі української етнопедагогіки, пропагувати здоровий спосіб життя, зміцнювати прагнення жити за законами високої моралі; актуалізувати і поповнити базові знання учнів про статеве дозрівання ; ознайомити з ознаками і небезпекою інфекцій, що передаються статевим шляхом, розвивати уміння аналізувати причини і наслідки ризикованої статевої поведінки.

**********************************************************************************************************

**********************************************************************************************************

13.12.2014

3 грудня 2014 року, в актовому залі Вищого Професійного Училища №34 м. Стрия відбулася зустріч молоді з о. Даніелем Анжем, французьким католицьким священиком і письменником, засновником школи молитви і євангелізації Jeunesse Lumiere (Молодь Світло), автором багатьох духовних книг, особливо на теми стосунків, сім'ї та гендерних питань.
Темою зустрічі була "Покликанні до любові". О. Даніель розказував молодим людям про те, чому слід дотримуватися дошлюбної чистоти, та що загрожує тим, які злегковажили нею, піддали свою майбутню долю та життя великиму ризику. Отець наводив багато зворушливих та повчальних прикладів із повсякденного життя молоді.
Також о. Даніель наголосив на небезпеці впровадження гендерної політики у багатьох країнах світу, яка в корені заперечує сутність самої людини. Бо Господь створив людину із великої Любові, чоловіка - чоловіком, а жінку - жінкою, інших варіантів тут не було. Проте часто політики дуже ліберально ставляться до цього питання, ніби схвалюючи його, мовляв кожна особистість може обирати ким вона хоче бути - чоловіком чи жінкою, і водночас чомусь замовчують те, що 50 % дітей таких батьків, які змінили свою стать закінчують життя самогубством, намагаючись таким чином протестувати проти такої "реальності".
Наприкінці зустрічі проповідник відповів на запитання присутніх.

**********************************************************************************************************

14.11.2014

14 листопада учні 11 та 12 класів нашої школи мали можливість побувати на екскурсії у м. Львові, а зокрема у Львівському Національному Академічному театрі опери та балеті ім. С. Крушельницької на балеті "Дон Кіхот". Екскурсію організовували вихователі: Гладій З.Л., Чижмар О.П. та Берездецька М.І.
Метою даної поїздки було прищепити дітям любов до культури, мистецтва, прагнення до прекрасного; розвивати загальний світогляд дітей, творче мислення, збагачувати їх уяву.
Діти із захопленням спостерігали за дійством на сцені. Балет складався із трьох дій, кожна з яких розкривала певну сцену із твору "Дон Кіхот". Таким чином, діти уже прочитавши твір за шкільною програмою, могли проникнутися атмосферою балету, поринути разом із акторами у події даного епізоду. Учням надзвичайно сподобалося у театрі, про що свідчили їхні відгуки після екскурсії.

*********************************************************************************************************

23.10.2014

23 жовтня у КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат для дітей зі зниженим зором І-ІІІ ст.» було проведено вечір зустрічі із випускниками «Платанове багаття». Назву свята взято із вірша випускника нашої школи Степана Підлужного, автора багатьох поетичних збірок.
Рідна школа гостинно зустрічала випускників багатьох поколінь. Зі словами привітань до гостей звернувся директор школи Сенько Я.П. та заступник із виховної роботи Зубарук В.М. Організатор і ведуча свята, керівник краєзнавчого гуртка Ониськів М.С запропонувала присутнім перегорнути сторінки історії та життя школи, які нещодавно були оформлені у книжку «Літопис шкільного життя» (автори Сенько Я.П., Гладій О.М., Зубарук В.М., Вовщук Л.В., Ониськів М.С, Костюк Л.Ф).
Під час зустрічі діти з особливою увагою слухали теплі спогади випускників про їх шкільне життя, мали можливість спілкуватися з ними, переймати життєвий досвід. Також було підбито підсумки «Тижня рідної школи» та нагороджено призами переможців конкурсу авторських віршів «Моя рідна школа» і класних стінгазет «Я люблю свою школу».
Свято закінчилося показом відеофільму про Підгірцівську спецшколу-інтернат, авторами якого є педагоги творчої групи нашої школи.

**********************************************************************************************************

**********************************************************************************************************
14.10.2014

14 жовтня на свято Покрови Пресвятої Богородиці вже традиційно учні нашої школи урочистою ходою відвідали могилу воїнів УПА. У ході брали участь учні 8 - 12 класів.
Під національними знаменами школярі дружно співали повстанські пісні. На могилі бійців УПА була відправлена панахида місцевим парохом о. Богданом Дмитрівим за полеглими воїнами. Після спільної молитви учні нашої школи поклали квіти до могили воїнам УПА. Керівник краєзнавчого музею Ониськів М.С. розказала учням про бійців, які поховані у даній могилі, їх біографію, а також про їх побратимів. Полеглих героїв вшанували хвилиною мовчання. Діти декламували вірші та співали повстанські пісні.

**********************************************************************************************************

**********************************************************************************************************

6.10.2014

Традиційно у перший тиждень жовтня в нашій школі проводиться День здоров'я. Цілий день діти разом із педагогами школи мають можливість живого спілкування із природою рідного краю. Програма Дня здоров'яє досить насиченою: діти вчаться як правильно розкладати вогнище, самостійно готувати їжу на вогні, встановлювати палатки, вчаться орієнтуватися на місцевості без компаса. Також було проведено різні спортивні ігри та козацькі розваги. Діти надзвичайно люблять такі походи до лісу, та з нетерпінням чекають наступної осені…

**********************************************************************************************************

6.10.2014

Цього тижня у школі пройшла акція "Ще не скінчилася війна, доколи плачуть наші матері". Було організовано зустріч із випускниками школи: Микитіним Василем та Кухаром Іваном, які є учасниками бойових дій у зоні АТО, та перебували у тимчасовій відпустці. Діти нашої школи мали змогу спілкуватися із воїнами, почути стан політичних відносин нашої країни із першоджерел воєнних подій. Учні охоче малювали плакати, малюнки та писали листи-послання захисникам нашої Вітчизни. У них висловлювали свої щирі почуття та слова підтримки. У рамках даної акції пройшло також відкриття у школі меморіальної дошки "Воїни небесної сотні". Діти запалили свічку пам'яті за полеглими у боротьбі за незалежність нашої держави. Кожного дня відбувається спільна молитва за мир і спокій в Україні. Не залишаються байдужими діти та працівники нашої школи і щодо фінансової підтримки армії. У школі споруджено та установлено скриньку пожертв воїнам АТО. Перший своєрідний транш такої допомоги уже відправили на передову. Усі ми щиро віримо, молимося, просимо у Божого Милосердя за мир у нашій Україні!

**********************************************************************************************************

30.09.2014

30 вересня – радісний і величний день у нашій шкільній родині. Адже саме цього дня, 2009 року, на свято великомучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії відкривали та освячували нашу шкільну капличку, яка виступає центром духовного розвитку дітей.
Традиційно свято розпочалося зі Служби Божої, яку очолював отець Тарас Костик із парафії Долішнє та Горішнє Моршинського деканату. Під час Святої Літургії діти, педагоги та гості свята мали можливість приступати до тайни Святої Сповіді та Євхаристії, яку вділяв отець Богдан Дмитрів, парох церкви Святого Духа села Підгірці. Сильна та щира молитва велично лунала у стінах нашої школи, і разом з нами раділи небеса…Після Божественної Літургії відбулося святкове водосвяття та благословення дітей на щастя, на здоров’я уже освяченою водою.
Цього року на свято було запрошено із концертною програмою тріо священників «Новий час» із Сокальсько-Жовківської єпархії.
Хочемо виразити свою шану та низький уклін отцям за їхню насправді творчу роботу. Бо щирі та добрі обличчя зі сцени, усмішки, пісні та повчання переповнили дитячі серця вірою, надією та любов’ю…
Настільки вдало була підібрана концертна програма, що, можливо, вже і трохи втомлені малюки співали, активно плескали в долоні, раділи і плакали… Думаю, що кожна ваша пісня, настановне слово, залишило незабутній слід у відкритих і щирих дитячих серцях та неодмінно проросте повним колосом пшениці, дасть добрий , щедрий урожай. Наснаги вам, дорогі наші отці, здоров’я та Божого благословення!

 

***********************************************************************************************************