Вітаю Вас, Гість

29 листопада учні 10-12 класів КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола інтернат I-IIIст» разом з учителем історії М'яновським О.Я, відвідали Меморіальний комплекс «Борцям за волю України» (м.Стрий) Для учнів була проведена цікава екскурсія на території колишньої міської в`язниці, що діяла у період з 1898 року по 1963 рік. Експозицію було відкрито в пам`ять про політичних ув`язнених, які були закатовані в цих стінах за радянської та польської влади, а також при австро-угорців. Найжорстокіша розправа була в 1941 році. Перед тим, як відступила Червона армія, був проведений масовий розстріл політичних в`язнів.
У складі комплексу діє музей історії стрийської тюрми, експозиція якого розповідає про українських патріотів-в'язнів — жертв усіх окупаційних режимів кінця ХІХ — середини ХХ століть.
Також діти відвідали Стрийський краєзнавчий музей «Верховина», де дізналися про видатних діячів стрийщини О. Бобикевича, Остапа і Нестора Нижанківського, Є Олесницького, О Бачинську. Адже історія увіковічнюється у її видатних постатях. Про культуру та традиції стародавнього міста за часів Австро-Угорщини та Польщі теж розповідають експонати музею.
Ми продовжили екскурсію відвідуванням садиби провідника ОУН -Степана Бандери. Власне у батьківському будинку Степана Бандери 1 січня 2010 року відкрито музей. Діти змогли ознайомитись з фотографіями та сімейними альбомами членів родини о. Андрія Бандери, які народились, жили і виховувались у цьому будинку. 
Тож через призму історичних та сакральних місць міста, діти змогли ще раз перейнятися непростою історією України та її нації.

 

*****************************************************************

23 листопада у КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст" відбувся показ та обговорення  фільму "Гіркі жнива" для учнів 5-12 класу приурочений до Дня пам'яті жертв голодомору 1932-1933 рр, який провели вчитель інформатики Гладій З.Л. та вчитель історії Чижмар О.П. Відштовхуючись від реальних історичних фактів, фільм відтворює найтрагічніший епізод української історії 20-го століття.

*************************************************************

21 листопада, у КЗ ЛОР « Підгірцівська СЗОШІ І-ІІ ст.», бібліотекарем Чижмар Л. С. було проведено книжкову виставку надходження нових підручників " Від сторінки до сторінки - презентуємо новинки"

*************************************************************

22-23 листопада, у КЗ ЛОР «Підгірцівська СЗОШІ І-ІІ ст.», бібліотекарем Чижмар Л. С. , вчителем історії Чижмар О.П. та вихователем Загородною О.М. було проведено виставку стінівок -колажів присвячену річниці памяті жертв Голодомору 1932-1933рр.

Пекельні цифри та слова 
У серце б'ють неначе молот.
Немов прокляття ожива 
Рік тридцять третій - голод. 
24 листопада у Підгірцівській спецшколі - інтернаті відбулась лінійка, приурочена до Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 рр., яку 
підготували вчитель історії Бабій С.Л. та педагог-організатор Пеза Н.М. Учні з глибокою скорботою згадали про ці події та висвітлили це у піснях та поезії. Також виготовили карту України ,де були позначені охоплені голодом регіони.Діти підходили до карти і прикріпляли незабудки, як символи пам'яті жертв трагедії.
Незабудка-це тендітна квітка з синьо-голубими пелюстками і жовтою серединкою - кольорами вільної та незалежної України, промовляє до кожного з нас :"Не забудь"!.. як Сталін зі своїми поплічниками хотіли зламати дух українського народу, знищити українців як народ. Розкажи про цю трагедію рідним, близьким, а цей символ -незабудку, який ми виготовили у школі подаруй найдорожчій людині. З настанням темряви запали і постав свічку на підвіконні на знак скорботи і пам'яті про мільйони загублених життів українців.

 

*****************************************************************

Сьогодні, 25 листопада, у шкільній капличці о. Богданом Дмитрівим проведено панахиду з нагоди 85 річниці вшанування жертв голодомору. Сьогодні моляться усі, кого болить душа за безвинні жертви на шляху здобуття незалежності, хто вірить в чудодійну силу спільної молитви, в утвердження добра на нашій землі.

 

**************************************************************

Сьогодні, в День гідності та свободи, із зворушливою програмою до нас завітав вокальний ансамбль с. Дуліби "Гомін Карпат" та танцювальний колектив Стрийського аграрного коледжу. Дякуємо за професійний виступ колективів, де представлені учасники різних поколінь.Дякуємо також педагогам школи, які організували свято: Теелефус Н.Я., Пак О.Т., Щурко М.І., Газді Л.М. Під час концерту до сліз проймали патріотичні номери, які чергувалися жартівливими життєвими сценками та танцями. Всі присутні зарядилися позитивом та світлою енергетикою наших гостей. Творчих успіхів та Божого благословення вам, до нових зустрічей у нашій школі.

 

*************************************************************

21 листопада 2017 року учні КЗ ЛОР «Підгірцівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів» побували в гостях у Загірному. Діти відвідали однолітків і виступили з програмою «Ми – українці!». Сьогодні ця проблема як ніколи актуальна. У виступі було висвітлено тему козацтва і єдності України.
«Усі ми – українці. Тільки ми повинні турбуватися про майбутнє нашої держави, пишатися її минулим, пам’ятати його і впевнено йти вперед», - такі думки висловлювали учні у концертній програмі, яку підготували з Пезою Н.М., Ципук І.О., Притулою М.В., М’яновським О.Я.
Метою поїздки і виступу було налагодження співпраці і дружніх стосунків, а також виховання патріотизму і гордості за власну державу, її минуле і сьогодення, її героїв.

*****************************************************

16 листопада 2017 р. в КЗ ЛОР « Підгірцівська СЗОШІ I-III ст.» з метою вдосконалення знань та умінь вихователів – початківців було проведено круглий стіл «Сходинки педагогічної майстерності».

Вихователь – методист Білінська О.С. ознайомила присутніх із основними положеннями закону «Про освіту», прокоментувала презентації «Нова школа» та «Вихователь майбутнього».

Гладій З.Л. підготувала презентацію про будову ока людини. Розповіла як функціонує зір людини, а також про найбільш поширені у школі очні захворювання, як і чому вони виникають, про рекомендації для дітей зі зниженим зором під час навчання. 

Педагоги Гладій З.Л. ,Ониськів М.С., Чижмар О.П., відповіли на запитання учасників круглого столу.

Бібліотекар Чижмар Л.С. зробила огляд педагогічної преси шкільної бібліотеки.

Присутні переглянули презентацію новин педагогічної літератури, представлених на 24 – му форумі видавців, яку підготувала вихователь  Чижмар О.П.

Заступник директора з виховної роботи Вовщук Л.В. зробила підсумок засідання круглого столу.

 

*********************************************************************

Випадкових зустрічей не буває. Ми сьогодні мали нагоду познайомитися із поетесою, художницею. християнкою і патріоткою, членом спілки християнських письменників України Марією Звіришин.Дякуємо Марії Іванівні Бучинській за цю зустріч і знайомство з неймовірною жінкою-людиною світла, її поезією, живописом. Тематика творчості митця найрізноманітніша, кожна картина має свій неповторний настрій, поезія актуальна і сповнена любов'ю до Бога. Позитивна енергетика передалася всім присутнім. 
У кожній картині можна побачити справжній патріотизм – любов митця до природи Прикарпаття.
Любов, віра,надія, відчувати, що в горі і радості ми в долонях Божих – те, чого не вистачає зараз в нашому житті. Велика подяка Марії Звіришин за чудову зустріч із колективом школи.

************************************************************

17 листопада 2017 р. у КЗ ЛОР «Підгірцівська ЗОСШІ І-ІІІ ст.» відбулося інтерактивне заняття «Сім’я- колиска України», яке провели Загородна О.М. та Брич І.М. У святі взяли участь учні 3, 3зпр, 6зпр, 6 класів. Одним із найулюбленіших свят у нашій школі є родинні. І це зрозуміло, адже всі ми - народ України, який складається з родин, великих і малих, працьовитих та дружних. Як велика ріка бере початок і силу з малого джерела, так і наша держава починається з родини. Учні співали пісні, декламували вірші, відгадували загадки, усмішками веселили, переглядали презентації та відеоролики, говорили ласкаві слова, змагались у веселих конкурсах та іграх, за що від батьків отримали гарні привітання і побажання на «сонечку майбутнього». Промінець добра і любові торкнувся кожного серця і дорослих, і дітей. Після свята в коридорах школи можна було почути схвальні відгуки мам та бабусь, а це для нас найвища оцінка.

*************************************************************

9 листопада в КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат» з нагоди Дня писемності були проведені такі заходи: Вчителями суспільно-гуманітарного циклу була проведена тематична виставка «Творці словянської писемності» (Писемність – найславетніший винахід людства). Вчителем української мови та літератури Брич Л.Т в 6 класі проведено інформаційне повідомлення про створення слов'янської писемності: «Як це було». Відбулося написання диктантів на визначення писемної грамотності учнів6-8 класів на тему: «Виникнення письма» та конкурс на кращий каліграфічний запис про писемність де відзначились такі діти як Волкова І 6 клас та Кошіль М 8 клас. (Вчитель укр мови та літератури Кукляк М Я.) Також вчителем укр мови та літератури Козак З І були наведені цікаві факти про українську писемність та проведено поетичні спроби (складання власних рядків, строф, віршів про писемність) Вчителем укр. мови та літератури Романів О.В. проведена виховна година до Дня писемності і мови. Учні змогли перевірити свої знання та грамотність на написанні радіодиктанту з вчителем укр.мови та літератури Монаршук А.М)

 

*************************************************************

14 листопада відзначається Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом – одним із найпоширеніших захворювань у світі. В нашій школі з ініціативи М'яновського О.Я. та Валюх Г. Д. відбулася зустріч учнів з лікарем-педіатром Стрийської РЦЛ Тетяною Анатоліївною, яка провела бесіду з дітьми. Лікар зауважила, що ця підступна хвороба входить до трійки захворювань, які найчастіше спричиняють інвалідизацію населення та смертельні наслідки (після атеросклерозу і раку). Щороку Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом присвячують певній темі, пов’язаній з цим захворюванням. Тема дня 2017 року – «Жінки і діабет – наше право на здорове майбутнє». Лікар застерегла дітей в тому, що цукровий діабет характеризується стійким підвищенням рівня глюкози у крові, може виникнути в будь-якому віці та тривати протягом усього життя.. Були надані певні поради щодо профілактики захворювання. Всі охочі могли дати запитання та зробити певні висновки стосовно свого способу життя

 

*************************************************************

Щороку в другу неділю листопада Церкви єднаються в спільному звертанні до Бога в «День молитви за сиріт».
Сьогодні, 12 листопада, у місцевому храмі Зіслання Святого Духа с.Підгірці Дашавського деканату учні школи-інтернату були присутні на Святій літургіїі, де молилися в особливому намірі за кращу долю для дітей-сиріт, за оздоровлення сім’ї і за повернення дитини до своїх батьків, за об’єднання дитини з новою родиною, яку Бог обрав для неї, за зцілення дитячих ран та кращі зміни в житті дітей.
Після закінчення літургії о. Богдан Дмитрів благословив дітей-сиріт, а Марійська дружина парафії свв. Володимира і Ольги м. Стрия провели науку та розважально-комунікативну програму для дітей школи, проводячи ігри та банси. Закінчили зустріч спільною Ісусовою молитвою.
«День молитви за сиріт» – це день, коли християнські Церкви моляться за дітей-сиріт. День молитви нагадує людям про Боже ставлення до сиріт, надихає проявляти до них любов, служити кожній такій дитині, а також робити все можливе, щоб у неї була сім’я.
Сьогоднішня зустріч мала особливий вплив на сиріт, оскільки вони відчули, що хоча вони не мають земних батьків, але вони є дітьми Небесного Отця, та знаходяться під покровом небесної матері- Пресвятої Богородиці. Цю опіку сироти отримують через педагогів, які несуть їм любов, підримку, ласку та добре слово.
Учні школи висловлюють щиру подяку педагогам та Марійській дружині м. Стрия за цікаву науку, теплу атмосферу, солодощі , гарно проведений час та з нетерпінням чекають наступної молитовної зустрічі .

 

 

*****************************************************************

Неймовірно позитивний день, сповнений приємними враженнями від проведеного Молебня у шкільній капличці і зустрічі з Максимом та його мамою. Шкільна сім’я разом з о. Богданом Дмитрівим молилися за здоров’я Максима, щасливу подорож в Індію. Ще раз переконуюся, наскільки розумний, позитивно налаштований, впевнений, справжній красень і борець наш Максим. Його слова, емоції, манера спілкування, мудрість думок та не по роках життєвий досвід надихають нас щось робити, рухатися вперед, не здаватися, не боятись перешкод, ставати кращим. Спільна молитва, слова підтримки всіх нас вселяють віру та надію, що все буде добре. Адже надія- це вітер життя, це стовп, на якому тримається весь світ. Спинити цей вітер неможливо. Дорогі наші, ми з вами думками, молитвами,підтримкою, вірою, надією, любов’ю.

 

 

************************************************************

Сьогодні незвичайний, хвилюючий день для нашої шкільної родини. Ми вручили атестат нашому улюбленому випускнику - Максиму Стасіву, який прилетів з Індії для вироблення документів на продовження візи. Запросили Максима з мамою на Молебень у шкільну капличку у вівторок, де всі разом молимося за здоров'я Максима та всіх нас. Слова підтримки всіх небайдужих людей, побажання, надія і віра, що все буде добре, тепло наших сердець, щира молитва будуть зігрівати дорогих нам людей у далекій Індії

 

************************************************************

У КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст." проведено педраду "Проектні технології у навчально-виховному процесі й управлінні".Cьогодні нереально дати знання дитині на весь вік, навчити її на все життя, забезпечивши при цьому її активну професійну та життєву позиції. Тому перед будь-яким сучасним навчальним закладом стоять завдання:
• навчити учня вчитися самостійно впродовж усього життя;
• ефективно використовувати отримані знання в практичному житті (професійному, громадському, власному);
• постійно відчувати потребу в самовираженні та самовдосконаленні. Метод проектів — педагогічна технологія, орієнтована на застосування та набуття нових знань. Частіше за все шляхом самоосвіти, тобто спрямована на досягнення результату в процесі розв'язання значущої проблеми. Головне — результат повинен бути реальним: який можна побачити, усвідомити, проаналізувати.Проектні технології є актуальними на даний час, реалізуючи "Закон про освіту", Концепцію Нової української школи у формуванні випускника нової школи-патріота, особистості та інноватора та основних компетентностей. При роботі над проектами змінюється роль вчителя до координатора, партнера, учні самостійно працюють з різними джерелами, виконують дослідницьку. пошукову роботу, бачуть кінцевий результат. У школі реалізуються проекти "Інноваційні технології в навчально-виховному процесі", "Схід і Захід разом", "Я-син Землі, що зветься Україна. Захистимо і збереженмо", "Шкільний ландшафт", "Історія с. Підгірці. Від минулого до сьогодення", "Духовність" та інші, про які доповіла заступник з виховної роботи Вовщук Л.В. Усі побачили відеопрезентації Шевчик Л.В., Сушинської І.Т., Пези Н.М., Бабій С. Л., Чижмар О.П. розповіли про роботу школи над проектом "Духовність" та вивчення історії рідного краю.

  

 

***************************************************************

У КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст" проведено нетрадиційні загальношкільні батьківські збори "Що заважає дітям вчитися" з ініціативи голови методоб'єднання класних керівників Сепик О.В., проведено анкетування серед учнів школи та оголошено результати. Але найбільші переживання школярів - виступ перед найдорожчою публікою -своїми батьками. Усі присутні побачили прекрасний виступ дітей зі своїми педагогами М'яновським О.Я., Пезою Н.М., з яким їздили представляти школу на зустрічі лідерів учнівського самоврядування у Запоріжжі. Тож бажаємо всім плідної співпраці, успіхів, взаєморозуміння.

 

*************************************************************

19 жовтня, у КЗ ЛОР « Підгірцівська СЗОШІ І-ІІІ ст.», вихователями Чижмар О.П. та Брич І.М. було проведено екскурсію до парку « Кольоровий листопад» з учнями 3, 3 ЗПР класів. Мета: вчити дітей бачити красу рідного краю; вміння розвивати спостережливість, вміння захоплюватися красою природи.

************************************************************

19 жовтня, у КЗ ЛОР « Підгірцівська СЗОШІ І-ІІІ ст.», вчителем історії Чижмар О.П. було проведено урок на природі «Релігія та вірування первісних людей» для учнів 6 класу. Мета: розповісти дітям про вірування первісних людей; вміння розвивати спостережливість, вміння захоплюватися красою природи.

************************************************************

Приємні враження, позитивні емоції і відчуття гордості того, що ми стали частинкою співучасті у проведенні прекрасного свята Гарбуза. Неповторні роботи учнів та педагогів школи, чудовий виступ вихованців, який підготували Ципук І.О. та Притула М.В., смачні салати з гарбузів, приготовлені вмілими руками школярів разом з класним керівником Романів О.В. та професійні роботи, представлені на виставці у замку нашої випускниці Корінець Роксолани- це все могли бачити гості. Нагородою за старання була кулька-сюрприз від організаторів свята. "Мить з Гарбузом"- світлини зі свята в Підгірцях.

 

 

 

*************************************************************

Осінньої пори, коли на землю опускаються ранкові тумани, дерева виблискують жовтогарячим листям, а сонце все ще пестить землю ласкавим промінням, відзначаємо свято Гарбуза в Підгірцях. Традиційно, учні КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст" готують разом зі своїми наставниками виставку композицій з гарбузів та святкову програму. Приємно вражені новими ідеями,творчістю, креативністю, різними підходами та задумами учнів та педагогів. Дякуємо за прекрасні роботи всім, хто долучився до виставки, яка буде представлена 14 жовтня біля замку Бруніцких, а сьогодні маємо можливість оцінити і побачити неймовірну красу у стінах школи. Ще раз переконуюсь, шкільна родино, ви найкраща. Бажаємо всім нам бути завжди лицем до дитини, і з Богом в серці - уперед до нових звершень! Щоб цьогорічне свято Гарбуза запам'яталося всім приємними враженнями, морем позитиву, хорошим настроєм та пам'яттю про тих, хто зараз на передовій захищає наш мир і спокій.

 

 

*************************************************************

Лідери самоврядування КЗ ЛОР "Підгірцівська спеціальна загальноосвітня школа- інтернат ", з 11 - 14 жовтня у рамках Міжрегіонального молодіжного соціального проекту " Молодь єднає Україну" , започаткованим - "Запорізькою спеціальною загальноосвітньою школою - інтернат "Орієнтир", мали змогу відвідати м.Запоріжжя та отримати безмежну кількість емоцій,вражень,позитиву та хорошого настрою. 
У перший день програми наші учні , учні с. Анадоль Волноваського р-ну, Донецької обл., та учні Запорізької школи - інтернат "Орієнтир" зустрілись за круглим столом де відбувся психологічний тренінг-знайомство,діти дізнались більше один про одного та знайшли однодумців. Після цього, пройшло засідання учнів учнівського самоврядування для обміну досвідом.Їхній день продовжила екскурсія на завод" Запоріжсталь".А на завершення дня, відбулась диско-програма "Друзів збираємо в коло".
У другий день перебування, пройшла оглядова екскурсія по м. Запоріжжя з відвідуванням Запорізького краєзнавчого музею,а також навчально -виховного Запорізького комплексу "Запорізька Січ" віськово-спортивного профілю,екскурсія до Національного заповідника "Хортиця" та взяли участь у тренінгу "Портрет конкурентноспроможної людини в сучасних українських економічних реаліям ".
Третьго дня пройшла урочиста концертна програма "Молодь єднає Україну". Кожна зі шкіл -учасників презентували свою школу і цим показали ,що ми єдині і неподільні.І на кінець дня делегації шкіл мали змогу відвідати прем'єрну виставу Запорізького академічного обласного музичного -драматичного театру 
ім. В.Г. Магара "Шерлок у спідниці".
У день від'їзду 14 жовтня ,день величезних і значущих для України свят: Покрови, День Захисника України, День визволення Запоріжжя від фашистських загарбників, День Запорізького козацтва, День створення УПА - ми мали можливість побувати на Хортиці та насолодитися різними дійствами, які там проходили , ба навіть більше нашим дітям випала честь взяти участь у концерті та продемонструвати свої таланти ...
Щиро дякуємо Вам за теплий прийом, гостинність, привітність , доброту,подарунки та за всю ту радість та емоції які відчули наші педагоги та діти. Процвітання вашому закладу, а директору - Анні Володимирівні здоров'я, оптимізму,реалізації ідей та задуманих планів, успіхів, стабільності та звичайного людського щастя!!!

 

 

***************************************************************

10 жовтня, у КЗ ЛОР « Підгірцівська СЗОШІ І-ІІ ст.», бібліотекарем Чижмар Л. С. було проведено перегляд літератури « Мати Тереза – свята з нетрів», з метою сприяння духовному зростанню вихованців.

**************************************************************

Комунікативно-розважальна програма "Морські пригоди" у КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.

 

***************************************************************

ГОТУЄМОСЬ ДО СВЯТА ГАРБУЗА    

 

************************************************************

Світлини прибирання парку в Підгірцях 9 жовтня учнями спецшколи-інтернату. Надіємось,що всі отримають чудовий урок про те, що чисто не там де прибирають, а там де не смітять.
Якщо ми почнемо жити за принципом «не питай, що Україна зробила для тебе, а що ти зробив для України», то ми дійсно будемо жити краще і збудуємо європейську Україну..

 

************************************************************

Польські колеги з Лодзі в рамках співпраці "Левеня" і Stowarzyszenia na Rzecz Rehabilitacji Osob Niewidomych i Slabo Widzacych "Spojrzenie" побували у КЗ ЛОР"Підгірцівська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст." Гості ближче познайомились із навчальним закладом,проведено круглий стіл, екскурсія в замок панів Бруніцких та дендропарк с. Підгірці. Надіємось на подальшу співпрацю між навчальними закладами у рамках українсько-польського проекту.