Вітаю Вас, Гість

Щиро дякуємо сім'ям Щурко М.В., Стасишин М.І., Ципук І.О., Костюк Л.Ф., Гірняк І.З., Шовдрук Л.П., які ділили частинку свого тепла на Різдво з нашими гостями із Запоріжжя.
В цей день у світ з любов'ю прийшов Ісус!
Нехай ця любов наповнить і наші серця, нехай наші домівки будуть оповиті теплом та затишком, нехай замовкнуть гармати, миру нам!
Христос Рождається!

*************************************************************

Різдво Христове — велике християнське свято, день народження Ісуса Христа. На Святковій літургії були присутні наші друзі із Запоріжжя,які разом з церковним хором під керівництвом Щурка М.В. заколядували для парафіян декілька колядок

 

****************************************************************

Світлини наших гостей із Запоріжжя (Шовдрук Л.П., Стасишин М.І. з дітьми школи "Орієнтир" для дітей з порушеннями зору).
Знайомство з сім’ями педогогів, які запросили дітей і дорослих у свої домівки, щоб показати, як проходить підготування до Різдва. Господарі із справжньою радістю і великим задоволенням ділились з гостями частинкою турботи, гостинності, уваги і родинних традицій.

  

***************************************************************

У переддень Різдва, директор КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст" Сенько Ярослав Петрович організував поїздку гостей із Запоріжжя у Шипільськ і на водоспад у Кам’янці. Побачивши Прикарпаття, його мальовничі пейзажі, непідробну гірську красу, помилувавши око, діти та дорослі ще довго були під враженнями побаченого. Та й погода сприяла чудовій поїздці у мальовничі місця нашого краю.

 

******************************************************************

КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» щиро вдячна за чудовий концерт і адресні подарунки для наших дітей від Стрийських волонтерів. Ми радо приймаємо всіх гостей у школі і дійсно дуже приємно, що цього року Свято Миколая для діток був особливим завдяки небайдужим людям. У нашій країні дійсно розуміють, що поряд живуть діти, які потребують уваги, тепла, любові, що у нас війна, що коли береш, наповнюєш руку, коли даєш – наповнюєш серце. У школі два місяці реалізується проект «Передай добро по колу». Дякуючи всім за співпрацю, ми в свою чергу також допомагаємо нашим воїнам, організувавши ярмарок на День волонтера, продуктами, листами і малюнками, одягом для біженців у Волновасі, а також будемо приймати дітей із Запоріжжя на Різдво, реалізуючи проект «Схід і Захід разом».

*************************************************************

Атмосфера свята вирує в шкільних коридорах.Неймовірні композиції разом з учнями виготовили Марущак Л.С., Плакса Г.М., Стасів С.Ф. А яка прекрасна фотозона з шопкою, яку своїми руками виготовили Пак Н.І. і Сафіяник Г.М. та вівцями із сіна від учнів 10-Б класу (педагоги-Марущак Л.С., Стасів С.Ф.).

 

*****************************************************************

З нетерпінням, цікавістю, радістю кожного року чекають наші діти гостей із Мальтійської служби, Адже кожна дитина пише листа і очікує справжнього дива на Свято Миколая. Бачимо щасливих дітей. адже цього року отримали бажане: телефони, колонки, одяг, гітару. взуття. планшети. А для школи-красуню ялинку разом з іграшками. Колектив школи щиро вдячний хлопцям і дівчатам з Мальтійської служби, а також гостям із Польщі за одяг, салону "Роксолана"(власниця Руслана) за білосніжні плаття, сім'ї Салапата, Михайлови за спортивні костюми для дівчаток та всім небайдужим людям. А ще нас чекає виступ учнів з Вертепом, прийом гостей із Запоріжжя. Тож вітаємо всіх з Новим роком, Різдвом Христовим. Дуже хочеться казкової зими, опадів у вигляді щастя. І щоб Рік Новий прийшов із радісною звісткою:
- Перемога! Війни більше нема!

 

 

*****************************************************************

Навіть якщо дитина, що живе всередині вас, давно зневірилась у чудесах - нічого страшного! Дуже скоро святкова атмосфера все одно захопить вас в свої чарівні обійми і неодмінно подарує відчуття казки і незглибиме щастя! Такі відчуття відчув кожний з присутніх на театралізованому дійстві, присвяченому Дню Святого Миколая у Підгірцівській спецшколі-інтернат. Підготували та провели дійство Бучинська Н.В., Струк І.І., допомогу у постановці танців, пісень, відео надавали М’яновський О.Я., Пеза Н.М., Притула М.В., Шевчик Л.В. Щиро дякуємо за добрі ваші справи у день Святого Миколая, який є славним опікуном усіх, хто потребує заступництва. Всі присутні зачаровані професійним виступом дітей школи: талановитих,здібних. творчих і найкращих.Колектив школи дякує депутату обласної ради Біласу Всеволоду Омельяновичу за телевізор для школи, Мальтійській службі, яка кожного рокує бажаним гостем у школі, народному депутату України Андрію Коту, заводу «Leone», Укрполу, Марії Герзі. кар'єру у придбанні подарунків для дітей, Струк Роксолані та студентам ЛНУ ім. Франка, Гладій Тетяні, учням школи у Великих Дідушичах, ВПТУ №34 м. Стрия за комунікативно-розважальну програму для наших дітей та подарунки.
Забілів снігами гай - вже в дорозі Миколай! 
Коло нього на крилятах синьоокі янголята. 
Взявши миру у торбину, поспішає в Україну. 
Через поле, через гай Святий, добрий Миколай...

 

 

************************************************************

15 грудня учні 11-12 класів з вихователем Іванків В.В. з метою профорієнтації побували на підприємстві ЛЕОНІ ВАЕРІНГ СИСТЕМС УА ГМБХ.
Мета екскурсії: дати учням загальне уявлення про сучасне виробництво, познайомити їх зі структурою підприємств, з умовами та специфікою роботи, продемонструвати виробничий процес і розповісти про його сутність, про сучасну техніку і технології виробництва; формувати позитивне ставлення до світу професій, до людей праці. Профорієнтаційна робота спрямована на активізацію учня з особливими освітніми потребами, сформувати у нього прагнення до самостійного вибору професії з урахуванням отриманих знань про себе, свої здібності і перспективи їх розвитку. В цьому йому повинні допомагати батьки, вихователі та вчителі. Діти уважно слухали, розглядали підприємство, ставили запитання.
Наприкінці екскурсії дітям вручили подарунки. Ми щиро вдячні керівництву підприємства за екскурсію.

  

***************************************************************

Багатий несподіванками, емоціями, радістю, багатством сердець небайдужих людей цьогорічний Миколай для наших дітей. Вже вдруге цього місяця до нас завітали молоді, творчі, симпатичні дівчата, яких об’єднала мета, щоб принести радість, віру у чудо дітям-сиротам, з інвалідністю та з неблагополучних сімей нашої шкільної родини, створивши групу «Благодійна акція «Допоможи Святому Миколаю прийти до дітей сиріт». Св. Миколай став покровителем сиріт, заступником скривджених, благодійником для всіх. Наші дітки написали листи до Чудотворця з надією на подарунок. Їхні сподівання можуть здійснитися лише завдяки нашій з Вами допомозі та підтримці. Ми вдячні людям, які прочитавши листи дітей, через соціальні мережі долучилися до благодійної акції, зробили свій внесок у здійснення дитячої мрії. Дуже-дуже хороші речі ви придбали. 86 школярів сьогодні отримали адресну допомогу від Миколая, яку зібрали ви, прочитавши листи дітей, які потребують нашого тепла, любові, віри, надії. Ми бачили їхні очі, емоції, радість, коли отримували перші подарунки на Миколая цього року. А маленька дівчинка з подивом сказала: « А як Миколай дізнався про колонку із світломузикою, яку я хотіла?» А лист написала вихователь, адже вона ще не вміє писати. Щиро дякуємо за добрі ваші справи у день Святого Миколая, який є славним опікуном усіх, хто потребує заступництва. Дякуючи вам, у діток справжнє свято. Пам’ятаймо, поки наше серце чуйне, докладаймо все своє старання, усі свої турботи для того, щоб тільки святе, чисте і добре входило у нашу душу. І нехай цей день принесе більше радості та добра у ваші сім’ї та родини. Творіть дива і до Вас обов'язково завітає Святий Миколай! 

 
Бо животворне, щире диво.
Один за одного подбайте,
Добро і ласку іншим дайте,
І вам сторицею віддасться
Творіть у світі тільки щастя!

Хай Мати Пресвята завжди хоронить,
Янголи вам помагають. Бог благословить!

******************************************************************

Сьогоднішній день я б назвала "Твоє майбутнє, Україно,у ваших руках". Я спокійна за завтрашній день з такими молодими людьми, які сьогодні завітали у нашу школу. Це учні школи з Великих Дідушич, які зібрали гроші, закупили подарунки, призи і приїхали з комунікативно-розважальною програмою до наших діток. Справа навіть не цінності призів,а в атмосфері спілкування діток, щирості, доброті знайомств. Ми вдячні Діані Мачоган - президенту дитячої юнацької ліги, педагогу-організатору Пидзин Лесі Василівні за цікаво проведений час, небайдужості, розуміння, що тільки любов'ю можна поєднати наші серця і врятувати світ від байдужості, жорстокості, необдуманих вчинків. Чекаємо наступних зустрічей і співпраці між школами.

 

*****************************************************************

Справжньою мамою для дітей 9-Б класу стала класний керівник Монаршук Андріана Михайлівна. У класі, де троє дітей-сиріт, напівсироти, необхідно прикласти неймовірних зусиль для того, щоб вихованці відчули, що їх люблять, бажають допомогти, підтримати у різні хвилини життя. Діти приготували несподіваний і приємний сюрприз на День народження своєї "другої мами".

*************************************************************

13  грудня в КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст" з метою розширення уяви четвертокласників про українські народні традиції, обряди, спосіб життя, духовне багатство української молоді в минулому, виховання в учнів  інтересу до народної спадщини Білінською О.С. проведено етнографічну годину "Зимові спогади"

Діти мали змогу ознайомитися з походженням та традиціями зимових свят. Із захопленням слухали легенди та перекази про походження калити, із великим задоволенням смакували її. Активно брали участь у веселих забавах. Дзвінко колядували  та щемно відчували дух Різдва.

************************************************************

Витинанка - дуже цікавий та доступний для багатьох вид народної  творчості. У цьому переконалися учні КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст".  15 грудня під час творчої години "Новорічна витинанка", яку провела Білінська О.С.

Діти мали змогу ознайомитися з історією витинанки, її різновидами та технікою виконання. Усі працювали творчо та креативно, проявляли інтерес до цього виду рукоділля.

Спрільна робота у прикрашанні спальної кімнати, класу єднала четвертокласників, слугуючи навчальним процесом і відразу екзаменом на майстерність та зрілість художнього смаку. Така творча робота засвідчує, що  мистецтво витинанки посильне усім.

************************************************************

Вчителі КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст" Гладій З.Л. та Чижмар О.П.  з метою самоосвіти та вдосконалення взяли участь у  фестивалі "Фестини для родини", який відбувся нещодавно у м. Стрию.  Для учасників фестивалю  проводилася незабутня програма цікавих лекцій та майстер-класів від 20 тренерів та спікерів на сімейну тематику, правильного виховання дітей або відповідальне батьківство; особистісний розвиток; більше 25 майстер-класів. Цікаво було послухати лекції на тему: "Як виховати здорову, успішну та цікаву особистість", "Рівновага у вихованні: як не виховати дитину-тирана", "Чи потрібно у житті ставити цілі",  "Важкі" батьки" (сім'я очима дітей) та ряд інших. 

 

 

****************************************************************

Сьогодні, як ніколи зростає співпраця школи з працівниками правоохоронних органів. Адже профілактична робота дає можливість виробляти у дітей уміння діяти в конфліктних ситуаціях, приймати правильні рішення, володіти навичками самозбереження, знати свої права та обов’язки. 
Однією з причин зростання правопорушень серед неповнолітніх є послаблення виховної функції сім’ї або відсутність догляду та контролю за поведінкою дитини з боку батьків. На фоні знецінення загальнолюдських цінностей, зниження рівня життя населення збільшилася кількість бездоглядних дітей, позбавлені постійної батьківської уваги, вони опинилися перед небезпекою потрапити у сферу впливу кримінальних структур, стати на шлях бродяжництва, протиправних, злочинних вчинків. Школа у вихованні стоїть на другому місці після сім'ї, тож всіма методами повинна впливати на дитину щоб вона не стала на неправильний шлях. 
8 грудня у КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат» на запрошення вчителя історії та права М'яновського О.Я, завітали працівники поліції, а саме інспектор ювенальної правенції Стрийського ВПГУ НП у Львівській області п. Дячишин Лілія Степанівна, та старший інспектор Стрийського ВПГУ НП у Львівській області, майор поліції Марцинюк Ольга Василівна, які провели профілактичну бесіду з дітьми 5-12 класів, де наголосили на основних помилках неправильної поведінки дітей, застерегли учнів щодо поганих звичок та крадіжок серед дітей та несення відповідальності за дані злочини. Також учні змогли переглянути відеофільм про такий вид злочинів як шантаж. Відбулося обговорення даної проблеми, представники поліції дали певні рекомендації як не піддатися на неправильні проступки в житті.

  

************************************************************

День збройних сил України – одне з найважливіших свят в нашій країні, особливо в цей час. Воно з'явилося ще в 1993 році, майже відразу після прийняття Україною незалежності. І після того, День збройних сил України щорічно відзначають 6 грудня. І в честь цього свята,  у КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст"  учителями Гладій З.Л., Чижмар О.П., вихователем Ониськів М.С. та бібліотекарем Чижмар Л.С.  було проведено інтегроване заняття "З Україною в серці". Під час заходу діти мали можливість подивитися презентації про бійців УПА, вихідців із с. Підгірці, яку підготували учні 9 класу на основі зібраних матеріалів краєзнавчого гуртка (Ониськів А.), проект про учасників АТО, випускників школи, який виконали учні 12 класу. Також діти брали участь у вікторині "Майбутній захисник", під час якої давали відповіді на запитання військової тематики та отримували подарунки за активну участь. Під час заняття учасники декламували авторські вірші, співали пісні, переглядали відеоролики. Протягом свята в класі панувала тепла і привітна атмосфера.

 

 

****************************************************************

5 грудня 21 учень 4-11 класів  КЗ ЛОР «Підгірцівська спеціальна загальноосвітня школа – інтернат I-III ст.» взяли участь у VIII Всеукраїнському конкурсі з англійської мови «Гринвіч». Для наших дітей – це можливість перевірити свої знання, поглибити їх, можливо, повернутися до того матеріалу,

який недостатньо ними було освоєно. Учасники  конкурсу отримали безліч позитивних вражень від участі. Усі з нетерпінням чекатимуть результатів конкурсу.

***********************************************************

4 грудня, у КЗ ЛОР « Підгірцівська СЗОШІ І-ІІІ ст.», вихователем Чижмар О.П. було проведено майстер-клас для учнів 3, 3 ЗПР класів "В очікуванні Різдва". Учні разом з вихователем виготовили календар у вигляді конвертиків, кожен з яких містить творчі й веселі завдання на кожен день і допомагає добре приготуватися до Різдва

*************************************************************

7 грудня 2017 року вихователь КЗ ЛОР “Підгірцівська СЗОШІ І-ІІІ ст.” Ониськів Марія Степанівна спільно з учнями 11 та 12 класів, беручи участь у загальношкільній акції “Замість ялинки – зимовий букет, провела практичне заняття по виготовленню композицій з природного матеріалу.

Метою цього виховного заняття було сформувати в дітей переконання в необхідності бережливого ставлення до довкілля, а також розвиток ініціативності, творчої уяви, естетичних смаків та вміння бачити красу в буденних речах.

Учні виготовили зимові композиції для створення святкового настрою у спальних та класних кімнатах

************************************************************

Шкільний Євроклуб КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст." - це колектив учнів та вчителів, які, працюючи разом, поглиблюють свої знання про Європу та європейську інтеграцію, поширюють інформацію з даної тематики у школі та своєму соціокультурному оточенні. 2017 рік - рік німецької мови в Україні. Відкрите засідання Євроклубу 6 грудня допомогло ближче пізнати Німеччину. Вчителями Костюк Л.Ф., Вовщук Т.М. та учнями зібрана інформація про географічне, економіко-політичне положення, звичаї, свята,створено презентацію про країну, підібрано відеоролики, проведена вікторина. Метою діяльності Євроклубу у школі є формування почуття європейської єдності через поширення знань про Європу; підготовка молоді до життя в об'єднаній Європі, ознайомлення з життям людей в інших країнах

************************************************************

 

Міжнародний день людей із інвалідністю(3 грудня) не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.4 грудня у школі проведено годину психолога "Урок доброти" (Щих М.Б., Зуб О.В.) до Дня людей з інвалідністю. У школі навчається 45 учнів, які мають інвалідність..
Люди з особливими потребами
Господь всіх людей створив
На образ свій і подобу,
Кожному вибір дав:
Шукати свою дорогу.
Один вміє гарно співати,
А другий прекрасно малює,
У когось – талант віршувати,
А ще хтось чудово танцює.
Та є незвичайні люди, 
У них особливі потреби,
Вони добиваються цілі,
За це поважати їх треба.
Хоч важко, але не здаються,
І їх зусилля не марні.
Вони над собою сміються,
Тому неповторні і гарні. 
Учениця 11 класу Шишка Аліна, дитина з інвалідністю по зору.

 

 

*************************************************************

Весело, гамірно, яскраво, неймовірно дружно і надзвичайно смачно, – відбувся благодійний ярмарок у КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст» до Дня волонтера, на який запросили представників ГО «Майдан Стрийщини». Надзвичайно багатий та різноманітний вибір: домашня випічка, вироби учнів з бісеру, новорічні прикраси у техніці канзаші, еко-стилі, вітальні листівки, пряники, які учні 4 класу розписували напередодні ярмарку. Всі зібрані кошти - 2324 грн віддали волонтерам разом з продуктами, малюнками для наших захисників. Ми думаємо, що наша допомога — це маленька краплиночка, що допоможе нашим солдатам, які зараз, у тяжку годину, знаходять на передовій. 
Вірш уч. 11 класу Шишки Аліни 
Чекаємо татка з війни

Сидить сумна матуся,
На руках синочок.
- Мамо, де наш татко?-
Він її питає.
- На Сході , синку, захищає Україну,-
Зажурено мама відповідає.
- Давай, синку, разом помолимося до Бога,
Щоб нашого татка куля не взяла
І поміч Божа була з ним,
Щоб зневіра світом не гуляла.
-Синку, бачиш цих сумних голубів,
Знаєш, хлопчику, що це означає?
Це душа чесного вірного воїна,
Що зраду не пробачає.
Ми завжди із татком в його серці і думках.
А давай , синочку, намалюємо картинку, 
Щоб йому стало тепліше.
Жінка витягла з коробки олівці дитячі.
- Мамо, а що ми будемо малювати?
- Сонце, мирне небо, квіти і Україну…
І не забудь у кутку підписати.
Подібні благодійні заходи для нас стали гарною традицією. Ідей багато, мета одна — допомога солдатам. Дякуємо всім за участь у благодійній акції.

 

 

  

***********************************************************

30 листопада 2017 року КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола – інтернат» запросила спеціалістів Стрийського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області для проведення семінару по питаннях пенсійного забезпечення дітей-сиріт і дітей з інвалідністю та роз’яснення змін щодо Пенсійної реформи. Під час семінару виступила заступник начальника Стрийського об’єднаного управління ПФУ Львівської області Стадник Віра Зеновіївна, котра надала роз’яснення основних змін,внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», щодо порядку призначення та перерахунку пенсій, про зарахування стажу роботи для пенсійного забезпечення, величину коефіцієнтів для розрахунку пенсій, про пенсійне забезпечення дітей – сиріт та дітей з інвалідністю, пояснила норми Закону в частині, що стосується даної категорії дітей, а також дала відповіді на питання, які цікавили колектив школи. Далі виступила начальник відділу персоніфікованих даних Шимків Оксана Іванівна, яка розповіла про включення певних періодів роботи до страхового пенсійного стажу , повідомила про можливості веб-порталу ПФУ по наданню послуг в електронному вигляді у, а також запропонувала працівникам анкети-заяви на згоду працівника отримати доступ до бази своїх персоніфікованих даних і звірити дані про свою трудову діяльність і тим самим проконтролювати повноту і достовірність своїх персоніфікованих даних.

 

****************************************************************

Велику хвилю популярності зараз переживає японське мистецтво. Багатьох підкорили витончені пелюстки квітів, різноманітність аксесуарів, які можуть зробити своїми руками навіть недосвідчені умільці. Використовуючи дивовижну техніку канзаші, можна створювати не тільки квіти, а й сніжинки, які будуть настільки ж красиві, але ще і казкові. Для учнів 7, 8 класів 1 грудня проведено майстер-клас Панько Х.В. по виготовленню новорічних прикрас-сніжинок для благодійного ярмарку до Дня волонтера.

 

*************************************************************

З метою співпраці та привернення уваги державних, громадських організацій до проблем творчо обдарованих дітей та молоді з функціональними обмеженнями та допомоги їх адаптації в умовах сучасного життя, Львівським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з ЛОДО «Галицьке коло» у м. Золочів 30 листопада 2017 року. проведено обласний фестиваль для творчо обдарованих дітей з функціональними обмеженнями «Повір у себе і в тебе повірять інші». Учні КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола –інтернат I-IIIст» Герга Оксана та Шишка Аліна разом з художнім керівником гуртка М"яновським О Я, взяли участь в даному заході. Шишка Аліна прочитала власні вірші, а Герга Оксана виконала дві пісні. Всім учасникам було висловлено подяку за участь у фаестивалі і вручено подарунки від організаторів. Для дітей було організовано екскурсію містом та Золочівським замком. Естафету проведення фестивалю в 2018 році передали місту Стрий.

 

*************************************************************