Вітаю Вас, Гість

  Герої серед нас

25 років українській державі, але це лише мить, незначна частина нашого минулого. І знову життя поставило перед нами випробування. Події останніх місяців примусили кожного українця відчути свою причетність до своєї країни, а також  зрозуміти, що ми господарі на власній землі.

Майдан та Революція Гідності потрясли не тільки Україну, а й увесь світ. Зігріта палкими серцями мільйонів національно свідомих українців з усіх регіонів, незалежна демократична держава Україна продемонструвала Європі і всьому світові, що українці – міцна духом волелюбна нація, яка навчилася поважати себе і яка зуміла відстояти свій демократичний вибір. Це рік єднання, пробудження і консолідації українського народу.

 Та не всім це до душі. Росія ніяк не може пробачити Україні її незалежність. Ліна Костенко писала: «У кожної нації свої хвороби. У Росії – невиліковні». Вороги розуміють, що тільки розділивши, посіявши ворожнечу, нас можна буде й надалі тримати в покорі. Мені хочеться згадати слова Григорія Сковороди, який сказав про наш народ: «Не вчіть яблуню родить яблука. Краще відженіть від неї свиней». Це була відповідь недругам і ворогам, які намагалися довести, що українська нація є недержавною, приреченою на другорядні історичні ролі. І щоб зробити нас слабшими, недруги намагаються нас розсварити. Російські сепаратисти зазіхають на територіальну цілісність нашої держави. На Сході точаться криваві бої. Там вирішується доля і майбутнє України. Ми знаємо, що ми – єдині, що перемога буде за нами. Єдина Україна – іншого шляху у нас немає.

Саме за це зараз в АТО воюють воїни-герої. Вони мужні, сміливі, хоробрі. Не шкодуючи власного життя, захищають неньку Україну.

 Ми гордимося учнями школи – учасниками АТО:

 

 

 

Микитін Василь Васильович

 Народився 4 листопада 1988 року в с. Підгірці Стрийського району.

Закінчив КЗ ЛОР «Підгірцівська загальноосвітня спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» у 2005 році.

 Навчався в професійно-технічному училищі №8 за спеціальністю оператор комп’ютерного набору. Учасник АТО - з травня 2014 року. Проходив військові навчання на Яворівському полігоні.

 Під Зеленопіллям у липні 2014 році контужений,  отримав осколкове поранення, втратив зір, слух. Лікувався у Київському, Одеському військових госпіталях, мав операції на праве око, вухо. Проходив реабілітацію в Трускавці   Одружений, виховує доньку.


  

Кухар Іван Михайлович

Народився 3 лютого 1990 року в с.Комарів Стрийського району. У 2007 році закінчив КЗ ЛОР «Підгірцівська загальноосвітня спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.».

Учасник АТО: 19 травня 2014 р. -

21 травня 2015 р. у 24 окремій механізованій  бригаді. Два тижні проходив навчання на Яворівському полігоні. Захищав рубежі Батьківщини у населених пунктах: Новоайдарівка, Весела гора, Щастя, Сєвєродонецьк, Трьохізбенка. Командир зенітної ракетної установки.

Нагороджений медаллю учасника АТО.

 Одружений, виховує доньку.

 

 

Берездецький Володимир Іванович

Народився 27 липня 1989 року в с. Дуліби Стрийського району.

 У 2006 році закінчив КЗ ЛОР «Підгірцівська загальноосвітня спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.».

З 2006 р.  по 2011р. навчався у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності та здобув кваліфікацію «інженер з профілактичних робіт». У 2011 році був призваний на військову службу за контрактом на посаду начальника електростанції батареї управління та радіолокаційної розвідки командного пункту військової частини А 2847.

 Учасник АТО:  з жовтня 2014 р. по січень 2015 року (Донецька область). На даний час продовжує проходження служби за контрактом. Нагороджений грамотами.

 Одружений, виховує доньку.

 

Павлій Мар’ян Михайлович

 Народився 27 серпня 1995 року в с. Фалиш Стрийського району.

 У 2013  році закінчив 10 клас КЗ ЛОР «Підгірцівська загальноосвітня спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.».

Відбув весь Майдан  2013 -2014 рр. Після Майдану пішов добровольцем у зону  АТО (24 окрема механізована бригада). Сам приїхав, пізніше оформився. Брав участь у воєнних діях в Луганській області поблизу Бахмутівської траси: 24, 29 блокпост. Був поранений, лікувався в Харкові.

 У нашій школі є стенд Небесної сотні, де завжди живі квіти, капличка, де молимося за мир і спокій в Україні, здоров’я наших воїнів. Ми підтримуємо зв’язок з ГО «Майдан Стрийщини», «3-тьою Сотнею», допомагаємо армії, за що нагороджені грамотами, а також дітям з с. Анадоль Волновахського району Донецької області - готували подарунки до Миколая. Самоврядуванням школи записано відеозвернення Президента школи Струк Роксолани до однолітків Сходу, зібрали гроші на ноутбук учаснику АТО, учеві школи – Павлію Мар’яну, влаштовуємо зустрічі з нашими героями. Біля національного кутка оформлено стенд «Герої поруч з нами».

   

 З Послання Блаженнійшого Святослава: «Відстоюючи в нових обставинах нашу незалежність, навчімося бачити образ стражденного Христа в кожному, хто втратив домівку чи вимушено покинув свою землю, у кожному пораненому, полоненому чи викраденому. Наполегливо продовжуймо підтримувати українських воїнів та зміцнювати нашу державу молитвою, старанним навчанням  та активною громадянською позицією. При цьому витривало йдімо дорогою правди і добра».