Вітаю Вас, Гість

24 травня учні 5-6 класів КЗ ЛОР « Підгірцівськаспеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст.»разом з класними керівниками та вихователями ( Костюк Л.Ф., Сепик О.В., Пак О.Т., Ткач М.І., Цап І.І., Паком Н.І., Газдою Л.М.)  їздили на екскурсію в  с.Розгірче Стрийського району. Метою поїздки було ознайомлення з красою рідного краю, а також активний відпочинок біля річки та у підніжжя Карпат.

Діти були залучені до приготування їжі, вчилися правильно розпалювати вогнище, бавилися в ігри. Після цього усі з задоволенням смакували власноруч приготовленими стравами.

*****************************************************************

У КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст" відбулося свято  «Прощавай, мій перший клас», який провела учитель початкових класів Кулик О.М.

Під час свята старалась створити ситуацію радості, зацікавленості, здивування.

 Працювала над розвитком зв’язного мовлення, вміння поводитись на сцені.

 Виховувала  повагу та любов до краси і багатства української мови.

*****************************************************************

27 травня у КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» відбулося свято Останнього дзвоника, випускний вечір для дванадцятикласників.

У травні, коли розквітають яскраві квіти і дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас це свято. Останній дзвоник – це чудова шкільна традиція, тепла родинна зустріч, як не можна нічим замінити. Цього свята немає в жодному календарі. Воно буває лише раз у житті  кожного з нас. Але для деяких закінчення шкільного року пов'язано не тільки з радістю, але і з побоюванням, легким смутком, надіями… Для тих, хто цього року закінчує школу, останній дзвоник є відліком початку найбільшої зміни в житті. Вони начебто і не зовсім дорослі ще, але вже й не діти. Попереду ще море тривоги у вигляді  вступних іспитів. Аби розділити радість  свята, до школизавітали парох церкви Зіслання Святого Духа о. Богдан Дмитрів та голова Підгірцівської сільської ради Мар’ян Бердник.  Багато теплих слів, побажань, подяки було сказано працівникам школи, рідним.

Тож щасливої долі і щастя доволі, дорогі випускники!!!

 

 

******************************************************************

Нещодавно у КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст"  відбулася книжкова виставка "2016 -рік Божого Милосердя", яку організувала шкільний бібліотекар Чижмар Л.С. Виставка приурочена Року Божого Милосердя у світі. Метою виставки було привернути увагу дітей до духовної літератури, переглянути свої вчинки, вдосконалити практику молитви, зокрема молитви на вервичці, розвивати духовний світ дитини.

******************************************************************

Нещодавно у КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст" відбулася екскурсія у парк "Квітуча моя земля" з учнями 1 та 1 ЗПР класів, яку провела вихователь Чижмар О.П. Під час екскурсії діти мали можливість спостерігати за змінами, що відбуваються у природі, розглядати весняні квіти, що ростуть навколо, вивчати їх назви та особливості. Під час прогулянки у групі панувала дружня та радісна атмосфера...

*****************************************************************

У КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст" відбувся майстер-клас "Веселковий равлик" для учнів 1 та 1ЗПР класів, який провела вихователь Чижмар О.П. Метою даного майстер-класу було розвивати в учнів дрібну моторику, формувати та вдосконалювати відчуття прекрасного, розвивати фантазію, уяву. Усі учні класу активно працювали, були задоволені своєю роботою та отриманим результатом.

******************************************************************

19 травня у КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст" відбувся бібліотечний урок "Колосок знань", який провела шкільний бібліотекар Чижмар Л.С. разом із учнями 1 та 1 ЗПР класів. Урок був присвячений презентації журналу "Колосок". Діти із зацікавленням слухали розповідь бібліотекаря про журнал, гортали його барвисті сторінки і читали вголос найцікавіші уривки.

******************************************************************

18 травня 2016р. у КЗ ЛОР «Підгірцівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів» у рамках святкування Дня вишиванки був проведений конкурс вірша про вишиванку. 

Мета: вчити дітей декламувати поезії, прищеплювати любов до України, її символів і всього українського, уточнити знання про вишиванку як народний оберіг.

Конкурс розпочався розповіддю про започаткування традиції святкування Дня вишиванки, віршем «Чорна вишиванка» і хвилиною мовчання – вшанування тих, хто загинув, захищаючи нас і Україну.

Учні – члени драматичного гуртка – декламували поезії про вишиванку. Авторитетне жюрі, прослухавши всіх учасників конкурсу, назвали переможців.

Закінчився захід нагородженням переможців та врученням заохочувальний подарунків.    

*************************************************************************

20 травня у КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст"  вчителем інформатики Гладій З.Л.  із учнями 12 класу було проведено соціальну рекламу на тему: "Візьми дитину у родину".  На сьогоднішній день тема дитячого сиріцтва є надзвичайно актуальною і глибокою. Це є тема на яку потрібно звертати увагу нашої молоді - майбутніх молодих батьків...

Під час проведеного заняття діти мали можливість переглянути короткометражні повчальні відеоролики: "Чужі діти", "Діти - квіти життя", "Мама - мій ангел хоронитель", "Що таке сім'я?".  Дитяче сиріцтво - це уже як наслідок проблеми, потрібно насамперед виховувати у дітей почуття відповідального батьківства, пояснювати що таке сім'я, які її цінності, говорити про правильне виховання дітей, гармонійний розвиток особистості. Завершальним моментом  заняття були такі слова:

"Життя пройде неначе мить,

І відцвіте неначе квітка,

В житті одна помилка - не біда,

Біда, коли усе  життя - помилка..."

*********************************************************************

18 травня в черговий раз до КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» завітав Роман Ривок з програмою «Здоровий спосіб життя сучасної молоді». Лекція проведена для учнів 1-12 класів, насичена відеоматеріалом, прикладами з особистого життя, допомагає у вихованні дітей з особливими потребами, формуванні у них справжніх життєвих цінностей, заставляє замислитися про  духовні цінності, спонукає до роздумів про вирішення життєвих проблем за допомогою християнського віровчення.

*********************************************************************

 

14 травня у КЗ ЛОР « Підгірцівська загальноосвітня спеціальна школа інтернат I – III ст. » відбулося урочисте Перше Причастя учнів 4 – х класів у церкві Зіслання Святого Духа с. Підгірці. Свято розпочалося із першої сповіді дітей, після якої розпочалася святкова Служба Божа за здоров`я учнів,їх батьків, та хресних батьків. Під час служби діти прийняли Перше Святе Причастя. Після закінчення Богослужіння батьки та діти звернулись до о. Богдана Дмитріва з подячними  словами та привітаннями. В організації брали участь вчителі : Співак Л.С., Когут А.І., Свистун Г.Д., Загородна О.М.

*******************************************************************

17 травня вчителі КЗ ЛОР «Підгірцівської загальноосвітньої спеціальної школи інтернату I – III ст. » Берездецька С.М., Співак Л.С., Кулик О.М., Хомин О.В., Ципук З.Я., Когут А.І. організували екскурсійну поїздку в м. Моршин для учнів 1 – 4 –х класів. Діти відвідали приватний зоопарк на території «Мармурового палацу». Учні ознайомилися з різними видами птахів,риб та тварин. Під час екскурсії діти відпочивали у місцевому, мальовничому парку, а також проводили ігри на ігровому майданчику. Від даної поїздки учні отримали великі враження та задоволення.

******************************************************************

20 травня у КЗ ЛОР « Підгірцівська загальноосвітня спеціальна школа інтернат I – III ст.» у 4 ЗПР класі відбулося свято « Прощання з початковою школою ». Учні розказували вірші, співали пісні. Вчителем Когут А.І. було створено відео фільм для батьків про шкільне життя їхніх дітей. На закінчення свята слово було надане першій вчительці учнів Співак Л.С. Свято відбулось чудово, учні та батьки отримали велике задоволення, яке виражали через сльози радості та подячні слова. Підготували свято Співак Л.С., Когут А.І., Загородна О.М.

******************************************************************

***************************************************************************************

16.05.2016

Як і кожного року,15 травня  педагоги та учні КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» брали  участь у молодіжній пішій прощі  до Божої Матері на Ясну гору, що у Гошеві, щоб у такий спосіб виявити свою віру, надію та любов, спільно молитись і єднатись у Бозі, благаючи разом за мир в Україні і Боже благословення для нашого народу.

Проща є актом покаяння й прослави Бога, Пресвятої Богородиці й усіх святих. Через самозречення і жертву, молитву і діла милосердя    кожен прочанин   по-особливому наблизився до Всевишнього.

******************************************************************

16.05.2016

25.04.2016 року   в  КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.»  вчителями: Хомин С.С., Шевчик Л.В.  та  Галанюк Г.Я. було проведено  екологічно-  виховний захід для учнів початкових класів « Збережемо для себе, для друзів і мами , будинок,  що зветься  Земля ».

Метою заходу було  розвивати пізнавальну діяльність учнів, вміння спостерігати за природою, бачити в ній прекрасне, навчати любові та поваги до традицій рідної землі, пробудити в учнів особисту відповідальність за охорону навколишнього середовища, познайомити учнів з наслідками діяльності людини .

Під час проведення заходу було обговорення з дітьми значення і розуміння слова «земля» для кожного з нас. Розкрито екологічні проблеми нашої планети: забруднення повітря, землі, води, знайшли шляхи вирішення екологічних проблем. В ході заходу проведено вікторину «Не руйнуй гармонії земної».

Діти поставили сценку «Кульбабка та дівчинка», де розкрили тему бережливого ставлення до рослинного світу.

Інсценізували оповідання В.Сухомлинського «Камінь», розкривши наслідки необдуманого вчинку маленького хлопчика.

Переглянуто відеоролик  «Чорнобиль. Мертва зона».

Читали вірші про Землю .Співали караоке «Я люблю у лузі квіти». Діти  з цікавістю переглянули  повчальні мультфільми: «Свинка Пеппа. Переробка сміття», «Екологічний мультик», «Небезпечні і побутові відходи».

*******************************************************************

10.05.2016

Цього тижня у капличку КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст" братом Іваном із Хуста та головою управи Стрийської народної дружини ІІІ сотні Тищенко Ростиславом, було привезено  мироточиву фігуру  Матері Божої Містичної Троянди та відмовлено вервицю  за мир в Україні.

Ця фігура подорожує світом з 1992 року. За 23 роки об'їхала всю Європу. До Києва та на Схід України зроблено 42 поїздки. За 23 роки з Містичною Трояндою було десятки прощ до всіх чудотворних місць на Західній Україні. І тепер, роками намолена,  фігура Матері Божої Містичної Троянди перебуваючи на приватній квартирі в Косові, мироточила 15 днів. Хто бажає отримати більше інформації, просимо відвідати сайт Марії Слюсарчук - чудо Містичної Троянди в Косові.

*******************************************************************

5.05.2016

Цього тижня у КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» відбувся конкурс малюнків присвячений величному святу Пасхи під назвою «Світле свято Великодня ».

Переможцями цього конкурсу стали Гнатів Олександр учень 2 класу та Хомко Юліан учень 3 класу. Організувала та провела виставку учитель початкових класів Когут Анна Ігорівна.

******************************************************************

21 квітня в у КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» Берездецькою С.М. та Іванків С.В. була проведена екскурсія в природу          « Весна днем красна». Перед виховним заходом діти повторили правила поведінки. Під час екскурсії діти спостерігали за змінами , які відбулися з приходом весни в неживій природі, за змінами в житті рослин і тварин. Прислухались до співу пташок, учились їх розпізнавати. Розповідали вірші про весну, весняні місяці. Розгадували загадки. Ознайомились з народними прикметами, та звертали увагу на бережливе ставлення до природи.

******************************************************************

20 квітня у КЗ ЛОР « Підгірцівська загальноосвітня школа – інтернат I – III ст.» вчителями Когут А.І., Притула М.В. був проведений відкритий інтегрований урок у 4 ЗПР класі на тему:  « Особливості природи материків Землі » ( Я і Україна та ритміка ). Урок розпочався із ритмічного привітання та розрядки. За допомогою презентації учні здійснювали уявну подорож по нашій планеті,побували на різних куточках землі, познайомилися з рідкісними рослинами і тваринами. Для відпочинку дітей використовувалась релаксація під музику, грали у гру імітація тварин, використовувались музичні паузи     « Довговухе слоненя » та « Райдуга ». Для закріплення вивченого матеріалу використовувалась гра  « Відгадай мене ». 

*******************************************************************

1 травня учні КЗ ЛОР «Підгірцівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів» організовано ходили на святкову Літургію з нагоди Великодня. Посвятивши Великодній кошик, діти-сироти мали святковий сніданок.

А згодом діти біля церкви водили гаївки з метою духовного виховання і залучення до національних традицій.

*******************************************************************

**************************************************************************************

У п'ятницю, 29 квітня діти-сироти КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» разом з вчителем Притулою М.В. відвідали церкву Святого Духа у с. Підгірці. У Страсну п'ятницю Церква згадує страждання і хресну смерть Ісуса Христа. Цього дня на богослужіннях згадуються події, коли Ісус віддав своє життя, а Йосиф Ариматейський і Никодим зняли з хреста і поховали у гробі Пречисте Тіло Господнє. На спомин цієї події, у храмах нашої Церкви відбувається виставлення Плащаниці, поклоніння і цілування якої для вірних є глибоким духовним пережиттям і нагодою відновити свою віру й любов до Христа, який за нас умер на хресті. 

**************************************************************************************

Колектив КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола –інтернат І-ІІІ ст.» долучився до акції «Великодний кошик для українського воїна». Завдяки програмі Нової пошти - "Гуманітарна допомога України" було відправлено в зону АТО та мобілізованим стриянам "Великодний кошик для українського воїна" вагою 649 кг. Продукти харчування, малюнки, листи отримають наші сини та чоловіки в Лисичанську, Маріуполі, Мангуші, Дружківці, Старобільську, с. Олексєєво, с. Селідове, Краматорську, Волновасі, Сєвєродонецьку, а також в Цюрупінську, смт. Черкаському, Миргороді, Бердянську. Також не забули і сім’ї воїнів АТО села Підгірці, які зараз захищають нас.

ВЕЛИКА ПОДЯКА ВСІМ, ХТО ПАМ'ЯТАЄ ПРО ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ!!!

******************************************************************

22 квітня у КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст" відбувся виховний захід для учнів 9-11 класів "Дзвони Чорнобиля душу тривожать", присвячений 30-річчю Чорнобильської трагедії, який провели класні керівники: Сенько Л.Я., Шовдрук Л.П, Валюх Г.Д.  На захід  було запрошено лаквідатора  аварії , жителя села Підгірців Кухтія Івана Михайловича, який поділився спогадами про дні перебування в Чорнобилі. Всі присутні були зворушені його розповіддю. Захід пройшов у теплій атмосфері.  Дітей ознайомили з інформацією про аварію на АЕС, показано відеофільм "Чорнобиль сьогодні". Про такі трагічні події слід пам'ятати, щоби вони більше не повторювалися. За У школі відбувся також конкурс малюнків на дану тематику, в якому перемогу здобула робота Мойко Олесі - учениці 11 класу. 

*******************************************************************

27.04.2016

26 квітня 2016 р. у КЗ ЛОР «Підгірцівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів» відбулась лінійка до Дня пам’яті Чорнобильської трагедії «Допоки нам дивитиметься в очі зловісний стронцій атомних страхіть?» 

Метою проведення заходу було навчати учнів уболівати за минуле своєї держави; формувати загальнорозвинену людину, що буде протистояти злу, насильству, несправедливості та руйнуванню навколишнього світу; розвивати в учнів потребу будувати, створювати, відроджувати заради України; виховувати почуття сприймання чужого болю як свого, повагу до людей, які віддали своє життя в ім’я майбутнього життя людства; прищеплювати любов до рідного краю, почуття відповідальності за благополуччя нашої держави.

Учні з відповідальністю поставились до проведення заходу, глибоко перейнялись трагедією українського народу.

Дуже цікавим як для глядачів, так і для самих учасників, був театр тіней, підготований учнями 12 і 7 класу та організаторами Сушинською І.Т.(учителем фізики) та Ципук І.О. (керівником драматичного гуртка).

*****************************************************************

27.04.2016

26 квітня КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» передала через «Майдан Стрийщини» для наших захисників паски, ковбаси, шинки, а також печиво, цукор. чай , каву та інші солодощі, які збирали всім колективом школи під час акції «Великодній кошик для українського воїна». Дорослі та діти пам’ятають про тих, хто нас захищає. Великдень не омине… нікого. Родинне тепло і запашну паску відправлять нашим краянам, що зараз перебувають в АТО. Таку ініціативу виявила громадська організація «Майдан Стрийщини», яку підтримав і наш колектив. Також передано грошову допомогу для армії та на лікування Катерини Циган-Юрович, доньці учасника АТО.

******************************************************************

27.04.2016

26 квітня у КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» відбулася Служба Божа за здоров’я Стасіва Максима, який перебуває на лікуванні в Індії та панахида за жертвами Чорнобильської аварії. Минуло 30 років з трагічного дня наймасштабнішої катастрофи ХХ століття – аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Аварії, яка залишила незагоєну рану на землі України і в серці її народу. Серед усіх трагедій, які пережило людство, Чорнобильська катастрофа не має аналогів. Чорнобильський смерч забрав життя багатьох людей, і досі завдає шкоди здоров’ю мільйонів українців. Ми низько схиляємо голови перед усіма, хто пішов тоді у ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті. Вічна cлава героям, які ціною свого життя подарували безпеку нам, Європі і всьому людству.

Було все мов на лезі,

Якому все стинати —

 І квітку прямо в цезій

Поцілувала Мати.

Все плакало на сонці,

Не хтіло помирати.

І квітку прямо в стронцій

Поцілувала Мати.

*******************************************************************

26.04.2016

 Наш конкурс "А вже весна, а вже красна" присвячений початку прекрасної пори року - весни Усі пори року гарні по-своєму, але весна  -  особлива… Зима не хоче поступатися і здаватися. Ще кругом лежить сніг, і лід стоїть на річках. Морозно і вітряно, але в повітрі вже відчувається наближення весни. Весна! Нарешті прийшла довгождана весна! Як радісно всім!   Цього тижня у КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.»  вихователями 1 класу проведений  конкурс малюнків серед учнів 1-4 класів на тему: "Ми малюємо весну". Цей захід допоміг усім  учням, які прийняли участь  розширити свої уявлення, фантазію про чудовий і неповторний навколишній світ весною.

*******************************************************************

26.04.2016