Вітаю Вас, Гість

5 грудня, 2018 р. у КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» у рамках проекту «Людина починається з добра» було проведено годину доброти «Душі осердя – милосердя», яка була приурочена до Дня волонтера.
Щиро вдячні волонтерам громадської організації «Добросії», м. Стрия, які завітали цього дня до нашої школи. Їхня жертовність, радість, щирість і доброта запалили вогник у дитячих душах, спонукали замислитися, що кожне серце покликане до милосердя, має чим поділитися і кого зігріти.
Дякуємо дітям та дорослим, які долучилися до акції «Вклонюся, воїне, тобі»: тим, хто допомагав волонтерам готувати енергетичні батончики, хто готував домашнє печиво, писав листи, малював малюнки, виготовляв сувеніри та листівки, плів шкарпетки та поділився продуктами харчування.
Дякуємо всім, хто жертвував своїм часом, комфортом та матеріальними ресурсами. Дякуємо всім за молитовну підтримку і просимо продовжувати молитву за наших солдатів, волонтерів та перемогу!
Хай вас усіх благословить Господь!

Світлина від Зоряни Гладій.

Світлина від Зоряни Гладій.

Світлина від Зоряни Гладій.

Світлина від Зоряни Гладій.

Світлина від Зоряни Гладій.

Світлина від Зоряни Гладій.

Світлина від Зоряни Гладій.

Світлина від Зоряни Гладій.

Світлина від Зоряни Гладій. Ð¡Ð²Ñ–тлина від Зоряни Гладій.

Світлина від Зоряни Гладій.

Світлина від Зоряни Гладій.

Світлина від Зоряни Гладій.

Світлина від Зоряни Гладій.

Світлина від Зоряни Гладій.

Світлина від Зоряни Гладій.

************************************************************

Неймовірно щасливий день, переповнений враженнями, гордістю, емоціями та вмінням слухати. Слухати уважно, довго, в тишині, на одному подиху випускника, дитину-сироту нашої школи, учасника АТО, а сьогодні курсанта Академії сухопутних військ Андреєва Руслана. На День Збройних сил України о. Богданом Дмитрівим було проведено Молебень за наших воїнів, а також посвячено сорочку та образ Святої родини для Руслана, який вишила Щих М.Б. Ми дійсно пишаємося Тобою, Руслане, бажаємо зберігати спокій і оптимізм душі, щастя й доброту в серці, Божої опіки, спокійного мирного неба над головою, щасливого особистого життя. Щиро дякуємо за зустріч.

СПАСИБІ
Коли нашу тишу і спокій,
Країни вишневу красу
Порушив агресор жорстокий,
Ти миттю пішов на війну.
Пішов не вагаючись, зразу
Кордони її боронить.
Ні гул автоматів, ні скрегіт
Не міг вже тебе зупинить.
Пішов добровольцем у перших рядах 
За маму,за брата, за сина, 
За дівчину милу, яка в твоїх снах,
За рідну свою Україну. 
Як важко було, ми не знаєм ніхто,
В тих холодних, земляних окопах.
Ти вижив, ти є…
І нехай в твоїх снах 
Вже ніколи не буде тривоги.
А сьогодні ти з нами,
Як було колись
В рідній школі, у класі, як дома. 
І спасибі тобі, що вернувся живим,
Бо скалічено тисячі долів. 
Тож нехай у твоєму молодому житті
Буде довга, щаслива дорога, 
Будуть радість і сміх діток твоїх
І улюблена, гідна робота. (Купранець М.С.)

Світлина від Лесі Вовщук.

Світлина від Лесі Вовщук.

Світлина від Лесі Вовщук. 

************************************************************

Сьогодні приємно вражена і здивована. Це дійсно РЕЗУЛЬТАТ спільної праці вчителя, учня та батьків, результат нелегкої праці, зусиль та бажання дитини...
Урок- презентація «Навчання читання дітей з особливими освітніми потребами по методиці Глена Домана», проведена Галанюк Галиною Ярославівною у 6 класі з дитиною із особливими освітіми потребами. 
Глен Доман – американський лікар-нейрохірург, який займався розробкою системи реабілітації дітей із важкими порушеннями в роботі мозку.
Ця методика складається з 5-ти кроків:
1. Читання слів.
2. Читання словосполучень з двох слів.
3. Читання простих речень.
4. Читання складних речень.
5. Читання книг.
На даний час учень пройшов перший крок даної методики, який полягає в читанні слів, цей крок поділений по категоріях: фрукти, овочі, дні тижня, місяці і т.д. Перейшла на другий крок - читання словосполучень. Дитина працює по методиці глобального читання пів року. 
На уроці немовленнєва дитина вільно показувала набрані на картках слова та словосполучення , які озвучувала вчителька, далі набирала ці слова на ноутбуку. Потім, помінявши вид роботи, дитина почала працювати з цифрами: складала картинки з відповідним цифровим зображенням і з словесним вираженням, набирала, озвучені вчителем цифри на калькуляторі.
Ця методика збагачує словниковий запас дитини. Під час роботи по даній методиці іде інтенсивне навантаження на мозок і збагачується інтелектуальний розвиток.
Постулатом Глена Домана є: «Мозок росте лише тоді, коли він працює». Тож, не будемо стояти на місці, а будемо іти вперед і розвиватися.

Світлина від Лесі Вовщук.

Світлина від Лесі Вовщук. Ð¡Ð²Ñ–тлина від Лесі Вовщук.

***************************************************************

Львівським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з ЛОДО «Галицьке коло» було проведено черговий обласний фестиваль для творчо- обдарованих дітей з функціональними обмеженнями «Повір у себе і в тебе повірять інші». Цього року 28 фестиваль відбувався у Стрию. Учні КЗ ЛОР «ПІДГІРЦІВСЬКА СПЕЦІАЛЬНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА-ІНТЕРНАТ І-ІІІст». Під керівництвом педагогів Берездецької І І та М'яновського О Я взяли участь у даному фестивалі. В даному фестивалі взяли участь діти з цілої області а також творчий колектив з Одеси.
Боляче і водночас вражаюче та приємно дивитися на дітей, які співають і зачаровують своїми піснями оточуючих, проте не можуть почути власного співу, діти прикуті до інвалідного візка, але вони, всупереч проблемам здоров’я, творять, навчаються, працюють. Ми не в змозі дати їм втрачене, але нашими спільними зусиллями можемо допомогти знайти себе в житті, розкрити свої здібності, повірити у свої сили, в себе. Але чи легко жити, коли навколо тебе емоційний вакуум, коли разом з дитиною і ти стаєш не «таким як всі», коли все життя перевертається і народжуються нові цінності, нові пріоритети, і те, що раніше було важливим відходить на інший план?
Чому така несправедливість, чому народжуються такі діти, чому? Напевне щоб випробувати нас, випробувати наші серця. Думаю, що якби таких дітей не було, світ би був дуже жорстокий. От і тепер видно як відображаються на ментальності та милосерді нашого суспільства ті «радянські часи», коли в нашій країні таких дітей не було. Їх ховали в спеціальні закриті будинки інтернати, люди їх не бачили і складалося враження, що в радянському суспільстві всі успішні, здорові та щасливі. І що ми тепер маємо?
З огляду на останні події хочеться озвучити наступне: коли дитину з аутизмом не беруть у шкільну поїздку, а дитину з синдромом Дауна виганяють з танцювального класу, бо він не встигає за іншими, я відчуваю потребу написати про це. Є такі хлопчики й дівчатка з якими не хочуть дружити, яких ніхто не запрошує на дні народження. Є діти, які хочуть бути в команді, але їх ніхто не бере, бо важливіше перемогти, ніж дати таким дітям можливість брати участь. Діти із особливими потребами не рідкісні й не дивні, вони лише хочуть того самого, що й інші: прийняття!
Особлива подяка організаторам даного фестивалю, а саме, Савенко Людмилі Григорівні – керівнику Львівської обласної дитячої організації "ГАЛИЦЬКЕ КОЛО", Теленко Ярославі Іванівні – В.О.керівника Стрийського ЦСССДМ, Кащин Ориславі Євгенівні - провідному фахівцеві із соціальної роботи Стрийського ЦСССДМ. Організатори фестивалю ставлять перед собою завдання: сприяти творчому, духовному, інтелектуальному розвитку та популяризації творчості дітей з особливими потребами, познайомити глядачів з різнобарвною палітрою творчості учасників фестивалю. Сьогодні , коли в колуарах влади точиться боротьба за посади чи наступні вибори, в країні де депутати не знають на якому острові відпочити, як витратити викрадені у народу гроші і в кого відтиснути черговий завод, на мій погляд, дбати треба про земні проблеми які є поруч з нами, однією з нагальних проблем, яка вимагає розв'язання - це соціально-педагогічна і психологічна допомога сім’ям, які мають дітей з особливими потребами. Адже як мало такій дитині потрібно для повного щастя – лише трошки тепла, уваги та підтримки. Тож будьмо добрішими та милосерднішими у цьому жорстокому світі новітніх технологій та постійній занятості, не забуваймо, що поруч з нами є люди, що мають більші проблеми ніж ми, приділімо до своїх ближніх та потребуючих трохи більше свого часу, якого нам так завжди не вистарчає.

Світлина від Олега Мяновського.

Світлина від Олега Мяновського.

**************************************************************

26.11.2018р. Учні КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола - інтернат I-IIIст." разом з Білінською О.С. та Загородною О.М. приєдналися до ініціативи Giving Tuesday - всесвітнього дня благодійності та провели "Кулінарну майстерню",під час якої випікали духмяні пряники та запашні тістечка для захисників. Вихованці усвідомили , що світ не ділиться на тих ,хто допомагає і тих , кому допомагають - кожна людина має чим поділитися. Допомагати - це бути людиною.

*************************************************************

Проблема епідемії ВІЛ/СНІДу продовжує залишатись актуальною і в Україні, й у світі. .У всьому світі 1 грудня говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе ця глобальна епідемія. Згадують і оплакують тих, хто вже помер або смертельно хворий, говорять про масштаби трагедії, профілактику захворювання. Дякуємо представникам Служби у справах дітей, які провели урок – застереження для учнів школи «СНІД: подумай про майбутнє - обери життя» разом із педагогом Фок Т.В. Було цікаво, корисно, доступно.

Світлина від Лесі Вовщук.

Світлина від Лесі Вовщук.

Світлина від Лесі Вовщук.

************************************************************

Працюємо по новому: активно, дружньо,весело, творчо,командою. Є така країна, де відбуваються дива.Мистецтво є дивовижним цвітом, який проростає з найпотаємніших глибин душі і наповнює її небаченим сяйвом.Майстер-клас "Подорож у країну мистецтв" - Берездецька С.М. Всі учасники МОЛОДЦІ!!

Світлина від Лесі Вовщук.

Світлина від Лесі Вовщук.

Світлина від Лесі Вовщук.

*************************************************************

Сьогодні 26листопада для учнів КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола - інтернат I-IIIст."до Усесвітнього Дня Гідності проведено урок - бесіду "Цінності в дії" учителем зарубіжної літератури Гнатів Н.Ю.,педагогом-організатором Пеза Н.М.
Учні ділились, що, на їхню думку,є свободою і гідністю. Кожна дитина озвучувала з чим у неї асоціюється гідність чи свобода.Також було продемонстровано відеоролики,на цю тематику та розглянуто основні принципи гідності.
На основі цього,учні зрозуміли,що людська гідність це крихкий і безцінний скарб людини, на якому тримається наше суспільство.Тому будьмо гідними нашого минулого,теперішнього і майбутнього! 

Світлина від Natalia Romaniv.

Світлина від Natalia Romaniv. Ð¡Ð²Ñ–тлина від Natalia Romaniv.

*************************************************************

20 листопада у КЗ ЛОР "Підгірцівська загальноосвітня спеціальна школа-інтернат I-IIIст" завітав представник Львівського обласного центру фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" із фізкультурно-спортивним заходом "Ти зможеш,якщо зміг я", для учнів 5-7класів. Діти під час конкурсів – естафет получили масу позитивних емоцій та показали своє уміння виконувати завдання. Всі учасники отримали грамоти та медалі, а також спортивний інвентар для занять.
Адміністрація школи висловлює подяку
ЛОЦ ФЗН "Спорт для всіх".

Світлина від Natalia Romaniv.

Світлина від Natalia Romaniv. Ð¡Ð²Ñ–тлина від Natalia Romaniv.

**************************************************************

"Земля у нас одна" - екологічна конференція, проведена Сидор Н.Б. - актуальний,цікавий, творчий захід для дітей різних вікових категорій.У зв’язку з реаліями сучасного життя жодна людина не може стояти осторонь проблем довкілля, оскільки кожний із нас – частина природного світу.Проблема бережливого ставлення до природи, охорони навколишнього середовища, поліпшення екологічної ситуації є досить актуальною для нашого краю, для України і для всієї планети.Виховати справжню Людину поза природою неможливо. Гармонійна особистість народжується лише в гармонії з довкіллям.

Світлина від Лесі Вовщук.

Світлина від Лесі Вовщук. Ð¡Ð²Ñ–тлина від Лесі Вовщук.

***************************************************************

8 листопада в КЗ ЛОР "Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст" відбулася зустріч інспектора з ювенальної превенції Стрийського відділу поліції ГУ НП у Львівській області Хомин Надією Петрівною з учнями школи. Мета проведеного заходу – роз`яснити дітям, що поліція це не караючий, а правозахисний орган, що поліцейські - це ті люди, до яких можна і потрібно звертатися в будь-яких ситуаціях. Крім того інспектор мала змогу розповісти школярам про адміністративну та кримінальну відповідальність дітей, недопущення жорстокості й насильства в дитячому середовищі та проявів булінгу. Працівник поліції дала змістовні відповіді на запитання, які є актуальними для нашої школи.
Організація бесід і зустрічей учнів з правоохоронцями є традиційною формою превентивної роботи у школі, вона дозволяє учням реальніше і глибше зрозуміти всю небезпечність негативних наслідків протиправної поведінки і не допускати її в майбутньому.
Колектив школи висловлює подяку за співпрацю і сподівається на продовження розпочатого діалогу між учнями та представниками правоохоронних органів

Світлина від Лесі Вовщук.

Світлина від Лесі Вовщук.

*************************************************************

8 листопада у КЗ ЛОР «Підгірцівська спецшкола-інтернат І-ІІІ ст.» відбулася зусріч з молодим поетом, шанувальником рідного слова Денисом Прокидянчиком, яку провели учителі української мови та літератури Монаршук А.М. та Романів О. В. Учні із захопленням слухали поезії «Слово «мама», «Ангел в небі не літає», «Чай», «Усмішка» та ін. Особливо вразила пісня «Патріоти», яку виконали під акомпонемент гітари. Марія Огородник – голова учнівського самоврядування – прочитала власні поезії: «Небесна сотня», «Рідна мова», «Батьки» та ін.
Слухачі вкотре переконалися, що добре слово, яке лине від чистого серця, важливіше за будь-які матеріальні спокуси.
Поезія, музика, відверті і щирі розмови подарували усім присутнім чудовий настрій і віру у краще майбутнє.
Радіємо, що наша молодь розуміє, що людина була створена не для того, щоб бути рабом промисловості, банківських рахунків. А була створена, щоб бути людиною, щоб співати і сміятися, щоб жити і любити, дарувати щастя і радість ближньому.

Світлина від Лесі Вовщук.

Світлина від Лесі Вовщук.

*************************************************************

Насичений,цікавий,плідний тиждень у житті школи - зустрічі з письменниками, представниками поліції, написання радіодиктанту спільно з педагогами та майстер-клас із талановитими молодими художниками школи. Виставка картин відбудеться у Львові 12 грудня, де можна побачити і твори мистецтва наших учнів. Щиро дякуємо за можливість творити, слухати, ділитися своїми талантами із справжніми митцями.

Світлина від Лесі Вовщук.

Світлина від Лесі Вовщук.

Світлина від Лесі Вовщук.

**************************************************************

«В один день. В один голос. З однією метою.» 
День молитви за сиріт– це день, у який віруючі люди з різних християнських Церков по всьому світу молитовно просять Бога про захист, благословення та щасливі родини для всіх дітей-сиріт. Щиро вдячні о. Богдану Дмитріву та всім присутнім за спільну молитву.
Всемогутній і Милосердний Боже, Отче неба і землі! До Тебе заносимо сьогодні наші вдячні і благальні молитви. Дякуємо Тобі за дар життя кожної людини і кожної дитини.
Ласкаво просимо Тебе, Небесний Отче: поблагослови сиріт, покинутих, позбавлених даху над головою, голодних і стражденних. Зігрій їхні серця, збери їх під свої крила, щоб вони відчули Твоє піклування, сповнене любові й милосердя та втішилися радістю, що у Тобі мають найкращого і найдобрішого Отця. Зціли їхні серця від недуг та страждань фізичних і духовних. Вилий на них повноту Твоєї любові і Твого милосердя.

Світлина від Лесі Вовщук.

Світлина від Лесі Вовщук.

Світлина від Лесі Вовщук.

 

************************************************************

Сьогодні, 10листопада, у стінах нашої школи  КЗ ЛОР "Підгірцівська загальноосвітня  спецшкола - інтернат I-III ст ",відбувся неперевершений концерт Зразкового інтегрованого театру естрадної пісні «Дитячі мрії» Львівського товариства незрячих.
Пісня - супроводжує людину все життя і надихає 
Вихованці нашої школи та педагоги,мали можливість поринути у вир прекрасної музики. Зворушливо, мелодійно линули українські пісні у виконанні діточок,які бачать серцем. 
Ми щиро дякуємо артистам за прекрасний концерт. Сподіваємося, що вони ще не раз завітають до нашого закладу та порадують нас своїми чудовими виступами.

Світлина від Natalia Romaniv. 

 

************************************************************

Цього навчального року у КЗ ЛОР «Підгірцівська ЗОСШ І-ІІІст.» було створено методоб’єднання учителів індивідуальної форми навчання.
31 жовтня 2018 року було проведено чергове засідання МО учителів ІФН. Слухали питання «Корекційні технології, методики та методи у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами». Доповідали Ципук І.О. «Технологія раннього та інтенсивного навчання грамоті (Зайцев Н.А.)», Галанюк Г.Я. «Методика Глена Домана». Педагоги ділилися власним досвідом роботи, обговорювали проблеми, з якими зустрічаються у процесі навчання дітей з особливими освітніми потребами.

 

  

*****************************************************
 

День здоров`я...Чудова погода, золота осінь, море вражень та позитиву. Вітання з Днем народження Ромчика Геряка. Ігри та розваги. А яка смачна їжа на вогні, приготовлена спільними зусиллями. Цей день є давньою традицією школи і найкраще написав про це Степан Підлужний,поет, випускник школи:
Осінній феєрверк. 
О варто й вік чекати 
На ту єдину мить, на казку ту живу
У гордій самоті хмаринки срібен лист
Пливе собі кудись...
Ех, жаль, я не Єсенін: 
Душа, можливо, й та, не той, не той лиш хист.
Для чого це пишу? Кого я цим здивую? 
На світі, далебі, куточки й кращі є
Та я свого містка нізащо не зруйную: 
У кожного своє, і кожному — своє.

Світлина від Лесі Вовщук.

Світлина від Лесі Вовщук.

 Ð¡Ð²Ñ–тлина від Оленки Чижмар.

Світлина від Оленки Чижмар.

************************************************************

З духовно-комунікативно-розважальною виставою "Свято археологів" відвідали нас представники українського відділення МГО "Товариство Євангелізації Дітей». Цікаві зустрічі, історії, ігри та спільне виконання пісень є невід`ємною частиною пізнання Бога, євангелізації дітей, духовного виховання. Дякуємо, дівчата, за співпрацю, допомогу, за те, що сієте зерна любові та тепла у дитячих серцях.

Світлина від Лесі Вовщук.

Світлина від Лесі Вовщук.

************************************************************

Незвичайний, духовно багатий та незабутній день у житті нашої шкільної родини. Вперше преосвященний Владика Тарас Сеньків завітав у нашу школу, зустрівся із учнями, колективом, поблагословив всіх, привітав педагогів з Днем вчителя.Спільна молитва зцілює серця, а духовно виховані діти - майбутнє України.

Світлина від Лесі Вовщук.

Світлина від Лесі Вовщук.

Світлина від Лесі Вовщук.

Світлина від Лесі Вовщук.

************************************************************

Діти – це наше сьогодення і наше майбутнє. Чужих дітей не буває.Заради щиросердечних усмішок, ясних очей небайдужі люди роблять те, щоб вони не почували себе самотніми без ласки, турботи та любові мами, відсутності батьківського тепла тата. Ми щиро вдячні магазину "Орфей" за канцелярські набори для учнів-сиріт та позбавлених батьківської опіки. ПП Вікторії Половинкіній за допомогу. п.Василю -магазин АртФасад за принтер для школи, а також лікарям Стрийської районної лікарні, зокрема Салдану І.А. за тепле, батьківське відношення та лікування Кузів Олі. Дякуємо за Вашу доброту та небайдужість,готовність допомогти, подарувати миті щастя. радості нашим діткам.

************************************************************

Приємним сюрпризом для колективу школи до Дня вчителя був виступ капели бандуристів "Карпати" украї́нського товари́ства сліпи́х. А ще прочитані поезії випускника школи-Степана Підлужного, його спогади про незабутні роки навчання, подяка вчителям вразили всіх присутніх, Щиро дякуємо людям, які поклали на вівтар прекрасного частину свого життя. І тим цінніша їхня музика, яку видобувають наосліп пальці зі струн бандури. Музика, що йде від самого серця.

Світлина від Лесі Вовщук.

Світлина від Лесі Вовщук.

************************************************************

Є така англійська приповідка:"Працюй так, ніби все залежить від тебе, а молися так, ніби все залежить від Бога". Стараємося працювати, жити духовним життям та дружньо відпочивати. Дякуємо педагогам-ветеранам, які приєдналися до прекрасного відпочинку в Шепільську та всіх вітаємо з Днем учителя. 
Мій наставнику, мій учителю,
Найдорожчий з усіх людей!
Я схвильований, тремтячи, тулю
Руку з квітами до грудей.
Рідна школа — моє святилище.
Сивий вчитель — мій духівник.